Ben Ali, hoe lang nog? 81 buitenland Kritiek op werkwijze Europese rekenkamer 'Handel in kinderen neemt toe' UKENS )PZICHT (Mcollectie Mandemakers Keukens „j LAATJE INSPIREREN OP WWW.MANDEMAKERS.NL SieMatic 4 woensdag 12 januari 2011 Brussel - Het Europees Parlement wil opheldering over beschuldi ging dat de Europese Rekenkamer jarenlang gesjoemel met Europese gelden heeft toegedekt. De aantij ging komt van D66'er Maarten Engwirda die tot voor kort lid was van de Rekenkamer. Zo zou de Europese Commissie he vige druk hebben uitgeoefend op het rekenhof om zijn kritiek op misstanden af te zwakken. Vol gens Engwirda werd zijn kritiek stelselmatig door zijn collega's ge negeerd. „Het was een praktijk van het verwateren, zo niet het ge heel weghalen van kritiek. Ik wil de er een boek over schrijven, zo beu was ik het", zegt Engwirda in een interview in de Volkskrant. Zijn kritiek betreft de periode vóór 2005, en richt zich vooral op Franse, Italiaanse en Griekse leden van de rekenkamer. Sinds 2008 zijn, op zijn initiatief, nieuwe pro cedures van kracht voor de contro le, waardoor volgens Engwirda veel is verbeterd en geen obstruc tie meer voorkomt. Hij heeft vooral scherpe kritiek op de Estse commissaris Siim Kallas, die tot vorig jaar belast was met fraudebestrijding. Kallas zou zwa re druk op de rekenkamer hebben uitgeoefend om haar normen af te zwakken. Een woordvoerster van de Europese Commissie ontkende dat gisteren met klem. President Tunesië laat geen enkele kritiek toe en wil niet van wijken weten Tunesië staat in brand, de straatprotesten tegen presi dent Zine el-Abidine Ben Ali gaan door. Hoe lang heeft de leider van Tunesië nog te gaan? door onze correspondent Cees van Zweeden Zine el-Abidine Ben Ali (74), president van Tune sië, had gisteren niet te klagen over de lokale pers. Le Temps deed kond van een 'spontane mars' ter ondersteuning van het staatshoofd. Terwijl de journalisten hun pennen in slijm doopten, gingen betogers door met hun strijd tegen de politie: ste- President Ben Ali foto CPD nen tegen kogels. Afgelopen week einde passeerde het dodental de twintig. Is dit het begin van het einde? Zelf had de leider gedacht van niet. Hij verscheen maandag op het scherm en deed de betogingen af als 'het terroristische werk van een stel ge maskerde schurken'. Ben Ali kwam in 1987 aan de macht door een 'medische staats greep'. Ben Ali liet zijn voorganger Habib Bourguiba afkeuren op seni liteit. Aanvankelijk haalde het volk opgelucht adem. Het voelde alsof in de persoon van Zine el-Abidine Ben Ali een Arabische Zorro was gearriveerd. De euforie was van korte duur. Ben Ali nam de autocratische ge woontes van zijn voorganger over. In korte tijd zwol het aantal poli tieagenten van 32.000 tot 140.000, evenveel als het zes keer grotere Frankrijk. Onder Ben Ali's bewind groeide de economie, kregen vrou wen rechten en daalde het analfa betisme. Op deze terreinen over trof Tunesië de andere Mah- greb-landen, Algerije en Marokko. Maar democratie was een andere zaak. Ben Ali is inmiddels vijf keer gekozen, met cijfers die schommel den tussen de 90 en 100 procent. Elke vorm van kritiek is verboden, zoals de reisgids Guide du Routard ooit ondervond - het boekje werd op de lijst van verboden lectuur ge plaatst wegens een passage over de deplorabele staat van de mensen rechten. Niettemin lijkt kritiek op zijn plaats. Ben Ali mag dan niet be zwijken onder het gewicht van zijn geweten, aan geld heeft hij geen gebrek. Hij betrok aanvanke lijk het paleis van zijn voorganger, dat zo groot is, dat het hem wense lijk leek het niet op de plattegrond van Tunis af te drukken. Inmid dels heeft hij de beschikking gekre gen over andere paleisjes, waarvan er één in Argentinië zou staan. zie onze website:buitenland Beelden van de protesten in Tunesië DEN HAAG - Oost-Europese bendes verhandelen steeds vaker kinderen aan andere bendes in Europese ste den en verdienen hier grof geld aan. Dat meldde de Europese poli tieorganisatie Europol gisteren. De jonge kinderen van soms pas vijfjaar oud worden door de crimi nelen herhaaldelijk verkocht aan andere criminele organisaties en brengen jaarlijks soms wel tot 160.000 euro op. Ze worden ge traind misdrijven te plegen, zoals zakkenrollen, bedelen, winkeldief stal en als afleiding bij overvallen. Omdat de kinderen minderjarig zijn, kunnen ze hier nog niet voor worden veroordeeld. Veel van de kinderen komen bovendien in de seksindustrie terecht. Hoe meer geld het kind binnenhaalt, hoe ho ger zijn 'marktwaarde' is. De prijs ligt in Engeland rond de 20.000 euro per kind. Vaak komen ze uit arme gezinnen, die door de bendes worden gedwongen om hun kind af te staan zodat ze hun schulden kunnen aflossen. Bendes buiten soms wel tien tot honderd kinderen uit. Wereldwijd worden volgens Uni cef 1,2 miljoen kinderen verhan deld en uitgebuit door criminelen. Bendes investeren steeds meer in vaste uitvalsbases in de buitenwij ken van Europese steden. Aras Zeer moderne matwitte keuken. Een ware lust voor hef ootj' Afgewerkt niet moderne staafgrepen en voorzien van diepe laden voor extra opbergi uirrtte. Het spoelgndeolto is geïntegreerd in het keukeneiland en voorzien van een Job-kraan.; De keuken 13 voorzien van moderne Whirlpool-apparatuur. 4 VV MANOfAWXÖtS een. OOK IN Beumnqen www.mandemakers.nl Al.meef dan 30 iaar zei Mandemakers Keukens de Irend. Ben en Stefan Mandemakers zijn dan ook dag en nacht met keukens bezig. "Alleen zo kunnen we toonaangevend ën grensverleggend blijven. Naast de iopmerk'en SieMatic, Barlelii en New Classic bieden we onze eigen M-collectie. Inspirerend in alle opzichten." Ben en Stefan Mande-makers v\andemakers ratieboek aan NEW. CLASSIC collectie Barlettï bosch «Sfsmeg VIKING BARENDRECHT GRONINGEN KAATSHEUVEL NORDHORN (D) Nieuw! WATERINGEN WOERDEN ZLJTPHEN ZWOLLE Thüfirgöf SiraBe 's Grovei2aiidseweg 23 f .rise Gel! 2 Gerrilsemyeg i G Mcrsweg 37a lel 0049-592 -7298£10 tel 0574-220566 lel 0348-430460 lel 0575-543.353 fel 038-4669050 iel 050-4062565

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8