Actieplan voor digitale snelwegen zeeland ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 INHAALSLAG Op z'n minst bij de tijd blijven Korte lijntjes Hostel en daklozenopvang mag blijven aan Stationsweg Terneuzen 22 en 23 déDRVKKERY 'Waterdunen kwestie van provincie' Overleg discobus Fragile David Mitchell over door Harmen van der Werf terneuzen - Zeeuws-Vlaamse be drijven, instellingen en gemeenten zetten samen de schouders onder vernieuwing van digitale snelwe gen in de streek. Voor de economi sche en sociale ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen is dat hard no dig, is begin deze week vastgesteld tijdens een drukbezochte bijeen komst van samenwerkingsverband Uwnieuwetoekomst in het gemeen tehuis van Terneuzen. Begin 2010 ontstond het initiatief Zeeland Ontwaak, van medewer kers van het Terneuzense compu terbedrijf Vinfotech en internet- deskundige Conny van Grember- ghe uit Hulst. Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland dreigen vol gens hen hopeloos achterop te ra ken als er niet flink wordt geïnves teerd in snelle breedbandverbin dingen voor computervérkeer. Bur gemeester Jan Lonink nam het ma nifest van Zeeland Ontwaak in ontvangst. Sindsdien is er in stilte verder gewerkt door de drie initia tiefnemers, richting gemeenten, provincie, nutsbedrijf Delta (ook eigenaar van Zeelandnet) en de Eu ropese Unie. Concrete resültaten zijn nog niet geboekt, maar de geesten zijn wel rijp gemaakt voor investeringen in vernieuwing van de digitale snel wegen. De bijeenkomst begin deze week in Terneuzen geeft daar blijk van. De gemeenten, woningcorpo raties, Dow, de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) en ZorgSaam waren onder meer ver tegenwoordigd. Het wiel hoeft in elk geval niet zelf te worden uitge vonden. Gijs van Hesteren van het Friese Kabel Noord was aanwezig om uit de doeken te doen hoe zijn bedrijf in nieuwe internetverbin dingen heeft geïnvesteerd. Zo zijn middelbare scholen op Schiermon nikoog en Ameland met het vaste land verbonden, waardoor leerlin gen op afstand lessen kunnen vol gen en de (te) kleine scholen kun nen blijven bestaan. De Terneuzense wethouder Jaap Bos (CDA, economie) is onder de indruk van de activiteiten van Ka bel Noord. Die kunnen als voor beeld dienen voor Zeeuws-Vlaan deren. Het is nu de bedoeling tot 'een realistisch actieplan' te ko men, aldus Bos. Hij wil er vaart achter zetten. „De groei van het di gitaal verkeer is spectaculair, 30 tot 40 procent per jaar. De capaciteit van de digitale snelwegen moet omhoog." t&gg Ég Donderdag 13 januari 2011 Tanzania heeft zich sterk ontwikkeld, meent pater Mangnus Blueport moet alle disciplines bundelen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten terneuzen - Het hostel en de dak lozenopvang van het Leger des Heils aan de Stationsweg in Ter neuzen mogen blijven. De ge meente Terneuzen heeft terecht een bouwvergunning verleend, vindt de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Het hostel Domus Scala, dat een jaar geleden officieel werd ge opend, biedt onderdak aan maxi maal veertig dak- en thuislozen en nachtopvang aan maximaal twaalf mensen. Gamma en De Hoop en andere be drijven in de omgeving vinden dat het hostel niet thuis hoort op een bedrijventerrein en stapten naar de Raad van State. Ze wijzen ook op de aanwezigheid in de buurt van een spoorwegemplacement waar wagons met gevaarlijke stof fen worden gerangeerd. Verder vre zen de bedrijven voor overlast van dealers en drugsgebruikers. De Raad van State wuift die be zwaren weg. Ook al omdat alle be trokkenen afspraken hebben ge maakt om de overlast zoveel moge lijk te beperken. AXEL - Stel, je hebt net de watertoren van Axel beklom men en op het hoogste punt raak je onwel. Terug naar beneden via de wenteltrap is geen optie. Wat dan? Scha kel het Rope Rescue Team van de Zeeuwse politie en Terneuzense brandweer in! Dat brengt je via een lijn per brancard weer op de begane grond. Met een demonstratie in de watertoren en de onderte kening van een samenwerkingsovereenkomst werd het team gistermiddag gepresenteerd. Het is het vierde red dingsteam in Nederland dat is gespecialiseerd op het redden op hoogte en in diepte. Het Rope Rescue Team is inzetbaar in heel Zeeland. De Terneuzense burge meester Jan Lonink bleef in de sfeer door te stellen dat het team vooral dankzij de korte lijntjes tussen politie en brandweer was geformeerd. foto Peter Nicoiai zie video op www.pzc.nl Markt 51 Middelburg T0118 886 886 breskens - Politieke tegenstanders van de ontwikkeling van natuur- en recreatieplan Waterdunen in de Sluise gemeenteraad hebben bot gevangen bij staatssecretaris Henk Bleker (CDA, natuur). Lijst Babijn, Helder Zeeuws en Nieuw Gemeen tebelang hadden de staatssecreta ris gevraagd in te grijpen. In een deze week verstuurde reactie stelt Bleker dat de verantwoordelijk heid voor Waterdunen bij de pro vincie ligt. Hij wil daar niet in tre den. Raadslid Francois Babijn is te leurgesteld over 'het magere ant woord'. „Den Haag steekt wel sub sidie in Waterdunen en heeft ver snelde procedures mogelijk ge maakt, maar we zullen het met de reactie van Bleker moeten doen." sluis - De Sluise wethouder Jan Schaalje gaat volgende week als nog in overleg met een groep ge bruikers van de discobus. Een eind vorig jaar gepland gesprek ging niet door. Aanleiding is nu het inci dent van nieuwjaarsnacht waarbij een flesje door een busruit is ge gooid. Het doel is een oplossing te vinden voor het weekendvervoer. za. 15 januari, 15.00-16.30 uur de mooiste popsongs do. 20 januari, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek De niet verhoorde gebeden van Jacob de Zoet kaarten a 7,50 bij De Drvkkery boeken bestellen? www.ilrukkerijmitlclelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37