hanteert zweep en pen sport 125 Karl Vergouwen trainer Vlissingen RBC moet op zoek naar coach Vuelta doet na 33 jaar Baskenland aan Craig Bellamy opgepakt donderdag 13 januari 2011 Peter van Vossen kwam 31 keer uit voor het Nederlands elftal. Hij maakte negen doelpunten. 'Bij RBC wordt geen partijtje op de training meer gespeeld zonder dat er winnaars zijn. En die mogen dan uitlopen en naar binnen. De verliezers moeten opdrukken.' Peter van Vossen, assistent-trainer bij RBC ve speler, verdween hij uit het voet bal. Drie jaar lang, voordat hij te rugkeerde als assistent bij het toen malige FC Omniworld in zijn hui dige woonplaats Almere. „Ik heb in die periode veel gereisd, veel ge lezen en veel geschreven." Geschreven? „Zeker. Ik schrijf alles op. Daar ben ik in die drie jaar mee begonnen. Daarvoor had ik zeker twintig jaar geen pen aange raakt. Maar ik vond het leuk. Zat die eerste keer opeens tweeënhalf uur aan een stuk te schrijven. Nu schrijf ik elke avond." Wat hij schrijft? „Van alles. Zaken voor mezelf Over voetballers, hun karakters en waar die door ge vormd kunnen zijn. Over spelsys- door Rudy Boogert VLISSINGEN - Karl Vergouwen wordt volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van voetbalclub Vlis- singen. De oefenmeester uit Vlis- singen is momenteel aan zijn twee de en dus laatste seizoen bezig bij zaterdag-eersteklasser Terneuzen- se Boys. Bij Vlissingen wordt Vergouwen de opvolger van Roy Hendriksen, die aan het einde van het seizoen temen, maar ook over dingen die niets met voetbal te maken heb ben. Politieke en maatschappelijke kwesties houden me ook bezig." Hij haalt adem. „Zoals een paar jaar geleden. Toen opende het jour naal met een gebroken teen van Balkenende of zoiets. En dat ter wijl er ouderen in bejaardentehui zen vastgebonden zitten op stoe len terwijl ze naar de wc moeten. Hoe is het toch mogelijk dat wij in Nederland niet genoeg mensen hebben in de verzorging? De gene ratie die dit land heeft opge bouwd, wordt nu zo behandeld. Daar denk ik over na. En die frus tratie schrijf ik van me af." Nee, plannen om zijn schrijfsels stopt bij de club. Karl Vergouwen treft bij Vlissingen onder meer zijn broer Rob, die samen met Jo- han de Visser vorig jaar tekende voor het reddingsplan met hun stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ). Dinsdagavond bereikte Vlissingen tevens een akkoord met Laurens Maldrie om de gelederen te ko men versterken. De 22-jarige Bel gische verdediger maakte in de trai ningen en in de oefenwedstrijd te- ooit uit te geven, heeft Van Vossen niet. „Het is puur voor mezelf Ja, noem het voor mijn part therapeu tisch. Ik lees het na een paar maan den ook altijd weer terug. En dan kijk ik of er nog hetzelfde over denk. Soms nuanceer ik dan een standpunt, soms scherp ik het juist aan. Of ik moet verschrikke lijk lachen om wat ik een paar maanden eerder nog serieus ge schreven heb." Stapels met volgeschreven schrif ten heeft hij inmiddels. „Ik schrijf nog op de ouderwetse manier. Met pen en papier. Nee, niet op een laptop of pc. Mensen schrij ven tegenwoordig veel te weinig. Doodzonde. Net zoals ze te weinig gen Terneuzense Boys (4-3-zege) een goede indruk. Met de andere testspeler, Franck David, gaat Vlis singen niet in zee. Maldrie vult in defensief opzicht de leegte die Rico Witsenburg heeft achtergelaten. Hij is niet ak koord gegaan met een nieuw finan cieel voorstel van OTZ voor na de winterstop en trok daaruit zijn conclusies. Hetzelfde geldt voor tweede doelman Rick Wiegmans. Zijn plaats wordt overgenomen rekenen. Alles gebeurt maar met die computer. Een druk op de knop en de informatie is er. Men sen hoeven niet eens meer te gaan staan om iets op te zoeken in boe ken. Aan de ene kant is dat prach tig, aan de andere kant word je er verschrikkelijk lui van." En daar gruwt Van Vossen van. Zo als van meer moderniteiten. „Ik zeg echt niet dat vroeger alles be ter was. Maar het is toch niet nor maal dat jongeren nu twintig mi nuten bezig zijn om elkaar te be groeten. Even boksen hier, even boksen daar, dan weer zo met die hand en die vingers, dan weer zo. Kom op, zeg. Vroeger gaf je elkaar gewoon een hand en dat was het." door Mohammed el Bekkaoui, die al als keeperstrainer fungeerde. Voor Vergouwen betekent VC Vlis singen de achtste dub in zijn trai nerscarrière. Eerder was hij hoofd coach bij VCK, Oostkapelle, Zee land Sport (interim), Kloetinge, Goes en Steenbergen. Met Terneuzense Boys strijdt Verg ouwen dit seizoen voor behoud. De club staat in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal momen teel op de dertiende plaats. ROOSENDAAL - RBC Roosendaal moet weer op zoek naar een nieu we hoofdtrainer. De club uit de Ju- piler League had Eric Hellemons naar voren geschoven als opvolger van de opgestapte Fuat ()apa, maar kreeg daarvoor geen dispen satie van de KNVB. Hellemons heeft de benodigde papieren nog niet op zak. RBC begon aan het seizoen met Sandor Popovics voor de groep, maar de Hongaar vertrok al na een week uit Roosendaal. De assisten ten Hellemons en Peter van Vos sen namen daarna tijdelijk de hon neurs waar. In oktober presenteer de RBC de Turkse Belg Capa als nieuwe hoofdtrainer, maar ook hij hield het na een paar maanden voor gezien. RBC wilde daarom Hellemons, die de cursus coach betaald voet bal volgt, voor de groep zetten. Hij verwacht in het voorjaar zijn diplo ma te behalen en is de beoogde trainer voor volgend jaar. De KN VB wil daar echter niet aan mee werken. De voetbalclub uit Roosendaal moet binnen vier weken na de eerstvolgende wedstrijd, maandag tegen Almere City FC, een gediplo meerde hoofdtrainer in dienst heb ben. RBC staat op de twaalfde plaats in de Jupiler League. ALICANTE - De Ronde van Spanje doet in 2011 na 33 jaar Baskenland weer eens aan. Twee etappes van de 66e editie, die op 20 -8 in Beni- dorm begint, voeren door de van oudsher woelige noordelijke regio. De organisatie van de Vuelta pre senteerde gisteren in Alicante het etappeschema. „De politieke omstandigheden zijn er sinds twee jaar veranderd, met een nieuwe partij aan de macht. Goed nieuws, want wiel rennen is heel populair en er komt twee keer zo veel publiek kijken als elders", lichtte rondebaas Javier Guillen de terugkeer naar Basken land toe. De Ronde van Spanje telt 21 etappes en in totaal 3295 kilome ter. Negen ritten zijn vlak, tien etappes voeren door de bergen. De Vuelta begint in badplaats Beni- dorm met een ploegentijdrit. CARDIFF - Craig Bellamy is gisteren gearresteerd op verdenking van mishandeling. Dat maakte de poli tie van Cardiff bekend. De voetbal ler van Cardiff City is vrijgelaten op borgtocht. Bellamy werd ingere kend nadat hij afgelopen weekein de midden in de nacht betrokken was bij een incident waarbij twee mannen verwondingen aan het ge zicht opliepen. Bellamy is door Cardiff gehuurd van Manchester City. Peter van Vossen observeert tijdens de training van RBC. foto Jan Martens/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43