Gbagbo wenst geen eenheidsregering buitenland 9 Verplicht je ouders verzorgen 'Links Amerika profiteert van Tucson' De Wever en Di Rupo gaan helpen formeren in België IVOORKUST Oud-president verwerpt voorstel om met rivaal Ouattara samen te werken Egypte roept gezant in Vaticaan terug Aantal Ha'itianen in kampen gehalveerd '77 miljoen schade in Kandahar door aanval' Referendum Sudan waarschijnlijk geldig woensdag 12 januari 2011 Een groep aanhangers van Laurent Cbagbo blokkeren een weg om een VN-konvooi te hinderen. Ze vinden dat de VN de kant van rivaal Ouattara heeft gekozen. foto Rebecca Blackwell/AP Patstelling in Ivoorkust duurt voort. Voorzitter partij Gbagbo noemt winst op Ouattara bij presidentsverkiezingen 'niet onderhandelbaar'. Strijd gaat door en eiste giste ren opnieuw minstens vijf le vens. ABIDJAN - Laurent Gbagbo, die wei gert te vertrekken als president van Ivoorkust, verwerpt een voor stel van zijn rivaal Alassane Ouatta ra voor een eenheidsregering. Dat heeft de partij van Gbagbo giste ren laten weten. Voorzitter Pascal Affi N'Guessan van Gbagbo's partij FPI zei dat de overwinning van Gbagbo op Ouat tara bij de presidentsverkiezingen 'niet onderhandelbaar' is. Zowel Gbagbo als Ouattara beweert de presidentsverkiezingen van 28 no vember te hebben gewonnen. Al leen Ouattara wordt internatio naal als staatshoofd erkend. Gbag bo, die door de Constitutionele Raad in zijn land tot winnaar is verklaard, weigert echter te vertrek ken. Daardoor is een patstelling ontstaan. De VN-ambassadeur van Ivoor kust, Youssoufou Bamba, zei maandag dat Ouattara bereid is als president met het kamp van Gbag bo samen te werken in een een heidsregering, als Gbagbo zijn claim voor het presidentschap op geeft. De strijd heeft tot hevig geweld ge leid, met vermoedelijk honderden doden tot gevolg. Vooral aanhan gers van Ouattara zijn daarvan het slachtoffer geworden. Bij nieuwe gevechten tussen aan hangers van Ouattara en de veilig heidstroepen in Ivoorkust kwa men gisteren minstens vijf men sen om het leven. Een verslaggever van persbureau Reuters zag de lij ken van twee betogers en drie agenten op straat liggen. Ze had den allen schotwonden. BRUSSEL WASHINGTON - Conservatieve poli tici en commentatoren in de Vere nigde Staten verwerpen aantijgin gen aan hun adres na de schietpar tij in Tucson. Ze vinden dat 'links' Amerika munt probeert te slaan uit het drama, waarbij zaterdag zes mensen omkwamen en het Demo cratische Congreslid Gabrielle Gif- fords zwaargewond raakte. Volgens de Tea Party staat echter allerminst vast wat het motief van de 22-jarige schutter is en mis bruikt links de aanslag om'stem men te winnen. „Als de schutter al een ideologie heeft, is hij een ul tralinkse anarchist die zijn heil zocht in het Communistisch Mani fest", aldus de Tea Party Express door onze correspondent Remko Tanis SHANGHAI - Zhuang heeft het niet nodig. Als winkelmanager ont vangt hij een pensioen dat genoeg is om voor zichzelf te zorgen. „Ik zou mijn kinderen wel vaker wil len zien, maar ik snap dat ze druk zijn met hun eigen kinderen en hun werk." De Chinese traditie eist niettemin dat kinderen, als ze eenmaal vol wassen zijn, voor hun bejaarde ouders zorgen. De autoriteiten wil len dat nu wettelijk verplicht stel len, in de hoop de vergrijzingspro blemen te verminderen. „Kinde ren die uit huis wonen, moeten hun ouders regelmatig bezoeken", uit Californië in een e-mail aan haar aanhangers. Sarah Palin, de 'peetmoeder' van de Tea Party, heeft in een e-mail de conservatieve presentator Glenn Beck van Fox News opgeroe pen geen zondebok aan te wijzen voor de schietpartij. Overigens bleek uit een dinsdag gepubliceer de peiling van de zender CBS dat 57 procent van de Amerikanen niet gelooft dat er een verband is tussen de harde politieke retoriek en de schietpartij. De verdachte van de schietpartij in Tucson is voor het eerst aan de rechter voorgeleid, fared Lee Loug- hner zei alleen dat hij de aan klacht tegen hem, moord en po- zegt Wu Ming van het ministerie van Burgerlijke Zaken in een toe lichting op het wetsvoorstel. „Het is niet toegestaan om je ouders te negeren. Ouderen die vinden dat hun kinderen niet voldoende voor hen zorgen, kunnen hun nage slacht straks voor de rechter dagen om verbetering te eisen." Tijdens de jaarvergadering van het Volks congres, in maart, wordt er over de nieuwe wet besloten. Zhuang ziet z'n dochters nu een paar keer per jaar. Veel oudere Chi nezen moeten het veel langer zon der hun kinderen stellen, omdat die ver van huis zijn om werk te vinden. In een land waar de bejaar denzorg in de kinderschoenen staat, zeker buiten de grote steden ging tot moord, begreep. De rech ter noemde hem een gevaar voor de gemeenschap en weigerde daar om een borgsom vast te stellen. De toestand van Giffords, die zater dag door het hoofd werd gescho ten, blijft vooruitgaan. Haar dokto ren meldden gisteren dat ze weer zelfstandig kan ademen, maar ka rakteriseerden haar toestand nog altijd als kritiek. President Obama reist vandaag naar Arizona om een herdenkings plechtigheid voor de slachtoffers bij te wonen. zie onze website:buitenland Radiopresentator Beek leest voor uit mails van Sarah Palin schept dat problemen. De vergrij zing leidt tot nog eens extra druk op die zorg. Er zijn 270 miljoen Chinese 60-plussers en slechts 2,7 miljoen bedden in verzorgingshui zen. Meer dan de helft van de be jaarden woont alleen. Ouderen die zorg nodig hebben, maar niet in een tehuis terecht kunnen, leunen op hun kinderen. Daarin loopt het systeem spaak. Zeker voor de generatie die nu stopt met werken. Vanwege de éénkind-politiek, hebben die slechts één zoon of dochter die hen zou moeten onderhouden. Die is vaak honderden kilometers verderop gaan wonen om te wer ken en heeft de handen er vol aan om zelf rond te komen. Bemiddelaar Johan Vande Lanotte blijft kabinetsformateur in België. Hij krijgt versterking van de twee hoofdrolspelers: voorzitter Bart De Wever van de Vlaams-nationalisti sche N-VA en diens collega Elio Di Rupo van de PS (Franstalige socia listen). Het koninklijk paleis in Brussel heeft dat gisteravond bekendge- CAIRO Egypte heeft gisteren zijn ambassa deur in Vaticaanstad teruggeroe pen voor beraad. Aanleiding zijn re cente uitspraken van paus Benedic- tus XVI, die de regeringen van mos limlanden opriep christelijke min derheden beter te beschermen. Vol gens het ministerie van Buitenland se Zaken beschouwt Egypte de uit latingen van de kerkvorst als 'een onaanvaardbare inmenging in bin nenlandse aangelegenheden'. GENÈVE Het aantal Haïtianen dat in tenten kampen woont als gevolg van de aardbeving een jaar geleden is de afgelopen maanden bijna gehal veerd. In de kampen in de hoofd stad Port-au-Prince en in de provin cies zitten nog 810.000 mensen. In juli waren dat er naar schatting 1,5 miljoen. Dat stelt de Internationale Organisatie voor Migratie gisteren in een rapport. maakt, nadat Vande Lanotte, De Wever en Di Rupo door de Bel gische koning Albert n waren ont vangen. Vande Lanotte vroeg vori ge week ontslag als bemiddelaar, omdat de N-VA en de Vlaamse christendemocraten zijn compro misvoorstellen hadden afgewezen. De formatie duurt al 212 dagen, een Europees record. KABUL Westerse troepen hebben voor ruim 77 miljoen euro schade aange richt door een groot militair offen sief tegen de Taliban in de zuidelij ke Afghaanse provincie Kandahar. Dat meldde gisteren een onder zoeksdelegatie onder leiding van een adviseur van de Afghaanse pre sident Karzai. Het offensief begon in april vorig jaar. De leden willen dat Karzai de kwestie onder de aan dacht brengt bij de Navo. JUBA Het is al bijna zeker dat de vereiste 60 procent opkomst voor het refe rendum over onafhankelijkheid van Zuid-Sudan zal worden be haald. Dat meldden de organisato ren gisteren, op de derde dag dat de bijna vier miljoen stemgerech tigden kunnen stemmen. In som mige stembureaus heeft al een kwart of de helft van de geregis treerde kiesgerechtigden gestemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9