241 zeeland Vlissingen Rotonde Serooskerke verlost van jeugdbende Dorp zit nachten KORPSCHEF 'Groep is uit elkaar gehaald' N57 Werk aan Veerse deel in volle gang 'Zeeuwse huizenbouw klimt nog niet uit dal' Ouderenfitness in verpleeghuis De Stelle PANL Award voor fotograaf Van Moort Kapels college mild in handhaving Vogels tellen woensdag 12 januari 2011 mesamamsmesssm door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Vlis singen kent geen criminele jeugd groep meer. „Die groep is verdwe nen. Is uit elkaar gevallen en ge haald", zegt korpschef Letty Dem- mers. Volgens haar is dat voor een be langrijk deel te danken aan de in zet van de jeugd- en kinderpolitie, die veel tijd en mensen geïnves teerd heeft in het bestrijden van die groep. Ze wijst ook naar de ge meente die daar de nodige energie in heeft gestoken. Het gaat om een groep jongeren uit Oost-Souburg en Vlissingen die voor veel problemen zorgde: van massale vernielingen tijdens de jaarwisseling van 2008-2009 en joyriding met gestolen voertuigen tot en met overvallen en berovin gen. De politie hanteert drie namen voor groepen jongeren die overlast veroorzaken: hinderlijk, overlastge vend en crimineel. De eerste benaming is voor jonge ren die 'vervelend doen en zich schuldig maken aan kleine vergrij pen', verduidelijkt Demmers. De tweede is voor jongeren die zich schuldig maken aan lichte ver grijpen 'als inbraken en het lastig vallen van mensen'. De derde benaming is voor jonge ren die zwaardere vergrijpen ple gen, zoals overvallen en aanrandin gen. Een deel van die Vlissingse crimi nele groep zit vast. De jongeren die (weer) vrij rondlopen worden nauwgezet in de gaten gehouden en ook aangesproken zodra ze zich laten zien. Demmers: „Jongeren vinden dat vervelend. Die willen niet herkend worden en gekend zijn." De groep is niet alleen verdwenen door leden te arresteren en te be rechten. Ook andere oplossingen droegen daartoe bij. „Per jongere is gekeken wat het beste was om een einde te maken aan de criminele activiteit." In een aantal gevallen lukte het door het inschakelen van de ouders. De korpschef: „Soms wis ten die van niets." Ook boekte de politie succes door de scholen te benaderen waardoor daar meer aandacht aan de indivi duele jongeren werd gegeven. Demmers: „Door al die maatrege len samen is het gelukt die groep uit elkaar te trekken." Naast die criminele groep waren vorig jaar ook drie overlastgevende groepen en één hinderlijke groep actief in de gemeente Vlissingen. Ook deze groepen worden door de politie en andere instanties in de gaten gehouden en geprobeerd aan te pakken. TERNEUZEN De bouwsector klimt weer uit het dal. Die conclusie trekt het Econo misch Instituut voor de Bouw (EIB) in het rapport 'Verwachtin gen bouwproductie en werkgele genheid 2011'. In Zeeland zal de op waartse gang echter nog op zich la ten wachten, verwachten Ron van Pamelen en Maarten van der Staal van aannemingsbedrijf Van der Poel. „Ik verwacht zelfs dat de wo ningbouw in Zeeland dit jaar nog wat verder zakt", zegt Van Pame len. OOSTBURG Verpleeghuis De Stelle in Oostburg beschikt sinds kort over een Silver- Fit, een apparaat dat ouderen helpt bij revalidatie of hen gewoon fit houdt. De SilverFit is een systeem voor fy siotherapie, waarbij speciale com puterspellen ouderen helpen bij re validatie. Oefeningen zijn geba seerd op groot-motorische bewe gingen die bij diverse revalidatietra- jecten aan bod komen. Ook voldoet het apparaat uitste kend om ouderen aan fitness te la ten doen. De SilverFit wordt don derdag 27 januari officieel gepresen teerd. WILHELMINADORP Fotograaf Evert van Moort uit Wil- helminadorp is genomineerd voor de PANL Awards 20# in de catego rie Personal Places. Dat is gisteren bekendgemaakt. Photographers As sociation of the Netherlands is de grootste vereniging van Nederland se fotografen werkzaam op het ter rein van reclame-, mode-, redactio nele fotografie. Elk jaar verschijnt de PANL An nual, een fotoboek waarin de win nende en de genomineerde foto's zijn opgenomen. WEMELDINGE Het Kapelse college van B8cW gaat permanente bewoning van recrea tievilla's in Oesterbaai bij Wemel- dinge uitsluitend met aanschrijvin gen handhaven. Het-inzetten van Bijzondere Opsporingsambtena ren, zoals gisteren gemeld, vindt het college een te zwaar middel, ze ker omdat de gemeente liever hele maal niet zou handhaven. Ze is daartoe gedwongen door een uit spraak op een bezwaar van de Vere niging van Eigenaren. Wethouder Jon Herselman: „We schrijven men sen aan van wie de gedoogbeschik- king afloopt. Het is de mildste vorm van handhaving." SINT LAURENS - De Vogelwerk- groep Walcheren houdt zaterdag een excursie in de Weihoek bij Sint Laurens. De bedoeling is om die dag samen met Floor Arts alle watervogels in dit natuurgebied te tellen. De excursie begint om 9.00 uur op de kruising van de Zand- voortweg en Schotelweg en duurt ongeveer twee uur. De excursie is gratis voor leden van de VWG. Niet-leden betalen 2,50 euro. Meer informatie en opgave (niet ver plicht) via excursie® vwgwalche- ren.nl. De excursie gaat bij zware regenval niet door. door Theo Giele KLEVERSKERKE - Het heeft S avonds wel iets van een spook- dorp, zegt Jan Helmons over zijn woonplaats Kleverskerke. Sinds het dorp twee jaar geleden nieuwe lantaarnpalen kreeg, valt de straat verlichting regelmatig uit. Kleverskerkenaren laten de buiten verlichting van hun huis branden zodat mensen zich nog een beetje kunnen oriënteren in het donker. Helmons heeft regelmatig met de gemeente Middelburg gebeld. Monteurs zijn ook langs geweest, maar ook zij hebben het probleem niet definitief kunnen verhelpen. De straatverlichting gaat wel aan, maar na drie of soms al anderhalf uur is het weer donker. In heel Kle verskerke doven de straatlan- taarns, op twee exemplaren na. Helmons heeft er begrip voor dat het probleem niet op stel en sprong kan worden opgelost, maar( Nieuwe rondweg v Serooskerke I Serooskerke - --> oude N57 nieuwe N57 nieuwe rotonde nieuw stuk weg Middelburg Nieuw-, en Sint Veere Gapinge Zanddijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64