Wonen mag niet, inschrijven wel Zeeland deDRVKKERY 22 en 23 De verbouwing is klaar, de kasten worden weer ingeruimd RECREATIETERREINEN Gemeente gaat potentiële overtreders direct waarschuwen SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 Reddingsteam almanak Vijf uur Fragile David Mitchell over ZIERIKZEE - Het Nieuwe Vrije in de binnenstad van Zierikzee is klaar na een ingrijpende ver bouwing. De meeste bewoners zijn nieuw, slechts enkele oud-bewoners keerden terug. Eén van hen is de 97-jarige Piet Boot. Hij keek gisteren vanuit zijn eigen stoel toe hoe de ver huizers zijn meubels plaatsten en de kasten weer inruimden. In het Nieuwe Vrije aan het Jannewekken is geen appartement hetzelfde. De nieuwe bewoners hebben van woning bouwvereniging Zeeuwland een flinke vinger in de pap gehad bij de inrichting van keuken, badkamer en - soms - de indeling. De wonin gen zijn voorzien van de modernste technie ken en - indien nodig - kunnen de bewoners alle zorg krijgen. foto Dirk-Jan Cjeltema 1 door Melita Lanting j zierikzee - Permanent wonen in je luxe stacaravan op een recreatie- park is verboden volgens het be- 1 stemmingsplan, maar officieel la- ten inschrijven op datzelfde recrea- tieadres in het bevolkingsregister j kan wel. Sterker nog, de gemeente mag dat niet eens weigeren omdat de wet het voorschrijft. Deze vreemde re gel leidt met enige regelmaat tot problemen en frustraties. De ge meente schrijft weliswaar de men sen in op het recreatieadres, maar gaat vervolgens na enige tijd over tot handhaven en dwingt mensen dan onder dreiging van hoge boe tes om weer te verhuizen. Een situatie die de Recron een doorn in het oog is. Daarom heeft de branchevereniging er bij de ge meente op aangedrongen dat men sen door de gemeente bij het in schrijven worden gewaarschuwd dat ze in overtreding zijn. „We gaan vertellen dat het niet mag en ze krijgen een folder", zegt wet houder Ad Verseput. Het gebeurt met enige regelmaat, dat mensen er voor kiezen perma nent in hun huisje of caravan te gaan wonen, vertelt Ed Troost, voorzitter van de Recron. Soms vertellen mensen het gewoon aan de balie, maar soms ook niet. „Dan zien wij ineens blauwe enve loppen komen van de Belasting dienst en die worden alleen aan het woonadres gestuurd." Bij de gemeente komen regelmatig klachten binnen. „Mensen die op vakantie zijn, hebbén toch een an der ritme dan mensen die ergens voor vast wonen", zegt Ricardo de Winter van de gemeente. „Een re cent voorbeeld is een klacht over een bedrijfsbus die iedere ochtend heel vroeg vertrok." De redenen waarom mensen in hun caravan of huisje gaan wonen zijn divers. Soms omdat ze het huis verkocht hebben en nog niets anders kon den vinden of omdat ze na de pen sionering liever in Zeeland willen wonen. De huidige generatie cara vans en huisjes zijn ook zo comfor tabel dat het geen probleem is. Blueport moet alle disciplines bundelen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Oefenen om zoveel mogelijk ballen in de lucht te houden Donderdag 13 januari 2011 Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl axel - Met een demonstratie in de watertoren van Axel en de onderte kening van een samenwerkings overeenkomst werd gisteren het Rope Rescue Team van de Zeeuw se politie gepresenteerd. Het is het vierde reddingsteam in Nederland dat is gespecialiseerd op het red den van mensen op hoogte en in diepte. Het Rope Rescue Team is inzetbaar in heel Zeeland, f. i zie video op www.pzc.nl Het Zierikzeese echtpaar op leeftijd neemt het er na een arbeidzaam le ven goed van. Altijd lekker eten en op zijn tijd een borreltje. De laatste tijd nemen ze steeds vaker een Franse gewoonte aan; voor de maaltijd een aperitiefje. Dat begon tegen zes uur 's avonds, maar tegen woordig verschuift dat dagelijkse bor reltje al meer en meer naar de late voormiddag. Het wordt alsmaar va ker een uur of vijf als de kurken van- de fes gaan. En dan willen ze zich ook wel eens aan twee drankjes be zondigen. Vooral de vrouw des hui zes houdt er wel van. Toen ze dan ook onlangs aan haar man al tegen vieren vroeg of het al zo. ver was, ant woordde die: „Het is vast wel ergens in de wereld vijf uur." za. 15 januari, 15.00-16.30 uur de mooiste popsongs do. 20 januari, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek De niet verhoorde gebeden van Jacob de Zoet kaarten a 7,50 bij De Drvkkery boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47