Terneuzen krijgt grote zeesluis PZC ONDERZOEK Nederland komt Vlaanderen tegemoet Pizzabakker voor één dag Moerdijk galmt na in Zeeland Lasten mkb'ers flink omhoog Overval in Axel Criepfeestje is gevaarlijke onzin 13 20 en 21 door Harmen van der Werf brussel -'Vlaanderen en Neder land zetten in op de bouw van een grote diepe zeesluis bij Terneu- zen. De Vlaamse minister Hilde Crevits en haar Nederlandse colle ga Melanie Schultz van Haegen hebben dit gisteren in Brussel afge sproken. Een Vlaams-Nederlandse ambtelij ke werkgroep zoekt de komende maanden uit welke financiële en juridische consequenties aan de keuze voor een nieuwe diepe zee sluis vastzitten. Voor de zomerva kantie moet de studie afgerond zijn, waarna de ministers elkaar weer ontmoeten. De gisteren genomen beslissing is een tegemoetkoming van Neder land aan Vlaanderen. Nederland wil liever een combisluis bij Ter- neuzen voor binnen- en zeevaart. Volgens Nederland biedt zo'n sluis voldoende capaciteit voor de toe komst. De kosten ervan zijn ook veel lager. Een combisluis komt al dus Nederlandse deskundigen op 330 miljoen euro, een nieuwe zee sluis op 890 miljoen euro. Vlaande ren denkt overigens dat een zee sluis minder duur is. Met name de Haven van Gent wil dat een nieuwe sluis bij Terneuzen schepen met een grote diepgang kan doorlaten, tot 14,5 meter. Nu is de maximale diepgang t2,5 me ter. Schepen voor staalbedrijf Arce- lor Mittal bij Zelzate moeten nu nog in de Put van Terneuzen ge deeltelijk worden gelost, omdat ze anders het Kanaal Gent-Terneuzen niet op kunnen. Een heikel punt is altijd de kosten verdeling. Bij de verbreding van het Kanaal Gent-Terneuzen in de jaren zestig was die 80 procent Vlaanderen-20 procent Nederland. Over een nieuwe verdeling is nog niets afgesproken, evenmin is vast gelegd wanneer de nieuwe sluis af moet zijn. De ministers hebben wel één knoop doorgehakt. Ze heb ben de maximale scheepsbreedte voor de veertig meter brede West- sluis bij Terneuzen opgetrokken van 34 naar 37 meter op basis van drie succesvolle proefreizen. middelburg - Zeeland heeft veel bedrijven die gevaarlijke stoffen verwerken of opslaan. De grote chemische bedrijven zijn gecon centreerd in Vlissingen-Óost en in de Kanaalzone, tussen Gent en Terneuzen. Na de ramp bij Chemie-Pack in Moerdijk wordt de roep om meer controles luider. Het kabinet-Rut- te wil echter minder inspecties. pagina 2 en 3: roep om strenge re regels na een grote ramp pagina 3: commentaar pagina 4: Chemie-Pack GOES - De 6-jarige Bradley uit Goes had gisteren de dag van zijn leven. Hij werd op school opgehaald door de politie, maar dat was niet omdat hij iets verkeerd gedaan had. Hij stapte vervolgens aan boord van een poli- tieboot van het KLPD, die hem naar Vlissingen voer. Daar mocht hij, in restaurant Lungo Mare, pizza's bakken. De droomdag van Bradley was opgezet door de stichting Dream for Kids. Die Stichting probeert kinderen die iets ergs hebben meegemaakt een leuke dag te bezorgen. Bradley verloor onlangs zijn vader. De Goese jongen wilde heel graag een keer pizzabakker zijn. Die wens kwam dus giste ren uit. foto Ruben Oreel amsterdam - Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (mkb) gaan een duur jaar tegemoet. De gemeentelijke belastingen voor de mkb'ers stijgen in 2011 gemiddeld 3,5 tot 4,8 procent. Dat blijkt uit een rondgang van de NOS. Het gaat om lokale heffingen zoals onroerendezaakbelasting (ozb) en rioolrecht. Van de 418 Nederland se gemeenten deed meer dan de helft (222) aan het onderzoek mee. Premier Rutte beloofde afgelopen november dat bedrijven niet de re kening gepresenteerd zouden krij gen van de bezuinigingen. Vandaag bij uw krant de UitGids DONDERDAG 13 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr, 10 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 axel - Twee nog onbekende man nen hebben gistermiddag om 17.39 uur een overval gepleegd op super markt Aldi aan de Tuinstraat in Axel. Een van hen dwong een me dewerkster geld af te geven. De an der bleef buiten staan. Nadat ze het geld hadden verkregen zijn ze vertrokken. De politie zette direct na de overval een zoektocht in. groningen - Griepfeestjes komen overwaaien uit Amerika en wor den volgens trendwatcher Gerda lonker straks ook in Nederland ge vierd. We staan aan het begin van een griepgolf en er zijn mensen die menen dat je maar beter vroeg besmet kunt raken om zo antistof fen op te bouwen. Zodra je ie mand kent die besmet is met de griep, houd je snel een feestje met veel mensen in een kleine ruimte met de grieppatiënt. Grote kans dat alle feestgangers besmet raken. GGD-arts infectieziekten Bert Wol- ters noemt het onzin. Want ieder jaar komt er griep met een net iets ander virus. En de ernst is aan het begin van een griepgolf niet an ders dan aan het eind. Zeeland onderschat gevaren van industrie reageer op www.pzc.nl WKm reacties: 387 jaarlijks 256.000 bonnen in Zeeland is niet veel eens 31% cM fel 69% 8 711688 555530 Herfstachtig, maximaal 13° Postbezorging straks met een bedrijf minder Het kost wat moeite maar dan hou je je relatie gezond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1