zeeland 125 is het begin en het einde zonder verlichting Vijftien prinsen op bezoek woensdag 12 januari 2011 twee jaar... „Ik vraag me af of het ook zo lang zou duren als de ver lichting op de Lange Delft in Mid delburg dezelfde kuren had ver toond." Het probleem is waarschijnlijk te herleiden tot een storing ergens in de kabel. Waar die storing exact zit, is lastig te traceren zolang de kabel niet compleet is doorge brand. Dan kan het defecte deel worden vervangen. De andere op lossing, de kabel voor de openbare verlichting compleet vervangen, is een bijzonder kostbare. Overigens was het niet alleen tech nische malheur die de openbare verlichting parten speelde in het dorp. Niet iedereen was twee jaar geleden blij met de nieuwe lan taarnpalen. Een aantal malen is toen moedwillig de stop van de openbare verlichting eruit ge draaid. Door het vervangen van het slot kunnen onbevoegden nu niet meer bij de zekering. VOTA FONZIE ON STAGE Esme Soesman fladderde even bin nen bij een concert van Vota Fonzie. www.pzc.nl/cultuur dichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveiandd>pzc.nl Dagelijks nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland MIDDELBURG - Een bijzonder gezel schap heeft gisteravond een even bijzonder bezoek gebracht aan de Abdij in Middelburg: vijftien Prin sen en één Prinses carnaval. Karla Peijs, de commissaris van de konin gin, had hen uitgenodigd, voor het eerst in de geschiedenis van de pro vincie. Peijs is Brabantse. Met trots meldde ze in haar welkomstwoord dat ze van origine uit Kruikestad komt, zoals Tilburg in carnavals- tijd heet. Peijs was zelf op het idee gekomen alle zestien Prinsen car naval en de éne Prinses carnaval (uit Ossenisse) uit te nodigen. Al leen de Prins van het Thoolse Oud-Vossemeer, Gróót Pesöót, moest vanwege familieomstandig heden verstek laten gaan. Peijs sprak van 'grote bestuurlijke nala tigheid' dat ze hen niet eerder had gevraagd. De Prinsen krijgen im mers met carnaval de sleutel van hun plaats overhandigd en zijn als het ware tijdelijk burgemeester. „Dit knelpunt is nu uit de wereld", verklaarde Peijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65