Ik heb er 8! onderwijl 3 Een schooltas is zeker niet alleen bedoeld om boeken, etui en een broodtrommel in mee te nemen. Een tas zégt iets over je. Wil je dezelfde Eastpak-rugtas als je vrienden, of juist een apart model, die niemand anders heeft? Kan je niet kiezen? Dan koop je er toch meerdere. Sanne: „Ik heb acht schooltassen!" door Cornelleke Bllok §n tas? „Nee, hij is niet zo groot." Sara van der Schraaf (17) uit 5 VWO lacht. Het lichtbruine handtasje bungelt aan haar onderarm. In haar hand houdt ze een stapel papieren. „Er passen eigenlijk maar drie boeken in, en wat eten. Maar ik vond 'm leuk. En ik draag het meeste toch in mijn hand. Als ik te veel spullen bij me heb, dan draag ik er een plastic tas naast." De kantine van het Goese Ly ceum. Lunchtijd. De tafels liggen vól met tassen. Eastpak-rugtassen in donkere kleuren zijn het popu lairst bij de jongens. De meiden dragen handtassen: soms zijn ze sjiek, soms stoer, maar altijd pas send bij hun kleding. „Ik heb acht schooltassen", vertelt Sanne van der Sluis (17) uit 4 havo. „Welke tas ik meeneem hangt af van wat ik aantrek." Vandaag heeft ze haar zwarte leren Guess-tas meegenomen. Die past goed bij haar zwarte jurkje. De keuze voor een schooltas is er niet zomaar één, dat blijkt wel. „Als iedereen 'm heeft, is het niet leuk", vindt Sara. Daar is Anouk Deprez (14) uit 3 havo het mee eens. „Ik wilde iets aparts." En dat is gelukt. „Ik heb er nog maar één ander mee zien lopen." Een grote rugtas, dat is dus echt not done, weten Lennart Mak (13) en zijn vrienden. Dubbeldekkers, zo noemen de tweedeklassers de grote rugtassen waar brugpiepers mee lopen. Zelf had hij er ook één, bekent Ernst Berman (13). „Hij was heel zwaar en je kreeg soms wel eens een duw in de gang", weet hij nog. woensdag 12 januari 2011 HES'. RACHEL'. HlEflO! HEi KIM&ERlEN! V Lennart Mak (tweede van links) en zijn vrienden dragen East pak-rugtassen. De jongens verruilden hun grote rugtas na een paar maanden al voor een kleiner exemplaar: de Eastpak-rugtas is het helemaal, vin den ze. De één gaat voor neutraal zwart - 'anders ben je 'm zo snel beu', de ander voor letters, ruiten of strepen. Lennart: „Ze zijn heel sterk, en ook groot genoeg. En je kan je spullen altijd in je kluis leg gen." De tas moet zo hoog moge lijk op de rug hangen. „Dat zit lek ker, anders krijg je last van je rug. En 't is ook in de mode." Toby Serier (14) uit 4 VWO haalt zijn schouders op. Hip of niet: hij blijft trouw aan zijn Kipling-rug- tas, die hij als brugklasser ook al had. De grote groene rugtas is inmiddels vaal ge worden, maar hij functioneert pri- 4 ma. „In de brug- klas had iedereen dezelfde tas als ik, maar nu niet j meer. Het maakt mij niet zoveel uit. Ik heb geen zin om na elke les naar mijn kluis te lopen. In deze tas passen al mijn boe ken én mijn gym- spullen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73