Van Vossen 24 Thierry Potin de laan uitgestuurd Weer kogelpakket voor Celtic KNVB wil finale Europa League Erwin Mesu finisht in peloton Boessen maakt seizoen af bij VW Groene Ster wint weer met groot verschil Stam en Van Bon winnen in Ahoy Coma krijgt hulp van Verhoeven EERSTE DIVISIE Peter van Vossen is assistent-trainer bij RBC. Het deert hem niet. „Aan het niveau zal ik me nooit ergeren." Dopingzondaars blijven uitgesloten donderdag 13 januari 2011 GLASGOW Na coach Neil Lennon en midden velder Nial McGinn heeft ook spe ler Paddy McCourt van Celtic een kogelpakket ontvangen. Medewer kers van een postkantoor ontdek ten de munitie dinsdag. Lennon, McGinn en McCourt zijn allen katholiek en van Noord-Ierse afkomst. Coach Lennon beëindigde in 2002 vroegtijdig zijn interland- carrière nadat bij een doodsbedrei ging had ontvangen. Hij was vaker het doelwit van sektarische acties. ZEIST De voetbalbond KNVB wil in 2013 of 2014 de finale van de Europa Lea gue naar Nederland halen. De laat ste Europese eindstrijd in Neder land was in 2006, toen Sevilla ten koste van Middlesbrough in Eind hoven de Uefa Cup veroverde. De finale van de Europa League vindt dit jaar in Dublin plaats. De Uefa heeft de eindstrijd van vol gend seizoen toegewezen aan Boe karest De KNVB wil zich kandi daat stellen voor 2013 of 2014. BIDDINGHUIZEN Schaatser Christijn Groeneveld heeft gisteren in Biddinghuizen de veertiende wedstrijd om de KPN Marathon Cup gewonnen. Erwin Mesu uit Middelburg eindigde in de sprint van het peloton op een vijftiende plaats en verzamelde zo weer enkele punten voor het klas sement. In de eerste divisie werd Niels Me su vierde. In het Super Prestigeklas- sement gaat hij aan de leiding met een voorsprong van zes punten. VENLO Wil Boessen maakt het seizoen af als interim-hoofdtrainer van VW-Venlo. De clubleiding heeft de assistent-trainer naar voren ge schoven als opvolger van de ontsla gen Jan van Dijk. Sef Vergoossen, oud-trainer van VW, is als advi seur en klankbord toegevoegd aan de technische staf. VW nam op 20 december afscheid van Van Dijk. De Limburgers staan op de zeven tiende plaats in de eredivisie met tien punten uit achttien duels. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster boekten gisteravond wederom een ruime zege. In eigen huis versloeg de Vlissingse eerstedivisionist F.C. EL. met 8-2. Verliep het begin nog wat stroef, nadat het eenmaal 2-0 was geworden hervond Groene Ster het ritme van de laatste wed strijden. Said Bouzambou scoorde driemaal. Salim Ben Sellam en André Siere- veld waren tweemaal trefzeker, Etienne Mallie eenmaal. ROTTERDAM Danny Stam en Leon van Bon heb ben de Zesdaagse van Rotterdam op hun naam gebracht. De Neder landse baanwielrenners deden op het allerlaatste moment een ge slaagde greep naar de macht in Ahoy. Voor Stam was het de vijfde zege voor eigen publiek. De vrouwenzesdaagse leverde een overwinning op voor Kirsten Wild met 147 punten. Ze bleef de Poolse Marlgorzata Wojtyra en de Tsjechi sche Jarmila Machacoca ruim voor. door René van Stee MIDDELBURG - Thierry Potin is met onmiddellijke ingang op non-ac tief gesteld als hoofdtrainer van zwemvereniging Luctor et Emergo uit Middelburg. De Oost-Soubur ger werd maandag via een aangete kende brief in kennis gesteld van dit besluit. Het clubbestuur vond unaniem dat er geen basis meer bestond voor samenwerking met Potin. Voorzitter Emie van Wallenburg wilde er gisteren verder weinig over kwijt. Zij repte over een ver trouwensbreuk en een proces van meerdere jaren waarin het fout is gelopen. „We hebben Thierry niet binnenboord weten te houden. Dat betreuren we ten zeerste, want zijn verdiensten voor Luctor et Emergo en het Zeeuwse zwem men zijn heel groot", was haar summiere uitleg. De oud-trainer begrijpt niets van zijn ontslag. Po tin ontkent echter niet dat hij re gelmatig in conflict kwam met an dere mensen binnen de club. Ook op het ZK zwemmen in Hulst liet hij zich begin vorig jaar niet van zijn beste kant zien. Al te nadruk kelijk protesteren bij de jury lever de hem een schorsing van een maand en een jaar voorwaardelijk op. Dat zijn optreden vaak als ei gengereid werd ervaren, snapt hij ook. Potin: „Maar zeker binnen Luctor moeten de mensen begrijpen waarom dit gebeurde. Er heerste de laatste tijd een groot gebrek aan ambitie. De boel sliep langzaam in en ik wilde dit koste wat kost zien te voorkomen. Dan ga je niet altijd even subtiel te werk, maar dit lijkt nu wel mijn ondergang te zijn ge worden." Van Wallenburg ontkent dat Luctor et Emergo te weinig am bitie toont. „De weg die wij zijn in geslagen blijven we volgen", klonk het met grote stelligheid. Potin, wiens opvolging nog moet worden geregeld, stond ruim tien jaar aan het roer in Middelburg. Onder zijn leiding promoveerde de club drie keer op rij. Momen teel zwemt Luctor et Emergo in de A-klasse, het op één na hoogste ni veau in Nederland. „Het streven was altijd om de beste club van Zeeland te worden. Dat zijn we nu ruimschoots", vertelt Potin. Hij benadrukt dat veel talentvolle zwemmers en zwemsters, onder wie Stephanie Rombout (ZC Koe wacht), Simon Edenburg, Casper Zwier en Romy Hoogendijk (On derdak, Zierikzee) en Bob Dalme- ijer (De Ganze, Goes) graag naar Luctor kwamen. „Dat gebeurt niet als je slecht bezig bent." door Jan Martens BELEK - de Turkse badplaats Lara. De eerste vrije middag van de RBC-selectie, die met inte rim-coach Eric Hellemons en direc teur Jeffrey Kooistra een uitstapje maakt naar Antalya. Peter van Vossen is niet meege gaan. Hij zit in de lobby van hotel Kremlin Palace met een blocnote en maakt aantekeningen van een oefenwedstrijd die hij zojuist heeft bezocht: Andanaspor-FC Eindho ven 0-1. „Ik ben niet zo'n type om in een stad rond te slenteren. En Eindhoven treffen wij al snel in de competitie. Op 24 januari." Van Vossen spreekt de zinnen zachtjes uit. Beschaafd. Zoals hij ook op de training de spelers toe spreekt. Zonder enige stemverhef fing. Waardoor ze de oren moeten spitsen om hem te verstaan. En ie dereen dus luistert. „Het gaat alle maal om discipline. Kom je te laat bij de training, dan train je niet mee. Kom je te laat bij het eten, dan eet je niet mee. Te laat bij een behandeling? Dan word je niet be handeld. En dan speel je dus ook niet. Je moet voetballers afpakken wat ze het meeste pijn doet, en dat is hun spelletje. Net als bij een kind dat je wil straffen. Ik heb het vroeger bij het Nederlands elftal meegemaakt, waar in die tijd 100 gulden boete stond op te Iaat ko men, dat spelers alvast 200 gulden lapten. 'Voor de volgende keer', werd er dan bij gezegd. Dat schiet natuurlijk niet op." Een dag later worden zijn woor den bewaarheid als Joey Brock te laat bij de spelersbus verschijnt voor de oefenwedstrijd tegen Güngoren Belediyespor. Van Vos sen en Hellemons zijn onverbid- dellijk. Broek mag niet mee en blijft aangeslagen in het hotel ach ter. Weer een dag later sluit hij schuldbewust bij de groep aan. „Het zijn jonge gasten, hè, hier bij RBC. Die moet je handvatten ge ven. Samen afspraken maken, die je ook samen na moet komen. Ei gen verantwoordelijkheid kweken, waardoor je ook groepsverant- woordelijkheid krijgt" Hij klinkt bijna als een psycho loog, de man die als voetballer uit groeide tot publiekslieveling door zijn niet aflatende inzet, die hem langs een aantal topclubs en het Nederlands elftal voerde. „Ja, ik ben heel erg trots op die carrière." Opvallend dus dat de oud-interna tional nu assistent-trainer is in de eerste divisie. Via FC Omniworld en AGOW kwam hij deze zomer bij RBC terecht. „Daar heb ik geen moeite mee. Aan het niveau in de eerste divisie zal ik me nooit erge ren. Wel aan spelers die drie keer dezelfde fout maken. Dat kan niet." Het typeert de strikte coach Van Vossen. De Zierikzeeënaar hamert op fatsoensnormen. „Petjes, oor bellen en oordopjes zijn bij RBC taboe. Als je in Roosendaal het ter rein oprijdt, moet je normaal zijn, wat je daarbuiten doet moet je zelf weten." Profs wil hij maken van zijn spe lers. „Van verlies moeten ze ziek zijn. Bij AGOW maakte ik het mee dat bij een nederlaag een mi nuut voor tijd de muziek werd aan gezet. Vreselijk. Bij RBC wordt geen partijtje op de training meer gespeeld zonder dat er winnaars zijn. En die mogen dan uitlopen en naar binnen. De verliezers moe ten opdrukken of de boel oprui men of wat dan ook. Iets wat niet leuk is in elk geval. Want verliezen is niet leuk, dat moet iedereen be seffen. Lachen na een nederlaag kan niet." Als assistent-trainer speelt hij een belangrijke rol bij RBC. Nu, terwijl Hellemons de scepter zwaait, en ook toen Fuat CJapa tussenpaus was. „We doen het samen. In over leg." Toch wil hij zo snel mogelijk zijn diploma coach betaald voetbal ha len. De KNVB haalde een streep door zijn plannen om dat al dit jaar in Groot-Brittannië te doen. „Je mag dat papier alleen in het buitenland halen als je daar woont of werkt. Maar in Nederland duurt het nog twee jaar voor er weer een cursus is. Ik ben nu met een bui tenlandse club bezig om daar van af volgend seizoen als assistent aan de slag te gaan en daar dan de cur sus te volgen. Als dat rond komt, ben ik weg, anders ben ik volgend seizoen wellicht nog steeds assis tent bij RBC." Toen Van Vossen in 2005 een punt zette achter zijn loopbaan als actie- CHELECITO - Mare Coma heeft gisteren een voorschot genomen op de eindzege in de 33e Dakar Rally. De Spaanse motorcoureur won op zijn KTM de tiende etap pe met een ruime voorsprong. Ploeggenoot en naaste ri vaal Cyril Despres zag in de lange rit van Copiapo in Chi li naar Chilecito aan de Argentijnse kant van de grens zijn achterstand in het algemeen klassement groeien tot ruim 18 minuten. Coma kreeg ongewild hulp van de Nederlandse BMW-rij- der Frans Verhoeven. Die nam onderweg een 'verkeer de afslag'. Despres reed zonder zelf uit te kijken of na te denken achter de Brabander aan. De kansrijke autocoureurs bleken tijdens de grote trek over de Andes ook maar gewone stervelingen. Nasser Al-Attiyah (VW) maakte in de slotfase een navigatie- fout. Zijn Spaanse belager Carlos Sainz had een nog mindere dag. Hij zat geruime tijd vast in het zand en verspeelde meer dan 9 minuten, foto Cezaro de Luca/EPA LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité IOC houdt vast aan de regel om dopingzon- daars te weren van de eerstvolgen de Olympische Spelen. Het dage lijks bestuur en de atletencommis- sie hebben gisteren op een bijeen komst in Lausanne regel 45 uit het 'Olympic Charter' bekrachtigd. Het IOC reageerde met de stelling- name op het mogelijke beroep van de Amerikaanse atleet LaShawn Merritt tegen zijn uitsluiting van de Spelen van Londen in 2012. De olympisch en wereldkampioen op de 400 meter is wegens dopege bruik tot en met juli dit jaar ge schorst, maar zou graag in Londen weer van de partij zijn. Hij wil bij het internationaal hof van sportar- bitrage CAS zijn uitsluiting aan vechten. Het IOC voerde regel 45 in voor de Spelen van 2008 in Pe king. Atleten die meer dan zes maanden worden geschorst voor doping, zijn automatisch uitgeslo ten van deelname aan de eerstvoh geride Olympische Spelen. „De re gel staat als een huis", zei vicepresi- dent Thomas Bach van het IOC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24