binnenland 17 GLOBE EN C^iobe Mogelijk aparte status voor traumaheli Vreeman vindt geld voor postbezorgers Sem en Sophie zijn populairste namen WE Regenval stoort daling waterstand in rivieren Hoge Werelddeal kortingen op tickets vakanties ïwm DCAL 2 DCAL 3 DCAL 4 woensdag 12 januari 2011 DEN HAAG - Staatssecretaris Joop Atsma (Milieu) wil hoe dan ook dat er een oplossing komt voor de nachtelijke vluchten van traumahe likopters van en naar ziekenhui zen. Op dit moment kunnen die toestellen alleen op basis van een ontheffing in de wet in het donker vliegen, als sprake is van noodsi tuaties. Atsma wil dat dit structu reel wordt geregeld, desnoods door de toestellen een aparte posi tie in de luchtvaartwet te geven, zo zei hij gisteren. Atsma zei verleden week al dat hij deskundigen laat kijken naar de mogelijkheden om nachtvluchten vaker te laten uitvoeren. Die vluchten worden minder vei lig geacht, omdat de heli's in het donker langs bebouwing naar het dak van een ziekenhuis moeten vliegen. Volgens de bewindsman is de vraag vooral of een heli wel of niet gestationeerd mag worden op een ziekenhuisdak. In de huidige situatie komt het ook voor dat heli's zijn gestatio neerd op een naburig vliegveld en alleen van en naar een ziekenhuis vliegen als dat echt noodzakelijk is. Bij heli's die wel een ziekenhuis als basis hebben, geldt in de nach telijke uren een andere procedure. Als dan een toestel leeg terugkeert van een actie, mag het van de ver- keersinspectie niet naar het hospi taal terugvliegen. DEN HAAG - Verkenner Ruud Vree man heeft een manier bedacht om de bezorgers van Sandd en Selekt- Mail aan een arbeidscontract te helpen. De klanten van deze nieu we postbedrijven moeten tijdelijk een vaste opslag betalen, zodat er geld is om de bezorgers in dienst te nemen. Door de prijzenoorlog in de post kunnen Sandd en SelektMail zich niet veroorloven om hun mensen in dienst te nemen. De loonkosten stijgen met 40 procent als de be zorgers in loondienst komen. Het gemiddelde tarief voor een brief is gekelderd van 25 naar t6 cent. Vree man: „Iedereen weet dat de prijs omhoog moet. Maar het is niet mogelijk om een minimumtarief in te stellen, zoals de Tweede Ka mer wil. Vandaar het advies voor een vaste opslag." Volgens Vree man zijn de klanten, grote postver- spreiders zoals banken, wel bereid om zo'n toeslag te betalen. „De grote zakelijke klanten hebben alle belang bij concurrentie op de post markt. Zij willen niet dat de nieuwkomers omvallen en dat ze alleen nog bij TNT terecht kun nen." De ondernemingen die veel post versturen zijn de grote win naars van de liberalisering van de postmarkt, zij besparen jaarlijks miljoenen. Als zwaard van Damo cles hangt Sandd, SelektMail en de regionale postbedrijven een alge mene maatregel van bestuur bo ven het hoofd die hen verplicht om onmiddellijk te stoppen met stukloon en iedereen in dienst te nemen. Het kabinet heeft de sec tor nu uitstel verleend tot 1 april. Dit tot grote teleurstelling van Sharon Gesthuizen (SP). „Dit be loont de postbedrijven voor hun slechte gedrag, ze hebben tot nu toe lak gehad aan alle afspraken. Vreeman wil ze tot 2014 de tijd ge ven om tachtig procent van de be zorgers in loondienst te nemen." De vakbonden reageren positief op het advies van Vreeman. ROTTERDAM - Sem en Sophie wa ren in 2010 de populairste namen voor kinderen die in Nederland zijn geboren. Dat meldt de Sociale Verzekeringsbank (SVB). Sophie is daarmee terug van weg geweest. De meisjesnaam was in 2008 ook al het meest geliefd on der ouders, maar moest in 2009 Emma voor zich dulden. Die naam is teruggezakt naar de derde positie. Sem bezette in 2009 de tweede positie in de lijst met popu lairste jongensnamen. In dat jaar stond Daan bovenaan. Die naam staat nu vierde op de ranglijst. uur in aanraking met de goederen trein, die in tegenovergestelde rich ting reed. De hogesnelheidstrein raakte zwaar beschadigd, foto ANP Treinpassagier vertelt over de botsing bij Zevenaar zie onze websiterbinnenland Ga voor nog meer D€ALS naar uw Globe Reisburo! Bijvoorbeeld: Oad-vakantiecheque Tot 40% korting Flitskorting tot t.w.v. €50 li 50,- p.p. UeU iVrij Uit T j Holland REIZEN International SüfiSSÜSi&S3i 220 winkels 0900 - 8482 www.globe.nl gaat nét even verder RIJSWIJK - De zorgen rond het hoogwater in het zuiden van Ne derland zijn nog niet voorbij. Re genval in de komende dagen kan de rivieren weer doen aanzwellen, of ten minste de daling van de wa terstanden vertragen. Het waterschap Peel en Maasvallei sloot gisteren niet uit dat de Maas weer kan gaan stijgen door de re genval in Limburg, België en Frankrijk. In Duitsland zakt het waterpeil van de Moezel en de Rijn gestaag. Maar de komende dagen wordt ook in Duitsland weer regen ver wacht. Rijkswaterstaat voorziet de komen de dagen geen problemen door het hoge waterpeil in de Rijn bij Lobith. De hoogste verwachte wa terstand is 15,28 meter boven NAP. De waterschappen langs de Rijn, Waal en IJssel zijn alert, maar ze verwachten geen problemen. Eer der werden al vee en andere gra zers uit de uiterwaarden gehaald of verzameld op punten die droog blijven. Ook in een aantal natuur gebieden in de provincie Utrecht zijn koeien en paarden naar hoger gelegen gebieden verplaatst. Waterschappen nemen maatrege len om zich te wapenen tegen het hoogwater. Waterschap Rivieren land sloot de drie openingen in de kademuren bij Tiel wegens de ho ge waterstand van de Waal, die naar verwachting vandaag in de loop van de dag het hoogste peil bereikt. Het waterschap begint van daag met het opbouwen van een tijdelijke aluminium keermuur voor de deur van de horecapan- den aan de Waalkade in Nijme gen. De permanente waterkering is al sinds het weekeinde gesloten wegens het hoge water dat over de kade spoelt. De hulpdiensten in het noorden en in het midden van Limburg waarschuwen inwoners om hun kelders niet leeg te pompen. Dat is volgens de brandweer zowel bij op komend als bij zakkend water on verantwoord, omdat dit tot grote druk op keldervloeren en kelder wanden leidt. De provincie Gelder land, die ook kampt met hoge wa terstanden, meldde gisteren na een zesjaarlijkse toetsing van de dijken dat de dijkversterking op schema ligt. Bijna driekwart van de Gelderse dijken voldoet aan de normen. In Noord-Brabant en Gelderland blijven steeds meer veerponten aan de wal liggen door de hoge wa terstand. De stremming kan een aantal dagen duren. Het noorden van Limburg is het ramptoerisme rond de waterover last beu. De politie slingert kijk- lustigen zonder dralen op de bon, wanneer kijkers hulpverleners tij dens hun werk hinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7