Zohlandt: De ene bal is de andere niet sport 27 9.995,- 8.350,- 89,- Superaanbod én meteen rijden! Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Eickenboom eerste in Graanbeurstoernooi Ruiter Tim Lips uit het ziekenhuis donderdag 13 januari 2011 door René van Stee WESTDORPE - lurgen Zohlandt ver dedigde vanaf zijn zesde jaar het doel bij achtereenvolgens R1A W., AZW, wederom RIA W., Bres- kens en Philippine. Vorig seizoen nam de 36-jarige Westdorpenaar afscheid van het voetballen met de gedachte dat hij niet meer gauw er gens als keeper zou optreden. Maar een balletje kan raat rollen. Sinds september vorig jaar staat hij onder de lat bij de hockeyers van Olympia in Terneuzen. Geheel toevallig is dit niet. Want in de zomer had Zohlandt na een potje tennis met zijn oud-ploegge noot bij Breskens Gerben Schram (onder meer ook ex-Temeuzense Boys en -Zaamslag) zich laten ont vallen dat hockeykeeper hem ook wel iets leek. „Dat was niet tegen dovemansoren gezegd. Gerben hockeyt tegenwoordig ook en hij zei meteen dat ik maar eens moest meegaan naar de training. Dat heb ik toen gedaan. En geloof het of niet, ik was meteen verkocht." Dat enthousiasme kwam vooral voort uit de grote geüjkenis met het keepen in het zaalvoetbal, wat Zohlandt jarenlang bij het inmid dels ter ziele gegane Morres deed. „Net als bij hockey moet je het daarin heel erg van je reactiever mogen hebben. Ik vond mezelf als zaalkeeper altijd sterker dan op het voetbalveld. Vandaar dat ik me al heel snel thuis voelde op het hockeyveld." Toch was het heel erg wennen voor Zohlandt. Met name aan de geringe afmetingen van de bal en de snelheid die er mee wordt ont wikkeld. „De ene bal is inderdaad de andere niet. In het hockey gaat hij minstens twee keer zo snel dan in het zaalvoetbal. Ook vinden doelpogingen meestal over de grond plaats. Je moet dus razend snel reageren. Een goede hand-oog coördinatie is daarbij onontbeer lijk, maar een balsporter heeft die in de regel wel. Kijk bijvoorbeeld maar naar voetballers die na hun •actieve loopbaan gaan tennissen. Dat gaat hen in de regel heel be hoorlijk af" Zohlandt, procesoperator bij de Terneuzense chemiegigant Dow, leerde de hockeyspelregels met be hulp van een stoomcursus via Google. Als doelman moest hij vooral bepaalde dingen afleren, waaronder het vermijden van lijfe lijk contact met een tegenstander en het feit dat hij de bal niet mag pakken. „Wegtrappen mag wel, maar weg slaan dan weer niet. Het is dus let terlijk tegenhouden. Een hele ge wenning als je het altijd op een an dere manier hebt gedaan. Net als de bepakking rond je lijf En die stick. Die zat me in het begin voor al in de weg, maar nu gebruik ik hem echt om ballen tegen te hou den." In zijn eerste wedstrijden voor Olympia, waarvoor hij tot nu toe in tien competitieduels 28 keer de gang naar het net moest maken, maakte Zohlandt regelmatig vergis singen die wellicht typerend zijn voor een voormalige doelman uit het voetbal. „Zo ging ik tegen Bommelerwaard op de bal liggen, omdat ik geen kans meer zag om hem weg te schoppen. Dat ging tén koste van een strafbal. Maar die pakte ik gelukkig. Later in de wedstrijd lukte me dat zelfs nog een keer." Breed lachend: „M'n hoogtepunt van het seizoen had ik dus al heel snel te pakken. M'n teamgenoten waren toen ook heel blij met mij." Af en toe vervalt Zohlandt, vader van de negen maanden oude Flo- ris, in andere oude gewoonten. Zo als bij een doelpoging van buiten de cirkel. Een hockeydoelman moet de bal dan laten lopen, om dat die actie niet is toegestaan. „Ik heb nog regelmatig de neiging om de bal weg te trappen, terwijl dit niet hoeft. Want ook al gaat hij in het doel, het is in die situatie altijd een achterbal." Het voetbal mist Zohlandt abso luut niet. „Ik heb altijd heel veel plezier gehad, maar de laatste ja- rgn ging het me tegenstaan. Hou het er maar op dat de beleving van veel ploeggenoten niet de mijne meer was." De goalie vindt niet dat hij bij Olympia in een totaal vreemde wereld is terechtgeko men. „In het hockey gaat het er hooguit iets meer relaxed aan toe. Maar de wedstrijdmentaliteit is ze ker niet minder dan in het voet bal. En hockeyers hechten veel be lang aan de derde helft. Ook niet onbelangrijk, natuurlijk." Zohlandt kan met geen mogelijk heid zeggen of hij nog lang het doel van Olympia zal verdedigen. Want hoe leuk de oud-voetballer (ook liefhebber van tennis en hard lopen) het ook vindt, hij bekijkt het van jaar tot jaar. Voorlopig mikt hij op lijfsbehoud in de vier de klasse, waarin ook Vlissingen speelt. „Een zware klus, maar ik heb er een goed gevoel over. Als we een paar keer winnen staan we er weer bij." Met de nieuwe Ford Ka en Ford Fiesta bent u opvallend aanwezig en helemaal van nu. Nu is er nog een reden om voor de Ka of Fiesta te kiezen: ze zijn uit voorraad leverbaar. Kortom, snel naar de Ford dealer, want weg is weg! FIESTA LIMITED V A. KA LIMITED V A FIESTA COMFORT PAKKET: Airconditioning Radio/CD-speler Elektrisch bedienbare voorportierramen Elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels - Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening Ford Easy Fuel 15 inch stalen velgen NORMAAL 2.100- NU VOOR 1.250,- Kenmerken Opllomaanbiedlng: Ka: pt js 8.350 - aanbetaling (1590 - kredietsom f5160: sloltermijn: (4.542 Fiesta: ptijs f 9.995 - aanbetaling 3 267VtaJietsom 6.728: '.lolteimijn: C 5 436 KA COMFORT PAKKET: Airconditioning - Radio/CD-speler - Elektrisch bedienbare voorportierramen Elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening NORMAAL 2.350,- NU VOOR I.OOO,- w" mg l"" ja Feel the difference ZIERIKZEE In het Graanbeurstoernooi werd maandag maar één poule afge werkt. Biljarter Jan Eickenboom uit Zierik zee scoorde de eerste partij van het toernooi van 1.000 gemiddeld. Eickenboom won alle drie zijn par tijen en plaatste zich gemakkelijk voor de tweede ronde. Dat deed ook Hans Volkeri al was dat wel verrassend omdat het ten koste ging van Ad, van der Werf uit Noordgouwe. MADE Tim Lips is ontslagen uit het zie kenhuis. De eventingruiter werd enige dagen geleden opgenomen met zware griepverschijnselen. „Ik moet het nog wel een weekje rus tig aan doen, maar het gaat de goe de kant op", aldus Lips. Lips voelt zich al sinds eind december niet fit. Nadat hij desondanks de trai ning met zijn paarden hervatte kreeg hij eind vorige week een te rugslag. De ruiter besloot daarop zich in het ziekenhuis te melden. ^^jetba I reizen .com NATIONAAL IJ VOETBALMUSEUM da voetbal experience Op zaterdagavond 15 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (10): Welk record in het Nederlandse betaalde voetbal heeft Joop Schuman al bijna vijftig jaar in handen? Antwoord gisteren (9): Hansa Rostock Vanaf slechts p.mnd. met Ford Options Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn ind. BTW/BPM. excl Kosten rijklaar maken en verwijderingsbiidrage. tenzij anders aangegeven Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde aulo kan afwijken van standaardspecificaties Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km/liter: 13,9-27,0; liter/100 km: 3,7-7,2; CO, gr/km: 98-154. I Let opl Geld lenen kost geldo-X"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55