Blueport moet alle 22 zeel Onderwijsprijzen voor Zomerschool en project Reyi aertcollege in Hulst brieven donderdag 13 januari 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Haaientanden De gemeente Schouwen-Duive- land gaat in Zierikzee toch ver- keersremmende maatregelen ne men in het gebied Schuurbeque Boeyestraat. Dit is een 30-kilome- terzone, waar nog geen enkel inci dent heeft plaatsgevonden. Ook op signalen uit de gemeenschap om geen haaientanden en dergelijke te plaatsen reageert het 'Bastion' niet. Een onderzoek naar het verkeersge drag van alle verkeersdeelnemers is niet uitgevoerd. En maar roepen dat men luistert naar de gemeenschap. Nee, dwin gend opleggen en nog maar wat verkeersborden erbij. Dit schept de nodige verwarring in een 30-kilo- metergebied. Het is niet vreemd dat commissies vanuit de samenle ving vroegtijdig afhaken. Ideeën of voorstellen worden terzijde gescho ven. Het 'Bastion' zijn wil is wet. W. de Leeuw Mulockstraat 20, Zierikzee Dienstregeling veren Erg blij ben ik met de twee minu ten extra overstaptijd van boot naar trein. Moest ik voorheen bijna rennen, nu wandel ik - einde lijk - relaxt van boot naar trein. Tijd genoeg om de trein met ge mak te halen en een plekje voorin te nemen. Dank, Veolia, dat de boot voortaan twee minuten eer der vertrekt uit Breskens! Mijn jaar is goed begonnen met deze aanpas sing van de dienstregeling. En wie denkt dat deze twee minuten geen verschil maken, moet toch eens wat vaker met de boot mee. Janine Cooijmans Quarles van Uffordstraat 6, Groede Afghanistan Afghanistan 2 ginselen zou moeten inzetten voor verzet tegen (vrouwenonderdruk king, armoede en corruptie zou toch vooraan moeten staan in het steunen van de trainingsmissie. Te gen het zenden van enkel politie- opleiders zou men geen bezwaar hebben. Wel is er bezwaar tegen de militaire beveiliging van de trai ners. Denkt de PvdA dat de oplei ding van de politiemensen in Walt Disney of de Efteling plaatsvindt? De wereld in Afghanistan is nog ver verwijderd van vrede en ge rechtigheid Bovendien een broei nest van het internationaal terroris me. En naar zo'n wereld wil de PvdA onze mensen onbeveiligd toesturen? Is de les van Srebrenica niet dat je je eigen bescherming moet meene men? Voor een zeteltje of wat winst bij de Statenverkiezingen of fert men het volk van Afghanistan op. De PvdA moet zich hiervoor diep schamen. Gerard de Rijke P.A. de Genestetlaan 20, Vlissingen 5oPlus Partij 2 De buitenlandse bezettingstroepen in Afghanistan spelen in de kaart van de Taliban. Dankzij de bezet ting kunnen de Taliban de Afgha- nen in dezelfde richting duwen, in strijd tegen de buitenlandse bezet ters en de corrupte regering, aange steld door de Verenigde Staten. Zonder de bezetting zouden de Ta liban door de meerderheid van de Afghanen al langer zijn verdreven. De Taliban zijn pas aan de macht gekomen dankzij Amerikaanse steun in de strijd tegen de toenma lige regering die niet pro-westers was. Nederland heeft niets te zoe ken in Afghanistan behalve als knechtje van de VS. Bezuinigen op gezondheidszorg, sociale voorzie ningen in Nederland en miljoenen verspillen voor een zinloze oorlogs voering. Een oorlog is iets waarin mensen die elkaar niet kennen, el kaar doden ten behoeve van men sen die elkaar goed kennen. Maak het leger leger. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11Kuitaart OOSTERSCHELDE Op zoek naar het karakteristieke van het gebied ■pil'." T" -- - •- - De PvdA, die 'internationale solida riteit' hoog in het vaandel heeft staan, is uitgerekend nu de partij die tegen de voorgestelde missie naar Afghanistan is. De partij die zich toch vanwege haar grondbe Reactie op brief van de heer Van Wekken over de 50PI11S partij. Al les wat hij schrijft is correct. Alleen vergeet hij er bij te zetten dat wij heel hard en lang hebben moeten werken, zonder te morren. Wat wij willen is meepraten en heus niet om er beter van te worden, maar op een democratische wijze gebruik te maken van de mogelijk heden om mee te helpen om de problemen van ons land te helpen oplossen, ook wanneer dat een bij drage aan ons vraagt. Maar wel op basis van MET ons. Als iedereen dat, zonder polarisatie, nou eens zou willen begrijpen. Wat zouden we samen ver komen! Wil van Valen Tivoliweg 41, Hulst Bonnenquotum Bonnenquotum blijft politie ach tervolgen. Dit jaar 'moeten' er weer 256.000 bonnen uitgeschre ven worden. Het grootste deel wordt betaald door de automobilis ten die 'iets te hard rijden' Tip: be boet loslopende honden op het strand. De politie moet er dan wel wat voor doen. Dat is minder ge makkelijk dan hardrijders pakken die iets te hard rijden. Guido van Acker Zijpe 2, Terneuzen Waterdunen De voedselprijzen zijn in 2010 we reldwijd gestegen naar recordhoog- ste (Graanprijzen 50 procent, zui- velprijzen 21 procent), met name door hogere prijzen voor graan, sui ker en eetbare olieën gaan we steeds meer betalen voor ons eten. Ook voor 2011 worden prijsstijgin gen verwacht. De wereldbevolking groeit nog steeds, in Tunesië en Al gerije zijn voedselrellen, de krediet crisis en eurocrisis zijn verre van voorbij en hier in Zeeland maken onze bestuurders van de vrucht baarste aarde dorre zandvlakten en kreken en wil men nog grote stuk ken landbouwgrond onder zout water zetten (ontpolderen) en waarvoor? We zullen onze akker en agrarische bedrijven in de toe komst nog hard nodig hebben, de westerse wereld zal nog heel wat stappen terug moeten doen ten voordele van de opkomende ande re markten (emerging markets). F. Vervaet Het Heem 77, Breskens O- - :<v. '1 ij? fg f". ê5 Il!lf Blueport Oosterschelde kijkt onder meer naar het meervoudig gebruik van de ruimte in de Oosterschelde. Zo is er onder meer discussie over het ruimtebeslag van de mosselzaadinvanginstallaties. foto Peter Buteijn door Ondine van der Vleuten middelburg - In de Middelburgse Abdij werden gisteren de Onder wijsprijzen Zeeland uitgereikt. Winnaar in de categorie Basison derwijs was het project Zomer school en in de categorie voortge zet onderwijs won het Reynaert- college in Hulst met het project 'Beeld van een school'. Deze scholen hebben zich daar mee geplaatst voor de finale van de Nationale Onderwijsprijs, die in maart gehouden zal worden in het wetenschapscentrum Nemo in Amsterdam. De Onderwijsprijs, een initiatief van het Instituut Na tionale Onderwijs Promotie (Inop) is bedoeld om originele en verrassende initiatieven in het on derwijs voor het voetlicht te breng en. Landelijk waren er deze tiende editie 350 inzendingen. Vanuit Zee land hadden zich ruim twintig scholen aangemeld, maar zo'n drie kwart viel af, zegt directeur Kees Koppers van het Inop. „Omdat ze óf te laat inzonden, óf zo weinig informatie instuurden dat de jury er weinig mee kon, óf lieten weten dat ze het te druk hadden. Een op merkelijk hoog aantal afvallers." Uiteindelijk werden zeven projec ten genomineerd. In de categorie basisonderwijs waren er drie. Winnaar werd de Zomerschool. Leerlingen van drie Vlissingse ach- terstandsscholen kregen de moge lijkheid taal en rekenen te volgen in de grote vakantie, volgens de 'Levensecht leren'-methode. Zo werd een terugval door de vakan- tieperiode voorkomen. De leerlin gen gaan bijvoorbeeld op kookcur sus. Daarbij moeten zij recepten le zen en hoeveelheden uitrekenen. De Holtkampschool in Goes pre senteerde het project M2Desk. Ie dere leerling heeft zijn in het schooltafeltje geïntegreerde com puter. CBS De Regenboog in Nieuwdorp is binnen de Alpha Scholengroep proeftuin voor 'Boeiend Onderwijs', waarbij de traditionele leermethoden vervan gen zijn door 'natuurlijk leren' en coöperatief onderwijs. Bij het voortgezet onderwijs won het Reynaertcollege in Hulst, waar leerlingen van de afdeling Bouw en van Beeldende Vakken samen levensgrote beelden hebben ont worpen en vervaardigen, tot en met de sokkel waarop ze komen te staan toe. Het Scheldemond Colle ge in Vlissingen presenteerde Mo ve!?, een project dat leerlingen die niet van sport houden, moet inspi reren om toch te gaan voldoen aan de Nationale Beweegnorm (één uur per dag, voor kinderen). Van Nehalennia in Middelburg kwam het project Kennis en Kunde, dat een betere aansluiting op het hbo beoogt met lessen media- en stu dievaardigheden, rekenen en keu zebegeleiding. Het Calvijn College in Tholen kreeg de prijs voor de beste presentatie. De school intro duceerde het afgelopen jaar als eer ste vmbo in Zeeland tweetalig (En gels) onderwijs en behoort ook landelijk tot de pioniers. Kaoutar (I) en Yasmine op de Zomerschool in Vlissingen. Het project won de Onderwijsprijs in de categorie Basisonderwijs. archieffoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42