PZC Onbegrip schrappen schoolzwemmen 6 déDRVKKERY WALCHEREN 20 en 21 17 22 en 23 BEZUINIGINGEN Middelburgs college versobert zwemonderwijs Juf Gertrude graait de spellenkast en de cadeautjesdoos vol Dijkstra neemt waar in Weert almanak Vijf uur Donderdag 13 januari 2011 Nieuw plan voor hotel in Biggekerke Blueport moet alle disciplines bundelen Tip? waicheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Het Vrijburgbad wordt zwaar getroffen als het schoolzwemmen wordt geschrapt, zoals het Middelburgse college van B en W voorstelt. In de gisteren gepresenteerde om buigingsnota is te lezen dat vanaf 2013 twee ton bespaard kan wor den als kinderen niet meer in schoolverband zwemles krijgen. Het scheelt het stadsgewestelijke zwembad 180.000 euro aan inkom sten per jaar; dat is 10 procent van de omzet. De overige 20.000 euro gaat naar het vervoer van de kinde ren. Locatiemanager Jaap Keijmel zegt dat het schoolzwemmen zo'n tweehonderd lesuren per week be slaat. De Middelburgse kinderen nemen daarvan ruim de helft voor hun rekening. Als zij niet meer ko men vervalt het werk voor twee tot drie zweminstructeurs. Het zwembad wordt geëxploiteerd door Optisport. Met deze organisa tie hebben de gemeenten Vlissin- gen en Middelburg een contract dat tot 1 juli 2013 doorloopt. Het schoolzwemmen maakt onderdeel uit van deze overeenkomst. Als reden voor het schrappen van het schoolzwemmen geeft het Mid delburgse college dat de meeste kinderen in groep 4 van de basis school (het jaar dat ze naar school zwemmen gaan) al een zwemdi ploma hebben. Voor ouders met een laag inkomen komt een rege ling dat zij een bijdrage krijgen in de kosten van zwemlessen. Jaap Keijmel ziet hier niets in. „De erva ring elders heeft geleerd dat deze ouders gewoon niet komen." Het schrappen van het school zwemmen betekent dat veel kinde ren geen kennis meer maken met het Vrijburgbad. Dat kan leiden tot minder belangstelling voor de zwemverenigingen en het zwem- badbezoek. Keijmel zal gebruik ma ken van de inspraakronde in Mid delburg voordat de raad in april een besluit neemt. Van Vlissingen heeft Keijmel te ho ren gekregen dat er minder geld komt, maar dat daarmee niet ge zegd is dat ook deze gemeente stopt met schoolzwemmen. Vol gens de gemeente wordt in beeld gebracht hoeveel op sport bezui nigd zal worden. Schoolzwemmen maakt daarvan deel uit. „Maar de concrete invulling van die bezuini ging is nog niet bepaald." pagina 18 en 19: bezuinigingstrein GOES - Twee minuten gratis winkelen bij de speelgoedwinkel, dat wil iedereen wel. Juf Gertrude Janssen van cbs De Bornput in Oost- dijk mocht het gistermiddag echt. Haar klas, groep 7/8, had het gewonnen met een foto wedstrijd van speelgoedketen Intertoys. De vrolijke foto van een verklede klas werd door een jury van drieduizend inzendingen de bes te gevonden. Juf Gertrude pakte razendsnel degelijke spel len en bouwmaterialen voor in de spellenkast en heel veel kleine aardigheidjes voor in de ca deaudoos. Zo had ze het met de klas afgespro ken. Matthijs Jansen was door de klas aange wezen om de kar achter de juf aan te duwen. Er mocht voor duizend euro speelgoed in de kar. De juf werd door de hele klas luidkeels aangemoedigd. foto Willem Mieras video:www.pzc.nl/bevelanden Markt 5 i Middelburg T0118 886 886 WEERT - Wim Dijkstra (64) heeft weer een baan als waarnemend burgemeester. Na drie jaar Vlissin gen gaat hij vanaf 17 januari aan de slag in Weert. Die Limburgse ge meente zit zonder eerste burger omdat Jacques Niederer vertrok ken is naar Roosendaal. Dijkstra begon op 1 januari 2008 als opvolger van Anneke van Dok en stopte half december vorig jaar. Tip? redactie@pzc.nl Het Zierikzeese echtpaar op leeftijd neemt het er na een arbeidzaam le ven goed van. Altijd lekker eten en op zijn tijd een borreltje. De laatste tijd nemen ze steeds vaker een Franse gewoonte aan; voor de maaltijd een aperitiefe. Dat begon tegen zes uur 's avonds, maar tegen woordig verschuift dat dagelijkse bor reltje al meer en meer naar de late voormiddag. Het wordt alsmaar va ker een uur of vijf als de kurken van de fes gaan. En dan willen ze zich ook wel eens aan twee drankjes be zondigen. Vooral de vrouw des hui zes houdt er wel van. Toen ze dan ook onlangs aan haar man al tegen vieren vroeg of het al zo ver was, ant woordde die: „Het is vast wel ergens in de wereld vijf uur." w«1 ar iheè' za. 15 januari, 15.00-16.30 uur Fragile de mooiste popsongs do. 20 januari, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek David Mitchell over De niet verhoorde gebeden van Jacob de Zoet kaarten a 7,50 bij De Drvkkery boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17