zeeland 125 goede moment van koers Woningen op terrein CS'"8 van te slopen scholen Dow landelijk aan top actie Fietsen Scoort Lezing landbelofte aan het volk van Israël Expositie gedichten in bibliotheek Hulst Den Dullaert weekend spiritueel walhalla Avondvullend concert op Passion4Drums woensdag 12 januari 2011 z door Eugène Verstraeten BIERVLIET - Na de realisering van een brede school aan de Braakman laan in Biervliet kunnen op de plaats van de huidige twee scholen woningen worden gebouwd. In het voorontwerp bestemmings plan Biervliet wordt op de plaats van De Komme in de I.C. van de Lindestraat al rekening gehouden met de bouw van maximaal zes wo ningen. Voor de locatie van De Maatjes aan de Schoollaan zijn de .plannen voor een nieuwe invulling fcolgens de gemeente nog te pril lm al mee te nemen in het bestem- «ngsplan. Bij de brede school zelf wordt ook nog ruimte geschapen voor drie woningen. Als de gebouwen van Vervaet aan de Braakmanlaan ge sloopt zijn, kunnen daar ook nog eens zes huizen worden gebouwd. De peuterspeelzaal trekt ook in de nieuwe brede school. Daardoor komt er op die plek ruimte vrij voor één woning. De bibliotheek vindt straks eveneens onderdak in de brede school. Aan het huidige monumentale onderkomen op de Markt wordt de functie 'centrum- doeleinden' verbonden. In het nieuwe bestemmingsplan wordt ook de uitbreiding van het bedrijventerrein geregeld. door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - De 21-jarige Marjel- la Helmons uit Lamswaarde voelt zich door woningcorporatie Woon goed in de kou gezet. Volgens Helmons heeft Woongoed haar tot twee keer toe een woning ge weigerd met als enige argument dat haar vriend een huurschuld heeft. Directeur Kees Reinhoudt van de woningbouwvereniging be strijdt dat. Hij zegt dat Helmons de woningen waar ze om had ge vraagd inderdaad niet kreeg toege wezen. „Maar binnen nu en onge veer één week krijgt ze van ons een woning aangeboden", zegt Reinhoudt. „Alleen zal dat geen woning zijn in Lamswaarde, maar in een ander dorp." Helmons woont momenteel in bij haar gehandicapte tante, die de wo ning Pastoor Willemsstraat 29 in Lamswaarde huurt van Woon goed. De corporatie heeft in die straat meer woningen. Toen num mer 24 in augustus vorig jaar vrij kwam, wilde Helmons daar in trek ken, maar de woningbouwvereni ging wees het huis aan iemand an ders toe. Datzelfde gebeurde afgelo pen vrijdag met de vrijkomende woning naast de tante waar ze met haar drie maanden oude baby inwoont. „Zo'n jong stel in huis kan ik niet langer aan", aldus de tante. „Wij hebben formeel geen reden om mevrouw Helmons een woning te weigeren. Die krijgt ze zeer binnenkort dus ook aangebo den", zegt Reinhoudt. TERNEUZEN Dow in Terneuzen heeft een naam hoog te houden als bedrijf waar van veel werknemers fietsen. Vorig jaar is dat weer gelukt. Het chemie bedrijf staat landelijk fier aan top bij de campagne Fietsen Scoort, zo wel wat betreft aantal deelnemers (148) als het aantal afgelegde kilo meters (419.126). Volgens de organi satie Fietsen Scoort hebben Dow- fietsers samen de uitstoot van 83.825,2 kilo koolstofdioxide verme den. Dow sponsorde de actie ook, met 4.191,26 euro. Dit geld wordt besteed aan fietsprojecten in ont wikkelingslanden. TERNEUZEN De stichting van de staat Israël in 1948 staat vanavond, woensdag 12 januari, centraal in een lezing door dr G. Cohen Stuart in de Elimkerk aan de Serlippensstraat in Terneu zen. Cohen Stuart zal met name in gaan op de theologische vraag of de in het Oude Testament gegeven landbelofte vandaag nog geldt. Een andere kwestie die hij aansnijdt, is: Vormt Israël een bedreiging voor de wereldvrede of zijn dat degenen die het bestaan van Israël niet ac cepteren? Aanvang: 19.30 uur. HULST In de bibliotheek in Hulst zijn van 24 januari tot 14 februari 25 gedich ten te zien van de Anton van Wil- derode Poëziewedstrijd voor Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse jonge ren tussen 9 en 16 jaar. De wed strijd wordt jaarlijks georganiseerd door het Comité Parochiefeesten van Klein-Sinaai. De afdeling Hulst van de Orde van den Prince moe digt leerlingen uit Zeeuws-Vlaande-r ren aan om mee te doen door extra prijzen beschikbaar te stellen. HULST In cultureel centrum Den Dullaert in Hulst wordt komend weekend de jaarlijkse spirituele beurs van De 4windrichtingen gehouden. Er worden lezingen en workshops ge houden, er is dans, muziek en twee zalen vol paragnosten, me diums en helderzienden voor spiri tuele zaken van tarot tot massages. Het thema dit jaar is 'geluk'. De toe gangsprijs bedraagt 6 euro. De beurs is zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HULST Slagwerkleerlingen van docent Ma rio Willaert treden zaterdag 22 ja nuari voor de eerste keer op voor publiek tijdens het evenement Passion4Drums. De leerlingen spe len nummers van onder anderen Nirvana, Greenday, Michael Jack son, Within Temptation, Van Dik Hout en Gary Moore. Het gaat om een avondvullend programma met zo'n twintig optredens. Iedereen is welkom. Passion4Drums is in Rey- naertland aan de Kreekzoom in Hulst. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. De bouw van wooncomplex Waterfront in Terneuzen was voor directeuren Maarten van der Staal en Ron van Pamelen (links) een leermoment. Van Pame- len: „Je moet vanaf de beginfase in overleg met betrokkenen. Direct contact is voor alle partijen beter." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45