Bakker of bouwvakker onderwijs na school 5 woensdag 12 januari 2011 Het moet gezellig zijn, niet te zwaar, dichtbij en - misschien wel het belangrijkste - met een be hoorlijk uurloon. Een bijbaan moet aan heel wat eisen voldoen. Lisa is behalve scholier ook super marktmedewerker. Robin is na schooltijd bouwvakker. Lisa Vlassenrood werkt op de broodafdeling in de supermarkt. door Monique den Hamer Lisa Vlassenrood (15) uit Zuiddor- pe werkt sinds afgelopen zomer bij een supermarkt in het Zeeuws-Vlaamse Koewacht en daar heeft ze het naar haar zin. „Het is erg leuk, we hebben een ge zellig team." Op het Zeldenrusr Steelant Colle ge doet ze Havo met het profiel Economie en Maatschappij. Haar ouders vonden het belangrijk dat ze ging werken. „Twee tantes van mij werken alle bei op de broodafdeling in de su permarkt. Zij vroegen mij of ik een dagje wilde meelopen zodat ik kon kijken of ik het leuk vond. Dat was zo en niet veel later vroeg één van de chefs mij op gesprek en sindsdien ben ik officieel in dienst!" Op school heeft Lisa 29 uur les, en daarnaast volgt ze een extra vak om de rest van de verplichte der tig uur op te vullen, „ik werk al leen in het weekend. Door de week werk ik niet, want dan wil ik me met school bezighouden. Eii met de Bonte Avond, eén talenten show van school." Op woensdag turnt ze, in Axel. „Dan heb ik geen tijd voor school. Ook zijn er soms wedstrijden in het weekend. Als ik op tijd vrij vraag bij mijn baas, dan is er geen probleem. In de vakanties werk ik altijd veel terug." Binnenkort mag Lisa voor haar bij vak naar Frankrijk. „Daarover doen mijn chefs ook niet moeilijk. Eigenlijk is het allemaal best flexi bel bij ons op het werk." Waar Lisa alleen in het weekend werkt, werkt Robin de Putter (16) uit Axel liever wel op een doorde weekse avond. Op school doet hij Havo en heeft best een zwaar pro fiel gekozen, natuur en techniek, waarvoor hij veel moet doen. Op school kan hij veel aan zijn huis werk doen, maar thuis maakt hij het verder. Dat doet hij het liefst doordeweeks, en niet in het week end. „In het weekend sport ik, en zijn er vaak turnwedstrijden. Die vind ik belangrijk, want ik heb er ook al prijzen mee gewonnen. Naast sporten wil ik dan alleen vrij zijn en met vrienden dingen doen." Robin werkt al twee jaar bij een bouwbedrijf „Ze vroegen mij of ik hen wilde komen helpen. Ik ruim dingen op en doe meer van het lichtere werk. Vaak moet ik dan rond zes uur beginnen en werk ik tot negen uur. Mijn huiswerk kan ik makkelijk voor het eten afma ken, zodat ik daar 's avonds laat niet meer naar hoef te kijken." Van het geld dat Robin verdient, kocht hij zijn scooter en die onder houdt hij zelf „Het is een soort hobby, want ik ben er veel mee be zig, samen met vrienden. Zij heb ben ook allemaal een brommer." Robin de Putter werkt na schooltijd bij een bouwbedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75