zeeland 121 De cursusleider Het kost wat werk, maar dan houd je je relatie wel gezond 60% Versterking van dijk wat vertraagd Brandweer en politie lanceren Rescue Team KORTING TOT ...OP DE WINTER COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE donderdag 13 januari 2011 w „Wij wisten dat we een heel goed huwelijk hadden, maar het is dubbel zo goed geworden." (André Duijzer over zijn eigen relatie met Annemiek). foto Willem Mieras door Lilian Dominicus Nee, huwelijkstherapie is het niet. Partners die elkaar niet meer kunnen luchten of zien moeten profes sionele hulp gaan zoeken of, in het uiterste geval, uit elkaar gaan. Maar voor iedereen die wil investe ren in zijn of haar relatie is een Marriage Course helemaal geen slecht idee. „Wij wisten dat we een heel goed huwelijk hadden, maar het is dub bel zo goed geworden", zegt André Duijzer uit Goes, die bin nenkort samen met zijn vrouw An nemiek en een bevriend echtpaar, Jos en Carla Wisse uit 's-Graven- polder, een Marriage Course in Goes zal begeleiden. „Op een gegeven moment bereik je namelijk een punt waarop je dingen van elkaar gaat aannemen, zonder ze expliciet uit te spreken", vult zijn vrouw aan. „Wij waren Zeven stappenplan 29 jaar getrouwd, dan denk je dat je alles weet van elkaar. Maar in de loop der tijd verandert iemand." André: „Zo moesten we tijdens on ze Marriage Course tien dingen in vullen over wat we dachten dat de ander aantrekkelijk aan ons vond, in orde van belangrijkheid. We hadden er ieder precies één goed. Mensen veranderen, maar op de een of andere manier denken we dat de partners op dezelfde ma nier naar ons kijken als twintig jaar geleden." De Marriage Course die in dertijd binnen de Evange lische Gemeente Rafaël in Goes werd gegeven, deed het echt paar zó goed, dat ze besloten ook anderen op weg te helpen hun re latie te verbeteren. André: „We hoorden dat het koppel die de cur sussen leidde ermee gingen stop pen. Zo hebben wij het stokje over genomen." Annemiek: „Je gunt het een ander ook." De twee volg den de leiderscursus in Houten, De Marriage Course bestaat uit ze ven avonden, waarin praktijk en theorie door elkaar heen lopen. Onderwerpen die aan bod komen zijn de fundamenten van een rela tie, communicatie, conflicten oplos sen, het omgaan met boosheid, het ontdekken van eikaars verschil len, omgaan met pijn, vergeving, ouders en schoonouders, kinder tijd, gezonde familierelaties, vriend schap, seksualiteit en de vijf talen van liefde. De Marriage Course is uitgedacht dpor het Londense echtpaar Nicky en Sila Lee. Zij wilden dat hun kerk, de Holy Trinity Brompton Church Lon don, op een eigentijdse, creatie ve en open manier aandacht zou bésteden aan het versterken van relaties. Een vrijblijvende introductie avond vindt plaats op woensdag 19 januari om 19.00 uur in Lunchcafé/Brasserie De Bult in Goes. Entree: 35 euro, inclusief di ner. De Marriage Course vindt vervol gens plaats op 2/2,16/2,16/3, 30/3,13/4 en 27/4, zelfde tijd en locatie. Kosten voor de hele cursus zijn 250 euro per paar, inclusief twee- gangendiner per avond, werkboe ken, koffie en thee. Aanmelden kan per e-mail: marriagecourse@zeelahdnet.nl. Meer informatie is te vinden op: www.marriagecourse.nl. waar de stichting Alpha-cursus Ne derland is gevestigd. Inmiddels hebben ze al een aantal keren een Marriage Course gegeven. „Dit keer gooien we het met de publici teit een beetje over een andere boeg. We hebben de teksten wat pakkender opgeschreven. Zo berei ken we een groter publiek." Want vooropgesteld, de Marriage Course is er voor iedereen die een relatie heeft, of die nu pas twee of twintig jaar oud is, of iemand nu aan een kerk verbonden is of niet. Zelfs getrouwd zijn is geen voor waarde, samenwonen of een' LAT-relatie mag ook. „De metho de is ontwikkeld in de jaren negen tig in Groot-Brittannië en is juist bedoeld voor zo veel mogelijk mensen", zegt André. Tijdens de cursus leren de deelnemers onder woorden te brengen waar ze vrolijk, verdrietig of boos van worden. „Misschien kom je er achter dat er maar zelden naar je geluisterd Huwelijk minder standvastig wordt. Als je je dat realiseert, kun je een vervolgvraag stellen: hoe komt dat dan?", zegt André. Belangrijke sleutel in het onder houden van een relatie is het ge ven van aandacht aan de ander. André: „Je moet echt doelbewust tijd vrijmaken voor elkaar. Die mo menten van rust moet je vastleg gen in je agenda." Annemiek: „In het dagelijks leven gaat alles door: werk, vergaderingen, hobby's, noem maar op. En André weer: „Het is leuk te merken dat die an der tóch tijd vrij voor je maakt, ook al komt er van alles tussen door." Het leiden van de cursus is liefde werk, oud papier. Maar het is voor al leuk en ontspannend, vinden de twee. André „We zien hoe de groep in de loop van een cursus verandert, van gesloten naar open. Ook al praten de deelnemers voor namelijk met elkaar, je bouwt in een paar weken tijd toch iets op met die mensen. En je krijgt er veel dankbaarheid voor terug." WESTKAPELLE - Het versterken van het dijkvak Gat van Westkapelle bij Westkapelle kan niet op 1 fe bruari beginnen. Een aannemer heeft een kort geding aangespan nen tegen Rijkswaterstaat en Wa terschap Zeeuwse Stromen omdat zijn bedrijf de opdracht niet mag uitvoeren. Een woordvoerder van deze twee diensten, die zich verenigd hebben in het Projectbureau Zeeweringen, wilde gisteren niet de naam noe men van de bewuste aannemer. Ook wilde ze niet inhoudelijk in gaan op de exacte reden van het kort geding. „Hij heeft bezwaar ge maakt tegen de uitslag van de aan bestedingen." Wel verwacht ze dat de Haagse rechtbank half februari een uit spraak doet in deze zaak. Ze acht de kans niet uitgesloten dat die aannemer, bij een eventueel ver lies, in beroep gaat zodat het moge lijk nog langer duurt voor er be gonnen kan worden met het ver sterken van het bewuste dijkvak bij Westkapelle dat 1,5 kilometer lang is. De steenbekleding van het dijkvak wordt versterkt in het kader van het project zeeweringen. Net zoals dat gebeurd is en gebeurt met tal van andere dijkvakken langs de Noordzee, de Westerschelde, de Oosterschelde en andere wateren in Zeeland en daarbuiten. In totaal gaat het om 325 kilometer dijk. Het gehele project moet in 2015 afgerond zijn. Aantal huwelijken en echtscheidingen in Nederland 120.000_ 105.000 90.000 75.000 1970:123.631 15.000 1950 1960 1980 1990 2000 2009 Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De politie Zeeland en de brandweer van de gemeente Temeuzen hebben gisteren het 'Rope Rescue Team' gelanceerd met een hoogtedemonstratie in de watertoren in Axel. Het team is speciaal inzetbaar op plaatsen waar hulpdiensten nu niet of onvoldoende kunnen wer ken, vooral als het gaat om situa ties op hoogte en bij diepte. Het Zeeuwse team is het vierde in Ne derland. Zestien personen, acht van de brandweer en acht van de politie, zijn getraind en gecertifi ceerd voor dit speciale werk. Het Rope Rescue Team voert voor al reddingen uit met behulp van lij nen. Er kan bijvoorbeeld een be roep op de hulpverleners worden gedaan bij calamiteiten in hijskra nen en hoge gebouwen of ongeval len in fabrieken. Inzet kan ook in situaties waarbij diepte de regulie re hulpverlening belemmert, zoals in de sluizenkelder van Terneu- zen, ruimen van schepen of bij in cidenten in industriële schoorste nen. Het team is in heel Zeeland inzetbaar. De Terneuzense burge meester Jan Lonink zei dat het team vooral dankzij 'de korte lijn tjes tussen politie en brandweer' kon worden geformeerd. www.bouwmanlifestyle.nl Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, Scotch Soda, McGregor, NZA, Moscow, Maison Scotch en CKS. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Lifestyle home collection domburg goes OOSTSTRAAT 1 1 GROTE MARKT 1 middelburg renesse MARKT 73 HOGEZOOM 171 terneuzen zoutelande NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21