zeeland 123 Ringen Kerkuil kracht en macht uitstraalt' eerste sneïtank Oud-Zierikzeeënaar en architect in Brabant herbouwt zijn eigen school in Goes WMO-adviesraad presenteert zichzelf Lezing mantelzorg voor Vrouwen van Nu Liederen Nederland Zingt opnieuw op tv Nieuwjaarsreceptie ondernemerskring Schouwse rappers naar Hooilkoorts woensdag 12 januari 2011 S Rinus van 't Hof inventariseert niet alleen maar ringt ook vogels. In 1997 kreeg hij de daarvoor benodigde ringvergunning van l het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit De kerkuil nestelt niet alleen in schuren maar ook in kerken. Rooms- katholieke kerken zijn favoriet. Van 't Hof: „Dat heeft te maken met de bouwstijl. Een katholieke kerk heeft voor uilen veel aantrekkelijke nissen." foto Dirk-Jan Gjeltema Rinus van 't Hof 'jaagt' op roofvogels met zijn 600 millimeter telelens. WEMELDINGE - De CZAV in We- meldinge opent op 22 januari een AgriSneltank aan de Antwerpse- j straatweg 180 in Hoogerheide 1 (Korteven). Voor de landbouwcorporatie, eige naar van alle AgriSneltank-tanksta- tions, is met deze eerste Brabantse AgriSneltank een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan, f De onderneming timmert hard aan de weg. Afgelopen jaar open de AgriSneltank een locatie in het Zuid-Hollandse Middelharnis en ,een semi-snelweglocatie in Krui- ningen. In totaal heeft CZAV nu een netwerk van meer dan twintig tankstations in het zuidwesten van Nederland. door Luc Oggel GOES - De school waar je zelf ooit leerling was, herbouwen. Archi tect Jaap Nieskens, directeur van SP Architecten in Waddinxveen, gaat het doen. Het ontwerp van het nieuwe Goese Lyceum is van zijn hand. Nieskens (58), geboren in Zierik- zee, was er naar eigen zeggen 'op gebrand' om de opdracht binnen te slepen. „]e eigen school herbou wen, dat is het mooiste wat er is. Dan kun je alles waar je je vroeger aan ergerde, beter doen", lacht hij. Via een Europese aanbestedings procedure, waar twintig architec tenbureaus op inschreven, koos de benoemingscommissie uiteinde lijk voor SP Architecten. Het bu reau is gespecialiseerd in schoolge bouwen. Nieskens ontwierp onder meer het ROC in Amsterdam, de Campus in Veldhoven en het No va College in Haarlem. Door personeelsleden van Het Goese Lyceum is een programma van eisen opgesteld voor de nieuw bouw. Dat ziet Nieskens niet als een beperking, integendeel. „Ie hebt als architect randvoorwaar den nodig, je kunt moeilijk zeg gen: 'we bouwen een luchtkasteel'. Ie kunt er ook nog heel veel kan ten mee op, al moet het natuurlijk wel passen bij de school en de ste denbouwkundige visie. Feitelijk zijn de financiën de enige beper king." Het nieuwe gebouw komt op De Weitjes, het veld naast de brand weerkazerne aan de Oranjeweg. Het vervangt de locatie-Van Dus- seldorpstraat, die niet meer aan de eisen voldoet. Bovendien is het ge bouw te klein. Nieskens noemt zijn ontwerp een 'sculptuur in een parkachtige omgeving'. De nieuw bouw van het Goese Lyceum is on derdeel van het project Oostrand Goes met sportvelden en een re creatiegebied. De nieuwe school moet eind 2013 klaar zijn. ZIERIKZEE In de loop der jaren heeft zich een aantal wisselingen voorgedaan in de WMO-adviesraad van Schou- wen-Duiveland. Maandag presen teert de raad zich in de samenstel ling voor de periode 2011-2015. De raad bestaat uit 12 ervaringsdeskun digen die de gemeente adviseren op het gebied van maatschappelij ke ondersteuning, mantelzorg en ouderen- en jongerenbeleid. Er is maandag ook een presentatie over vrijwilligerswerk. De openbare bijeenkomst in het ge meentehuis begint om 16.00 uur. BROUWERSHAVEN Marianne Ketting van het Welzijns huis Schouwen-Duiveland verzorgt woensdag 19 januari tijdens de jaar vergadering van de NBvP Vrouwen van Nu in Brouwershaven een le zing over het steunpunt mantel zorg. Verder op de agenda van de jaarvergadering diverse jaarversla gen en een bestuursverkiezing. An nie de Oude stopt als penningmees ter. Matty Hage is bereid haar op te volgen. De vergadering wordt ge houden in het Tonnenmagazijn. Aanvang 20.00 uur. BROUWERSHAVEN De St. Nicolaaskerk in Brouwersha ven stond begin oktober vorig jaar op z'n kop voor de opnames van Nederland Zingt. Het televisiepro gramma van de Evangelische Om roep zond de beelden nog dezelfde maand uit. Eind deze maand is het seizoen van Nederland Zingt ten einde. Daarom kunnen kijkers via de website van de omroep aange ven welke liederen ze nog een keer willen zien. De meest favoriete lie deren komen 5 februari weer op tv. Stemmen via eo.nl/nederlandzingt ZIERIKZEE De ondernemerskring Schou wen-Duiveland (OSD) houdt maan dag 17 januari voor haar leden een nieuwjaarsreceptie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Bezoekers zijn vanaf 17.00 uur welkom. Rond de klok van 18.00 uur spreekt OSD-voorzitter Olivier Verwest zijn nieuwjaarsrede uit. Daarna is er tijd voor een gezellig samenzijn onder het genot van een hapje en een drankje. De nieuwjaarsrecep tie van OSD duurt tot 19.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. DOMBURG De Schouwse rappers Mastah-D en D-Lobo 8c Demozah doen vrijdag mee aan het podiumproject Hooilkoorts in Tramzicht in Dom- burg. De Zeeuwse talentenwedstrijd wordt voor de derde keer gehou den. Vanaf 20.00 uur presenteren drie jonge en talentvolle rap-acts zich. Ze maken kans op verschillen de vervolgoptredens en de titel HooilKoorts-hiphop-winnaar 2011. De Zeeuwse hiphopformatie Nul Elf Acht zorgt voor het sluitstuk van de avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63