overlfinanciën"' Reisbureau voor sport Subsidie Portaal onder druk Van der Laan subsidie zetje voor Oversprong keukenHB 20 Kunstenaars zetten Gent in licht donderdag 13 januari 2011 JACHTREIZEN Best Hunting uit Sint Jansteen biedt jagers en hun gevolg door Eugène Verstraeten terneuzen - Stichting Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen kampt met grote financiële problemen en werkt aan een overlevingsstrategie. De laatste paar jaar kon de exploi tatierekening nog sluitend worden gemaakt met behulp van een paar grotere schenkingen en erfenissen. Het afgelopen jaar is echter nega tief afgesloten. Een belangrijke oorzaak van het te kort is volgens het bestuur dat de loonkosten, de kosten voor dieren- voeding, dierenartskosten en medi cijnen de laatste jaren sterker zijn gestegen dan de inkomsten. Zo zijn de bijdragen van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten de laatste tien jaar nauwelijks of niet gestegen. In het verleden betaalden alle ge meenten een jaarlijkse bijdrage, maar sinds enkele jaren geeft Sluis nog maar uitsluitend een vergoe ding aan de dierenambulance en niet meer aan het asiel. Daar komt nog bij dat door langdurige ziekte van penningmeester Ruud van Vel- zen de administratieve aanvraag en afwerking van de bijdrage van Hulst er bij in geschoten is. Vol gens Van Velzen is dat nu opgelost en wordt er nu met de gemeenten gesproken over de toekomst. Daar bij wil het dierenasiel ook de Die renbescherming betrekken. Na een interne landelijke reorganisa tie heeft die de subsidiekraan dichtgedraaid. Om de ergste finan ciële nood te lenigen heeft Terneu zen de bijdrage voor 2011 alvast ver sneld over gemaakt. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De aan de gemeen te Hulst verstrekte Van der Laan-subsidie van 120.000 euro heeft de bouw van woningen in de. nieuwe wijk Oversprong in Sint Jansteen een duwtje in de rug gegeven. Van de twaalf in eerste fa se te bouwen twee-onder-een- kapwoningen zijn er nu drie ver kocht en rust op twee een optie. De Van der Laan-subsidie (ge noemd naar toenmalig minister Eberhard van der Laan) is bedoeld om woningbouwprojecten te sti muleren, zodat deze in de huidige crisistijd niet stilvallen. Samen met projectontwikkelaar AM Wo nen heeft Hulst besloten de subsi die in te zetten als kooppremie. De koopprijs van de twaalf wonin- ge zakt hiermee per huis met tien duizend euro. Aan de uitkering wa ren wel een aantal voorwaarden verbonden. Zo moest een vooraf vastgesteld aantal geïnteresseerden vóór afgelopen 1 december een koopcontract hebben ondertekend en moest vóór 1 januari zijn begon nen met de bouw. Dat is gelukt. Er zijn nu drie woningen verkocht, twee zijn in optie en de eerste paal is al de grond in. Daarnaast werkt AM Wonen ook aan een plan voor vrije kavels in Oversprong. De ontwikkelaar wil dit plan binnenkort presenteren. Er staan nu al twintig geïnteres seerden voor een kavel op de lijst. cent - Delen van de Gentse bin nenstad worden eind deze maand op een bijzondere manier in het licht gezet. Op 27, 28 en 29 januari wordt telkens van 18.00 tot 24.00 uur het eerste gratis Lichtfestival gehouden. Twintig internationale kunstenaars en lichtontwerpers lei den de bezoekers tijdens de don kerste dagen van het jaar langs een vijf kilometer lang parcours langs het water door het historische cen trum. Op verschillende locaties, zo wel binnen als buiten, is werk te zien van kunstenaars die met licht spelen. Gent heeft de afgelopen ja ren veel geïnvesteerd in een licht plan met sfeervolle verlichting van de stad. Het Lichtfestival wil dit lichtplan extra in de schijnwerpers zetten en op die manier de verbor gen charme van Gent ontsluieren. Het vertrekpunt is de Sint-Niklaas- kerk op de Korenmarkt. Informa tie via www.lichtfestivalgent.be (online vanaf morgen). door Sheila van Doorsselaer Na een jachtreis in 1987 naar Schotland met wat vrienden had Wim van Re- mortel (53), telg uit een jagersfamilie, het licht gezien. Het natuurschoon was er ongeëve naard, de ervaring onvergetelijk. Zijn enthousiaste verhalen deed kennissen vragen of Van Remortel voor hen óók zo'n reis kon verzor gen en zo ging de bal rollen. In 1992 was Best Hunting Jachtreizen in Sint lansteen een feit. Inmiddels biedt Van Remortel vijf tig jachtbestemmingen aan in veer tien landen, binnen en buiten Eu ropa, waaronder Argentinië, Po len, Schotland, Turkije, Spanje, Frankrijk en Zuid-Afrika. Van Re mortel heeft het merendeel van zijn bestemmingen uitvoerig be zocht. Hij wil zijn gasten namelijk alleen kwaliteit bieden; een perfec te accommodatie, de beste jachtge bieden of-domeinen, heerlijke ca tering en er moet voor de meerei zende niet-jagers (meestal echtge notes) ook genoeg te doen zijn. Shoppen, bijvoorbeeld. Niet iedereen kan zomaar een jachtreis boeken. Wie aan de echte jacht wil deelnemen, moet in het bezit zijn van alle benodigde papie ren, zoals een jachtvergunning. Voor niet-jagende reisgenoten geldt dit uiteraard niet. Zij mogen wel mee het veld in, maar mogen vanzelfsprekend niet het geweer hanteren. Voor wie dat graag wil, organiseert Van Remortel ook jachtcursussen. Hij koppelt de cur sist aan een docent voor theorie- en praktijklessen en hij neemt de cursist zelf mee naar de kleiduiven- baan in Clinge of Rilland. „En ik leer ze zelf nog tips en trucs." Zo'n honderd groepen, van gewo ne burgers tot miljonairs uit bin nen- en buitenland (en 99 procent man) stuurt Van Remortel gemid deld jaarlijks op jachtreis. Best Hunting zorgt er desgewenst voor Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Best Hunting. dat de gasten alleen hun koffer moeten pakken, de rest doet Van Remortel. Van het verzorgen van alle benodigde documenten, tic- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een deel van de Ter- neuzense gemeenteraad wil het Portaal van Vlaanderen nóg min der subsidie geven dan burgemees ter en wethouders in gedachten hadden. In de commissie Samenle ving zei Jos Verdurmen (TOP Ge meentebelangen) te overwegen om in de raadsvergadering met een voorstel te komen. Tot en met 2013 had het maritiem informatiecentrum 160.000 euro ge vraagd om de exploitatie rond te kunnen krijgen, maar B en W wil len niet verder gaan dan een jaar lijks bedrag van 35.000 euro. In 2014 zou het Portaal dan op eigen benen moeten staan. „Dat is niet weinig, 35.000 euro", betoogde Ver durmen. Hij opperde om de subsi die jaarlijks met vijfduizend euro af te bouwen. Hij kreeg bijval van Jer ry Pladdet (SGP): „Ik denk dat ze toch ook een beetje in eigen vlees moeten snijden." „En niet alleen de hand ophouden", vulde Fons van Limpt (SP) aan. Ook Jack Be gijn (CDA) zei in eerste instantie niet afwijzend te staan tegen een af bouw van de subsidie. Volgens hem is het misschien ook een idee om voorlopig niet aan het subsidie- voorstel te tornen, maar over twee jaar de situatie te evalueren. Peter Clijsen (GroenLinks) wees er op dat het Portaal op dit moment geen enkele uitstraling heeft en het dus niet zo verwonderlijk is dat er te weinig bezoekers komen. Hij ziet ook een taak voor het bedrijfsleven om in de tekorten van het Portaal bij te passen. „Het is toch immers een soort reclamefolder voor het bedrijfsleven in de Kanaalzone." Volgens wethouder Pim Broekhuy- sen liggen bij het Portaal de plan nen klaar om het informatiecen trum beter te promoten. Hij hamer de er op dat de afgelopen periode 'het bestuur, de manager en de vrij willigers keihard hebben gewerkt'. Het geleidelijk afbouwen van de subsidie vond hij dan ook 'een ver keerd signaal en een slecht idee'. Pladdet: „Wordt het salaris van de wethouder soms ook betaald door het Portaal, omdat hij zo gedreven is?" Wim van Remortel in tenue met zijn trouwe jachthond in hun bos bij De Schommeling in Sint Jansteen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40