Veel weerstand tegen opzet bekertoernooi effeweg.nl ONDERZOEK WINTERSTOP Helft clubs wil hervorming Kijk op vivm.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 supervoordelige busreizen donderdag 13 januari 2011 Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en diner, gezondheidsconsultatie, 4 GRATIS wellness behandelingen, stadswandeling Pilsen en Karlovy Vary yo.l.v. een gids, toeristenbelasting en vervoer per Tourist Class touringcar. ITALIAANSE BLOEMENRIVIERA EN COTE D'AZUR Maak een wandeling door de smalle straatjes van bloemenstad San Remo en bekijk hier de schitterende basiliek Notre Dame. Struin over de Italiaanse markt in Bordighera. Bezoek de geboortestad van Columbus, Genua. Sluit deze busreis af in vorstendom Monaco! 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner, welkomstdrankje, ligurische l avond en vervoer per Comfort Class touringcar. OF WAT DACHT U VAN 4 dagen Berlijn en Tropcial Islands 8 dagen Wenen en het Wienerwald v.a. €109,- v.a. €399,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- per boeking. 3, 4 en 5 dagen Berlijnv.a. €79,- Vertrek o.a.: 19, 24 feb, 11,19, 25 mrt 4 dagen Parijsv.a. €119,- Vertrek o.a.: 19, 24 feb, 4, 11, 18 mrt 4 dagen Londenv.a. €139,- Vertrek o.a.: 4, 11, 18, 25 mrt, 1, 8 apr 4 dagen Kopenhagen en Malmöv.a. €159,- Vertrek o.a.: 19, 24 feb, 4, 11, 18, 25 mrt Ontspannen en genieten, dat is het doel van deze reis! U verblijft in het mooie Mariënbad, waar u kunt genieten van 4 gratis wellness behandelingen. Daarnaast maken we ook leuke uitstapjes naar Pilsen en Karlovy Vary. De poulefase in het bekertoer nooi aan het begin van het seizoen heeft z'n langste tijd gehad. De sportredactie van de PZC heeft onderzoek gedaan naar de winterstop in het Zeeuwse amateurvoetbal, de toekomst van de bekercompetitie en tus sentijdse overschrijvingen van spelers. Vandaag deel 2: Is de nacompetitie overbodig? En heeft de poulefase in het beker toernooi nog bestaansrecht? door Maurice Steketee MIDDELBURG - Bijna de helft van al le trainers en clubs in het Zeeuwse amateurvoetbal vindt dat de poule fase in het bekertoernooi aan het begin van het seizoen zijn langste tijd wel heeft gehad. Ze zien liever vanaf ronde één een knock-out sy steem. Een derde van de verenigin gen vindt bovendien dat de na- competitie overbodig is. Dat blijkt uit het onderzoek dat deze krant hield in het kader van de winter stop. Veel Zeeuwse clubs en trainers zijn voor een langere winterstop, meldde de PZC gisteren. Maar dat betekent wel dat er ruimte ge creëerd zal moeten worden in het programma. Een kwart van de geënquêteerden is van mening dat de competitie wel twee weken eer der kan beginnen, net zoals bij Hoek dit seizoen het geval was in de topklasse. Dat daarvoor de pou lefase in het bekertoernooi moet sneuvelen, vinden ze geen pro bleem. Die poulefase is sowieso niet heel erg populair bij clubs en trainers. Van bijna de helft (45 procent) mo gen deze veredelde oefenwedstrij den wel worden geschrapt. Vooral bij de lagere teams is er veel weer stand tegen de huidige opzet van Snoep van Colijnsplaatse Boys: „De bekerwedstrijden zijn voor de verenigingen een goede aanvulling op de voorbereiding. Het is een test in wedstrijdvorm na een aan tal trainingen en vriendschappelij ke wedstrijden." SSV'65-coach Alexander van Keulen beaamt dat. „Het zijn niet meer dan inge plande oefenwedstrijden." Ook SVD-trainer Arie Goud ziet het als 'een mooie voorbereiding op de competitie'. Michel Leonhart van RCS gaat nog een stap verder. „Ik zou de bekercompetitie juist uit breiden naar poules van vijf en in delen naar sterkte. Dus top-, hoofd-, en eersteklassers bij el kaar." Een andere mogelijkheid om ruim te te winnen in het competitiepro gramma is het afschaffen van de nacompetitie aan het eind van het seizoen waarin de periodekam pioenen en potentiële degradan ten het tegen elkaar opnemen. Peter Wijts, secretaris van W Arendskerke, is daar geen voorstan der van. „De nacompetitie ver hoogt de spanning. Ook al heb je een slechte start, dan kun je het seizoen later toch nog redden." VCK-voorzitter Ton Janssen is het daar mee eens. „Een aantal keer in een seizoen wordt toegewerkt naar een climax. De nacompetitie zelf is leuk voor spelers, vereniging en publiek en betekent veel toe schouwers en extra inkomsten." Toch vindt één op de drie geën quêteerden het toetje van het sei zoen overbodig. Hoofdplaat-trai ner Patrick Sutin: „De beste staan bovenaan en deze moeten promo veren." Hans de Nooijer (Oostka- pelle) en Kenny Verhoene (Zaam- slag) vinden de nacompetitie even eens overbodig. Morgen in deel 3: overschrijvingen in de winterstop De nacompetitie is overbodig. De eindstand in de competitie moet bepalen wie er promo veert en degradeert. het bekertoernooi. „De ploegen uit de laagste klassen zijn toch bijna altijd kansloos", laat Schoon- dijke-voorzitter Rinus Kornelis we ten. Danny Slootweg van voetbal vereniging Volharding beaamt dat. „Een vijfdeklasser die wordt inge deeld in een poule met vierdeklas sers is kansloos. Sla de statistieken er maar op na." Wedstrijdsecreta ris Kees Theune meldt namens Ar- nemuiden: „De huidige opzet is nauwelijks serieus te nemen. Een knock-out systeem is veel leuker." Oostkapelle-trainer Hans de Nooijer is het met hem eens. De competitie twee weken eerder la ten beginnen vindt hij geen goed idee. „Hierdoor kom je met vakan ties in de knel. Bij een dub als Hoek dienen spelers hier rekening mee te houden, maar bij een ge middelde amateurvereniging is dit niet mogelijk." Sommige zondagverenigingen sto ren zich eraan dat ze in de beker op zaterdag moeten voetballen. „Want de zondagploegen moeten naar de pijpen dansen van de za- terdagploegen", meldt secretaris Wilfred Janssen van Biervliet. „Zondagclubs hebben spelers die op zaterdag moeten werken waar door je competitievervalsing krijgt." De doordeweekse beker wedstrijden op dinsdagavond kun nen eveneens op weinig sympa thie rekenen van de clubs. Een kleine meerderheid van de on dervraagden wil de poulefase wel behouden. Als belangrijkste reden daarvoor wordt genoemd dat clubs zelf geen oefenwedstrijden hoeven te regelen. Secretaris Jos Om ruimte te winnen in het pro gramma moet de competitie 2 weken eerder beginnen, net zoals bij Hoek dit seizoen in de topklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29