zeeland! 19 Oefenen ballen in de lucht te houden opjxwnjng te|co Terugplaatsen haan slotstuk groot onderhoud Schouwse kerktorens met heel veel keus Nieuw jaar, nieuwe kansen motto van wintertoer in Bruse musea Moonlight zwemmen in zwembad Dolfijn Politie lost tasjesroven in Terneuzen op Fietsster zwaargewond na botsing met auto Rijbewijskeuringen 70-plussers in MFC Lezing over agrarische relatie met China donderdag 13 januari 2011 Ter voorbereiding van een kleine circusvoorstelling voor ouders en bekenden op woensdg 23 maart houdt de woensdagmiddagclub vijf trainingsmidda gen om belangrijke kneepjes van het artiestenvak onder de knie te krijgen. „Wij zijn natuurlijk geen wilde dieren, zoals je die in een circus ziet, maar we kunnen wel oefenen in jongleren, goochelen, modelleerballonnen, theater en schminken." Frits Broer van Animatie Compagnie Middelburg. lange vorststraat goes door Piet Kleemans OUWERKERK - Met het schilderen van de torenhaan wordt - als het weer het toelaat - vrijdag de kroon gezet op het groot onderhoud aan de kerktoren van Ouwerkerk. Het werk aan de kerktorens van Dreischor en Nieuwerkerk wordt eveneens binnenkort afgerond. Die krijgen binnenkort respectieve lijk haan en kruis terug. De gemeente Schouwen-Duive- land is sinds het tweede kwartaal J van 2010 bezig met groot onder- houd van de kerktorens op het ei- land.- De kerktorens van Nieuwer kerk, Ouwerkerk en Dreischor zijn als eerste onder handen genomen. Inmiddels is de gemeente ook be gonnen met het groot onderhoud aan de torens van Renesse en Serooskerke. Als men daar klaar is komen de kerktorens van Burgh en Scharendijke aan de beurt. Hoewel de torens onderling be hoorlijk verschillen - de leeftijd va rieert van enkele tientallen jaren tot enkele eeuwen - zijn de werk zaamheden aan de Schouwen-Dui- velandse kerktorens redelijk met el kaar vergelijkbaar. Het gaat bij het groot onderhoud hoofdzakelijk om schilderwerk en het vervangen van voegwerk. Ook het lei- en loodwerk aan de torens wordt on der de loep genomen en indien no dig hersteld. De torenuurwerken krijgen een opknapbeurt en het glas-in-lood van verschillende ramen wordt ge repareerd. BRUINISSE - Een nieuw jaar, nieu we kansen. Dat is het motto waar mee de Brusea - Oudheidkamer en Visserijmuseum - de komende maanden het winterprogramma ingaan. Tijdens de wintertoer staan verschillende lezingen op het programma. Donderdag 20 januari komt een vertegenwoordiger van Klaassen Notarissen uit Zierikzee vertellen over erfrecht en testamenten. Aan vang 20.00 uur. Maritiem histori cus Arjan Otte verzorgt donderdag 24 februari een lezing over de mos selvisserij tussen 1911 en 1947. Aan vang 19.30 uur. Het winterprogramma van de Bru sea wordt afgesloten met een le zing van Adrie Koppejan over ont staan en historie van de Zeeuwse Klipper. Aanvang 19.30 uur. NIEUWERKERK Moonlight zwemmen heet het. De lichten worden gedimd en er wordt vrijdag 21 januari geen mu ziek gedraaid in het Nïeuwerkerk- se zwembad Dolfijn. Het evene ment is bedoeld voor iedereen. Zo wel jong als oud is welkom in Dol fijn. Vol is vol en dat betekent dat wie mee wil doen aan het zwem men bij imaginair maanlicht zich tevoren op moet geven. Dat kan woensdag 19 januari van 13-15 uur en vrijdag 21 januari van 16-18 uur. Het moonlight zwemmen begint om 19.15 uur. TERNEUZEN Met de aanhouding van drie jon gens van 16 en 17 jaar heeft de poli tie een aantal tasjesroven in Ter- neuzen opgelost. De berovingen werden gepleegd in juni, septem ber en oktober. De daders beroof den in drie gevallen hun slachtof fers van hun tas of portemonnee op straat waarbij een gewonde viel. Een maal werd een vrouw overvallen in haar huis en sloten de daders de bewoonster op in het toilet De politie sluit meer aanhou dingen niet uit. KAPELLE In Kapelle is gistermiddag een veer tienjarig meisje ernstig gewond ge raakt. Het meisje stak op haar-fïets om streeks kwart over vier de Dijkwel- seweg over en zag daarbij een auto die vanuit Kapelle kwam aangere den niet aankomen. De automobilist en de fietsster kwamen met elkaar in botsing. Het meisje is met de ambulance naar een ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Haar verwondingen zijn niet bekend. ZIERIKZEE Wie als 70-plusser graag auto wil blijven rijden komt onvermijdelijk op het punt dat een medische keu ring volgens de richtlijnen van het CBR moet worden ondergaan. Dat kan in het multifunctioneel cen trum aan de De Huïjbertstraat in Zierikzee. De keuringen worden ge organiseerd door Regelzorg in sa menwerking met een geregis treerde keuringsarts. Belangstellenden kunnen terecht op 17 januari, 21 februari, 21 maart, 18 april, 16 mei en 20 juni. MIDDELBURG In de kantine van Zorgstroom aan de Breestraat in Middelburg wordt zondag 16 januari een lezing gege ven over 'wat kan agrarisch Neder land betekenen voor China. Spre ker is Hans Ligtenberg en de orga nisatie is in handen van het Huma nistisch Verbond. De lezing begint om 10.15 uur. Een half uur eerder gaan de deuren open. Ligtenberg zal tijdens zijn voordracht het onder andere heb ben over het gegeven dat China maar weinig landbouwgrond tot z'n beschikking heeft. Frits Broer probeert zijn jeugdig publiek bij te brengen hoe je drie ballen in de lucht kunt houden. foto Dirk Jan Gjealtema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49