221 zeeland Optimisme verwerving grond Plan Perkpolder Dij Het Zandkasteel Sluis en Terneuzen denken nog niet aan aanwijzing meer naaktstranden ANTROPOSOFIE Nieuwe kinderopvanglocatie in Nieuwvliet houdt Wintercircus twee keer in Scheldetheater Inspiratieavond bij Inspiratiecentrum Strijd zaalvoetballers om de Boomwaicup almanak Toneelstuk bij soos Caritas in Malpertuus Op Sterk Water improviseert in Ledel Dansmiddag voor 50-plussers bij Kiel Antiek woensdag 12 januari 2011 door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Dienst Landelijk Ge bied (DLG) Zuid is optimistisch ge stemd dat met alle partijen in min nelijk overleg tot overeenstem ming kan worden gekomen voor de grondverwerving in Plan Perk polder. DLG concludeert dat in een tussen tijdse rapportage aan de provincie Zeeland. De dienst heeft twee jaar geleden opdracht gekregen de be nodigde gronden te verwerven. Met alle partijen in het gebied vin den momenteel onderhandelin gen plaats over aankoop van gron den en beëindiging van de pacht. Die gesprekken verlopen volgens DLG in een goede sfeer. „Het besluit om het onteigenings instrument te gaan hanteren, heeft ervoor gezorgd dat ook par tijen met een afwachtende hou ding zich nu bereid tonen om in overleg en onderhandeling te gaan." Met een van de twee particuliere grondbezitters is recent overeen stemming bereikt over de aankoop van een woonboerderij met in to taal een hectare grond. Daarnaast is begin dit jaar met één pachter overeenstemming bereikt. Met de twee andere pachters worden nog diverse mogelijkheden verkend voor ruilgrond en/of beëindiging van de pacht. Van Staatsbosbeheer en hgt water schap moeten nog dijken, sloten en wegen worden overgenomen met een totale oppervlakte van on geveer acht hectare. De verwach ting is dat de formele overdracht van deze gronden in de loop van dit jaar zijn beslag krijgt. TERNEUZEN Wintercircus Martin Hanson geeft zaterdag 15 januari twee shows in het Scheldetheater in Terneuzen. Het circus zet onder meer dieren, acrobaten en een orkest in. De voorstellingen beginnen om 13.00 uur en 16.15 uur. Kaarten kos ten 16 euro en zijn te bestellen via www.scheldetheater.nl. Meer info over het circus op www.wintercircus.nl. HULST Het Inspiratiecentrum in de Steen straat 25a in Hulst houdt donder dag 20 januari van 19.30 tot 22.30 uur een nieuwjaars-inspiratie- avond. Een mengeling tussen een spiritueel café en een netwerkbij eenkomst Omdat het uitgangs punt is Teder moment heeft alles in zich' is er geen programma en wordt het verloop van de avond 'open' gelaten. De toegang is gratis. GRAAUW Voetbalvereniging Graauw houdt zaterdag 4 juni op haar terrein een futsaltoernooi om de Boomwai cup. Er worden 48 heren- en 14 da mesteams toegelaten en zij kunnen zich nog tot 31 januari aanmelden via het formulier op www.w- graauw.nl. Het inschrijfgeld be draagt zestig euro (inclusief sport massage, scheidsrechters, EHBO en dertig consumptiebonnen). CLINGE De soos van Caritas Clinge begint morgen, donderdag 13 januari, het nieuwe seizoen en niet zoals eer der gemeld 23 januari. Voor mor gen staat een toneelvoorstelling op het programma. De bijeenkomsten van de soos van Caritas Clinge zijn in gemeenschapscentrum Malper tuus en beginnen om 14.00 uur. Al le 60-plussers zijn welkom, entree en koffie zijn gratis. OOSTBURG Improvisafiecabaretgroep Op Sterk Water treedt komende vrijdag op in het Ledeltheater in Oostburg. Het collectief dat optreedt in ver schillende samenstellingen, brengt dankzij improvisatie elke keer een unieke voorstelling. Het publiek heeft een belangrijke rol. Het optre den begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 14,50 euro en zijn te bestel len via www.ledeltheater.nl. TERNEUZEN Dansschool Kiel houdt vandaag van 13.45 tot 16.45 uur een dansmid dag voor 50-plussers in de dans school aan de Haarmanweg 25 in Terneuzen. De muziek die ge draaid wordt, is een mix van stijl en lijndans. Bezoekers leren deze middag ook hoe ze solo de chachacha kunnen dansen. De toe gang is 1,50 euro. Zaal open vanaf 13.15 uur. Tip? redactie@pzc.nl Ze vullen elkaar goed aan. Hij: op vliegend, altijd gehaast, maar nooit te beroerd om te helpen. Zij, de rust zelve, beschouwend en een klein beet je een regelnicht. Ze wilden best helpen met verhuizen. Hij heeft per slot van rekening een trekhaak en zou voor dag en dauw de boedelbak wel ophalen. Zij kwam met haar eigen autootje om alvast te helpen inpakken. Toen de boedelbak voor de deur stopte, bleek hoezeer hij zich weer had lo pen haasten. Zijn vest zat scheef dicht en zijn gulp stond ook nog open. Zij: „Doe je vest eens goed dicht en je gulp ook. Ik zou maar uitkijken, er wordt zo veel antiek gestolen tegen woordig." Leontien Dieleman met opvangkinderen Maxime (links) en Tim. Haar Zandkasteel houdt komende zaterdagmid dag open huis. foto's Peter Nicolai SLUIS - De gemeenten Sluis en Ter neuzen hebben geen plannen voor de inrichting van (meer) naaktstranden langs de Zeeuws- Vlaamse kust. De Middelburgse rechtbank sprak vorige week een man vrij, die afgelopen zomer was bekeurd vanwege naakt recreëren op het strandje van het Pauli- naschor bij Biervliet. De Naturisten Federatie Neder land (NFN) heeft aangekondigd Terneuzen een verzoekschrift te sturen over mogelijkheden tot naaktrecreatie. Als dat verzoek bin nen is, bekijken ambtenaren en be stuurders zorgvuldig of Terneuzen kan en wil meewerken aan wen sen van de federatie, meldt een woordvoerder van de gemeente. In de algemene plaatselijke veror dening zijn geen plaatsen voor naaktrecreatie opgenomen. De gerechtelijke uitspraak zou ook voor de gemeente Sluis gevolgen kunnen hebben. Sluis heeft enkele strandvakken voor de kust van Groede aangewezen als officieel naaktstrand. Maar naaktrecrean- ten, ook en vooral uit Vlaanderen, willen op meer plaatsen aan de kust terecht kunnen. Wethouder Peter Ploegaert (toerisme en recrea tie) is niet bang dat de Sluise stran den worden overspoeld met naakt- recreanten. Hij ziet in de uitspraak van de rechter genoeg handvatten naaktrecreatie te reguleren. „De rechter heeft gewezen op plaatsen die niet druk worden bezocht en/of die niet vanaf de openbare weg zijn te zien. Er loopt bijna langs de hele kust een openbaar wandel- en fietspad over de dui nen. Ook de vaarwegen over Noordzee en Westerschelde kun je wat mij betreft als openbare we gen zien. En er zijn drukke familie- stranden waar een rechter niet snel naaktrecreatie zal toestaan." De politie ziet geen aanleiding het beleid te wijzigen, zegt een woord voerster. „Wij gaan alleen op pad na meldingen van gemeenten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42