201 zeeland Oosterland bezorgd om kruising met N59 Caissière ontkent stelen van ruim een ton euro's Minister legt proces herindeling Goeree stil ENQUETE Dorpsraad onderzoekt ook eigen bestaansrecht MARRIAGE COURSE Juf Gertrude graait de spellenkast vol De stichting Alpha-cursus Nederland biedt een methode aan die koppels bege leidt om met elkaar in gesprek te blijven, donderdag 13 januari 2011 door Ton van den Nouweland OOSTERLAND - Verkeersveiligheid in het algemeen en de kruising van Molenweg en N59 in het bij zonder, is een onderwerp waar de dorpsraad zich bezig moet hou den. Die conclusie valt te trekken uit een enquête van de dorpsraad on der 900 inwoners van Oosterland. Speelveldjes voor de jeugd en acti viteiten voor 25-plussers zijn ande re onderwerpen die de bevolking onder de aandacht van de dorps raad brengt. Nog een andere sug gestie is het laten samenwerken van verenigingen en bedrijven in het dorp. Het onderzoek is in november ge houden en had als doel te ontdek ken of de dorpsraad bestaansrecht heeft. De dorpsraad twijfelde daar aan omdat de openbare vergaderin gen slecht worden bezocht. Er wer den 900 formulieren verspreid, 175 inwoners namen de moeite het in te vullen. Alle respondenten zijn ouder dan 25 jaar, 32 procent is zelfs 66 jaar of ouder. „Jongeren hebben de enquête niet ingevuld", zegt dorpsraadvoorzit ter Jeanette Bolle. Desondanks is zij tevreden met de uitkomsten. „Tachtig procent vindt de dorps raad belangrijk of heel belangrijk. Aanvankelijk dacht ik dat een res pons van 18,5 procent niet de moeite was. Maar ik heb me laten vertellen dat 5 tot 10 procent nor maal is. Heel positief dus eigenlijk en reden voor ons om gewoon door te gaan", aldus Bolle. Als antwoord op de vraag waarom de inwoners de vergaderingen al dan niet bijwonen, komen 'geen interesse' en 'geen tijd' het vaakst voor. Opvallende andere antwoor den zijn: 'Er wordt toch niet naar je geluisterd, want ze weten het zelf zo goed' en 'Als je wat naar vo ren brengt, ben je een oude zeur.' De inwoners vinden de dorpsraad niet alleen belangrijk; ze vinden die ook kundig. Zestig procent vindt dat de dorpsraad zich volle dig bewust is van de problemen die in Oosterland spelen. Voor de gemeenteraad geldt dit niet. Het percentage daalt hier naar 14 pro cent en tot een kleine 11 procent als het om het waterschap gaat. Slecht vier procent van de inwo ners denkt dat Provinciale Staten zich volledig bewust zijn van het geen in Oosterland speelt. De dorpsraad is op zoek naar drie nieuwe leden. GOES - Twee minuten gratis winkelen bij de speelgoedwinkel, dat heeft de klas van juf Gertrude Janssen van cbs De Bornput in Oostdijk gewonnen met een fotowedstrijd van speelgoedketen Intertoys. Er mocht voor dui zend euro speelgoed in de kar. foto Willem Mieras video:www.pzc.nl/bevelanden BUUTEKIEKE De vorst is weg, de ganzen zijn terug en dat trekt weer andere vreemde vo gels aan. www.pzc.nl/buutekieke DOSSIER GREVELINGEN In het dossier de Grevelingen vindt u alle artikelen in deze serie. www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album www.pzc.nl/foto door Arjan Schuiling BURCH-HAAMSTEDE - „Acht jaar lang heb ik me uit de naad ge werkt voor dit bedrijf en nu word ik er gewoon ingeluisd." Dat zei een 43-jarige voormalige caissière van de Formido in Burgh-Haam- stede gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof over haar veroordeling wegens verduistering en valsheid in geschrifte. Zij vecht het vonnis aan van de rechtbank in Middelburg die haar schuldig acht aan het achterover drukken van 108.000 euro tussen 2002 en 2009. De rechtbank legde haar een jaar cel op en een half jaar voor waardelijk. Justitie legde ook be slag op een boot en een Mercedes. De hofaanklager kan zich volledig vinden in dat vonnis en wil dat het wordt bekrachtigd. Hij baseert zich vooral op een onderzoek van de financiële recherche. Daarbij werd vastgesteld dat de zogenaam de retourbonnen die werden opge maakt als klanten spullen kwa men ruilen gemiddeld op ruim 52 euro lagen bij de verdachte. Bij ove rige personeelsleden lag dat gemid delde op iets meer dan 17 euro. Op camerabeelden is te zien dat de verdachte ook retourbonnen op maakte als er geen klanten in de buurt waren. Na het ontslag op staande voet, in januari twee jaar geleden, zakte de gemiddelde waar de van de retourbonnen weer met tientallen euro's. In alle jaren dat de verdachte bij de bouwmarkt werkte, is voor een kleine 110.000 euro aan contante stortingen op de rekening van de verdachte gedaan. Zij verklaart dat uit schenkingen van haar inmid dels overleden oma, een lening bij haar neef en de inkomsten uit de visserij-activiteiten van haar part ner, maar de aanklager vindt dat niet aannemelijk. Advocaat mr. D. Olie vindt dat er geen enkel bewijs is voor de ver duistering. Zijn cliënte zou op een gegeven moment slecht zijn ko men te liggen bij collega's. De kas sa van zijn cliënt werd dagelijks na gelopen: er zou nooit een onregel matigheid zijn ontdekt tot 9 janua ri 2009. Toen kwam een kasver- schil van 12 euro aan het licht. In de kassa werden toen twee retour bonnen aangetroffen die niet vol gens de juiste procedure waren ver werkt. De raadsman stelt dat alle personeelsleden van de bouw markt zich niet aan die procedure hielden. Hij verzocht het Haagse gerechtshof zijn cliënte vrij te spre ken en de boot en de Mercedes waarop beslag zijn gelegd weer vrij te geven. door Ton van den Nouweland GOEDEREEDE - De minister van Bin nenlandse Zaken heeft het besluit vormingsproces dat moet leiden tot één gemeente Goeree-Overflak- kee stilgelegd. Dat is gebeurd om dat er geen unaniem bestuurlijk draagvlak voor bestaat. Een woordvoerder van het ministe rie bevestigde gisteren dat op 7 ja nuari een brief van die strekking is verstuurd aan de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee en de pro vincie Zuid-Holland. Het kabinet Rutte vindt dat gemeentelijke her indelingen niet van bovenaf opge legd mogen worden. Het uitstel geldt ook voor vier andere Zuid-Hollandse gemeenten die moeten opgaan in het nieuwe Krimpenerwaard. Deze vijf fusie kandidaten werken in hun verzet samen met Goedereede, die op Goeree-Overflakkee als enige van de vier gemeenten tegen de herin deling is. De minister komt naar beide gebie den om te overleggen over het be stuurlijk draagvlak. Daarna maakt hij zijn standpunt bekend aan de Tweede Kamer. Als dat rond de zo mer nog lukt, ziet de minister nog mogelijkheden om de voorgeno men herindeling volgens planning op t januari 2013 in te laten gaan. Getrouwd zijn is geen voorwaarde, samenwonen of een LAT-relatie mag ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50