Biggekerke 201 zeeland Nieuw plan voor hotel in Vlissingse man doet beroep op noodweer na beet politiehond Kunstenaars zetten centrum Gent in 't licht 178 suites verdeeld over vijf'boerenhoven' De stichting Alpha-cursus Nederland biedt een methode aan die koppels begeleidt om met elkaar in gesprek te blijven. Binnenkort begint in Goes een Marriage Course. CENT - Delen van de Gentse bin nenstad worden eind deze maand op een bijzondere manier in het licht gezet. Op 27, 28 en 29 januari wordt tel kens van 18.00 tot 24.00 uur het eerste gratis Lichtfestival gehou den. Op sombere avonden in ja nuari kan licht mensen letterlijk in beweging brengen, zo vinden de organisatoren. „Ga op ontdek king langs een winters parcours in de Gentse binnenstad en beleef er de meest verrassende lichtervarin- gen." Twintig internationale kunste naars en lichtontwerpers leiden de bezoekers tijdens de donkerste da gen van het jaar langs een vijf kilo meter lang parcours langs het wa ter door het historische centrum. Op verschillende locaties, zowel binnen als buiten, is werk te zien van kunstenaars die met licht spe len. Gent heeft de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in een lichtplan met sfeervolle verlichting van de stad. Het Lichtfestival wil dit licht plan extra in de schijnwerpers zet ten en op die manier de verborgen charme van Gent ontsluieren. Het vertrekpunt van de lichtroute is de Sint-Niklaaskerk op de Koren markt. DEN HAAG - Een 34-jarige Vlissin- ger die op 21 maart in Middelburg werd aangehouden voor huisvrede breuk en daarbij werd gebeten door een politiehond heeft zich gis teren bij het Haagse gerechtshof be roepen op noodweer. De verdachte vindt dat hij niet moet worden vervolgd voor zijn verzet tegen de aanhouding. Hij geeft wel toe dat hij vernielingen had aangericht in de woning van zijn vriendin aan het Zanddorp. De politierechter in Middelburg heeft de verdachte mei vorig jaar veroordeeld tot drie maanden cel straf Daar kwamen nog eens twee maanden cel bovenop omdat hij nog in de proeftijd liep. De man had op de gewraakte dag spullen willen weghalen uit de woning van zijn vriendin. Tegen haar wil betrad hij de woning, flink onder invloed van alcohol en cannabis. De angstig geworden vrouw scha kelde de politie in. Toen de man de agenten zag, liep hij weg maar draaide zich plotseling om naar de beide agenten en hun politiehond. Volgens hem omdat hij zich on schuldig voelde en niets te verber gen had. De agenten verklaren ech ter dat de verdachte zei: „Kom maar op met die hond, ik sloop hem." Zonder een commando te hebben gekregen sprong de hond op de verdachte af en beet hem in zijn borst. Daarna was de man in alle staten en werden nog vier agenten opgetrommeld. De ver dachte werd met pepperspray in zijn ogen gespoten voordat hij kon worden afgevoerd. Advocaat E. Smit vindt het niet gek dat zijn cliënt flink door het lint ging nadat hij was gebeten. Als hij zich niet uit alle macht had geweerd tegen de hond was het volgens hem slechter afgelopen. Smit voerde noodweer aan. De aanklager van het hof vindt het aanvliegen en be spugen van de agenten 'buitenspo rig' en eiste dezelfde straf als opge legd door de politierechter. donderdag 13 januari 2011 MARRIAGE COURSE Getrouwd zijn is geen voorwaarde, samenwonen of een LAT-relatie mag ook. foto Jorrit Knuvelder/GPD door Henk Postma BIGGEKERKE - Eindelijk zit er schot in het elf jaar oude plan voor de bouw van een groot hotelcomplex op het Kaasboerterrein bij Bigge kerke. Projectontwikkelaar Van Garderen 8c Dekker wil daar nog dit jaar beginnen met de bouw van 178 hotelsuites, verdeeld over vijf gebouwen, rondom een centra le voorziening. Dat alles in de vorm van een 'boerderijachtig' complex. Als het plan op donderdag 20 ja nuari ongeschonden de Veerse wel standscommissie passeert, begint de projectontwikkelaar nog voor de zomer met de verkoop van de suites. Die worden aangeboden voor een prijs net onder de. 100.000 euro. Volgens directeur Co van Garde ren is uit marktonderzoek geble ken dat op Walcheren behoefte aan is aan hotelsuites in die prijs klasse. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het bouwplan. Wethouder Jaap Melse is ermee in zijn nopjes. In 1999 werd al eens een plan gepresenteerd voor de bouw van een hotel met 120 tot 150 bedden. Hoewel daar de voorwaarde aan was verbonden dat het een 'lande lijk karakter' moest uitstralen, gaf de gemeente Veere uiteindelijk ver gunning voor een gebouw met 160 bedden dat nu door Melse als 'log' wordt gekaraktersieerd. Op de website van Van Garderen en Dekker stond gisteren nog steeds een artist-impression van het oude plan. Dat was, zegt Van Garderen, te grootschalig, en te weinig passend in de huidige markt. Het nieuwe plan speelt volgens hem ook veel beter in op de lande lijke omgeving. In het centrale 'boerderijachtige' gebouw komen voorzieningen als een restaurant en zalen. De gebouwen krijgen, zo als ook in het oude plan, drie ver diepingen. De projectontwikkelaar ziet het ook als een voordeel dat het hele complex zonodig in fasen kan wor den gebouwd, al naar gelang de verkoopsnelheid. Volgens Van Garderen wordt ge mikt op 'mensen die iets meer rust en ruimte zoeken, en toch dicht bij de kust willen verblijven'. Kopers mogen zelf niet perma nent in de suites gaan wonen. Ze zijn bedoeld voor verhuur aan va kantiegangers of andere tijdelijke gasten. Impressie van het 'boerderijachtig' complex hotelsuites dat projectontwik kelaar Van Garderen Dekker gaat bouwen op het Kaasboerterrein bij Big gekerke. Linksboven het oude plan. foto Van Garderen Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20