zeeland 125 olieschip een wasbeurt geven Brandweer en Provincie ziet haken en ogen aan Rescue Team nieuw plan voor Goes buitengebied politie lanceren Nederland Zingt wellicht herhaald Dow opnieuw topper bij Fietsen Scoort Hiphoptalent laat zich horen op HooiiKoorts 'Zeeuwse huizenbouw klimt nog niet uit dal' Bianca Vermeulen Keizer van Zorgvliet woensdag 12 januari 2011 terneuzen - De politie Zeeland en de brandweer van de gemeente Terneuzen lanceren vandaag het 'Rope Rescue Team' met een hoog tedemonstratie in de watertoren in Axel. Het team is speciaal inzetbaar op plaatsen waar hulpdiensten nu niet of onvoldoende kunnen wer ken, vooral als het gaat om situa ties op hoogte en bij diepte. Het Zeeuwse team is het vierde in Ne derland. Zestien personen, acht van de brandweer en acht van de politie, zijn getramd en gecertifi ceerd voor dit speciale werk. Het team is niet alleen in Terneuzen in zetbaar, maar in heel Zeeland. door Frank Balkenende goes - Goes moet het nieuwe be stemmingsplan voor het buitenge bied op tal van punten aanpassen. Dat adviseert de provincie in een brief aan de gemeenteraad. De provincie signaleert namelijk een aantal onvolkomenheden. Bo vendien zou het ontwerp-bestem- mingsplan hier en daar in strijd zijn met het provinciale beleid. Zo ontbreken in het plan de voor waarden die de provincie stelt aan uitbreiding van intensieve veehou derij. Ook natuurwaarden worden in bepaalde delen van het buiten gebied .onvoldoende beschermd door het nieuwe bestemmings plan. Aan de andere kant is de dag jesrecreatie aan het Veerse Meer niet geregeld. Het water en oevers hebben in eerste instantie de be stemming 'natuur'. Gezien het feit dat er veel recreanten op en rond het water vertoeven, is het volgens de provincie logisch dat dan ook planologisch zo te beschrijven. Op die manier zijn de eerste en twee de functie van een gebied meteen duidelijk. Verder signaleert ze dat Goes wel meer funnies toelaat in het buiten gebied (van bedrijf tot en met ho reca op aangewezen plaatsen, of het speelbos dat aan de Oranjeweg in Goes-Oost moet komen), maar dat een aantal bouwvlakken op de plankaart ontbreekt. Dat zou wel moeten, omdat duidelijk moet zijn hoe groot een huis, bedrijf, restau rant, winkel of recreatiegebouw mag zijn. Dat zorgt voor de rechtszekerheid die het ontwerp-bestemmingsplan nu niet biedt. Bovendien wordt er daarbij voorbijgegaan aan gevestig de belangen van boeren en/of on dernemers. Het ontwerp-bestemmingsplan voor het buitengebied ligt nog an derhalve week ter inzage op het stadskantoor. www.goes.nl BROUWERSHAVEN De St. Nicolaaskerk in Brouwersha ven stond begin oktober vorig jaar op z'n kop voor de opnames van Nederland Zingt. Het televisiepro gramma van de Evangelische Om roep, zond de beelden nog dezelfde maand uit. Eind deze maand is het seizoen van Nederland Zingt ten einde. Daarom kunnen kijkers via de web site van de omroep aangeven wel ke liederen ze nog een keer willen zien. De favoriete liederen komen 5 februari weer op tv. Stemmen kan via eo.nl/nederlandzingt TERNEUZEN Dow in Terneuzen heeft een naam hoog te houden als bedrijf waar van veel werknemers fietsen. Afge lopen jaar lukte dat weer. Het che miebedrijf staat landelijk aan top bij de campagne Fietsen Scoort, zo wel wat betreft aantal deelnemers (148) als het aantal afgelegde kilo meters (419.126). Volgens Fietsen Scoort hebben Dowfietsers samen de uitstoot van 83.825,2 kilo kool stofdioxide vermeden. Dow spon sorde de actie ook, met 4.191,26 eu ro. DOMBURG Jong en nieuw hiphoptalent uit Zeeland is vrijdag te horen tijdens de derde editie van het podiumpro ject HooiiKoorts in Tramzicht in Domburg. Vanaf 20.00 uur presen teren de rapacts zich. Ze maken kans op verschillende vervolgoptre- dens en de titel HooiiKoorts hip hop winnaar 2011. De Zeeuwse hip hop formatie Nul Elf Acht zorgt voor het sluitstuk van de avond. De raps en beats komen van onder andere Mastah-D, D-Lobo 8c Demo- zah en Frazy. TERNEUZEN De bouwsector klimt weer uit het dal. Die conclusie trekt het Econo misch Instituut voor de Bouw (EIB) in het rapport 'Verwachtin gen bouwproductie en werkgele genheid 2011'. In Zeeland zal de op waartse gang echter nog op zich la ten wachten, verwachten Ron van Pamelen en Maarten van der Staal van aannemingsbedrijf Van der Poel. „Ik verwacht zelfs dat de wo ningbouw in Zeeland dit jaar nog wat verder zakt", zegt Van Pame len. ELLEWOUTSDIJK Bianca Vermeulen voert dit jaar de titel Keizer van Zorgvliet. Zij schoot zondag in het Van Hattem- huis in Ellewoutsdijk voor het der de achtereenvolgende jaar de beste vogels van de liggende wip. Keizer, (de titel Keizerin bestaat niet) wordt uitsluitend de schutter die drie jaar achtereen de titel Ko ning heeft kunnen veroveren. Het is vrij uitzonderlijk dat er een Kei- zersbeker wordt uitgereikt. De titu latuur van de liggende wip staat los van die van de staande, waarop 's zomers geschoten wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55