13 Het ik' 6 al op onderwijs de open dag ja'. nou weten we het wei weec.» woensdag 12 januari 2011 V.l.n.r: Demi de Best, Yoni van Opstal en Yara Nelis. foto Ronald den Dekker Wie kent ze niet? Van die stelletjes op school die altijd bij elkaar zitten. Ze hebben vaak een bijna vanzelfsprekende band die ook niet zomaar een-twee-drie in woorden is uit te drukken. Op de jongste middelbare school van Zeeland, de Isaac Beeckman Academie in Kapelle, zijn Yara Nelis uit Yerseke (13), Yoni van Opstal (12) uit Goes en Demi de Best uit Kapelle (13) onafscheidelijk. door Lilian Dominicus Op de Isaac Beeckman Academie in Kapelle hoeven leerlingen niet bang te zijn om eenzaam te ver dwijnen in de massa. De in sep tember van dit jaar gestarte mid delbare school heeft individule be geleiding hoog in het vaandel staan. En met slechts tachtig leerlingen op de hele school is eigenlijk ieder een wel vrienden van elkaar, zeg gen Yara Nelis (13) uit Yerseke, Yo ni van Opstal (12) uit Goes en De mi de Best uit Kapelle (13). „De kinderen die naar het Pontes in Goes zijn gegaan hebben het veel moeilijker dan wij. Eigenlijk voelt het hier al vanaf het allereerste mo ment vertrouwd", zegt Demi. Maar de relatie die Yara, Yoni en Demi hebben, is wel heel speciaal. Binnen afzienbare tijd werden ze een onafscheidelijk trio. Demi en Yara kenden elkaar al van de basis school, Yoni leerde Demi kennen op de open dagen van andere mid delbare scholen. „Toen klikte het al", zegt Yoni. „Het was dan ook leuk om haar hier weer tegen te komen." De drie beste vriendinnen hebben voornamelijk contact op school, daarbuiten zien ze elkaar, niet vaak. Hoeft niet, zeggen ze. „Daar is ook geen tijd voor, want we zit ten al van negen tot vijf uur op school", zegt Yara. En vrijdags, op hun roostervrije dag hebben ze' vaak al druk genoeg met hobby's als paardrijden, tennissen, uitsla pen en naar de markt gaan. Met zijn drieën hebben ze de grootste lol. Demi: „Vooral de pau zes zijn leuk, zoals laatst met de sneeuw." Maar soms maken ze het wel eens te bont. Zo mogen Yoni en Demi niet meer naast elkaar in de klas zitten, omdat ze te melig worden. Yara en Yoni zitten soms wel naast elkaar. „We hebben alle drie andere persoonlijkheden", ver klaart Yoni. „Ja", beaamt Demi. „En soms kunnen die dan ook kei hard botsen. Ik kan er bijvoor beeld slecht tegen als iemand het niet met me eens is." Neemt niet weg dat hun band bijzonder is. „Met andere vriendinnen ga je misschien naar de stad, maar jullie zijn meer", besluit Yoni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83