Uitbreiding van natuur en recreatie Zeeland 50.000 WINNEN? i&fs*-/ Prinsen en één Prinses op bezoek intratuin BRAAKMAN Werkzaamheden beginnen volgende week ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Ouderenfitness door Harmen van der Werf biervliet - Aannemers gaan vol gende week op twee fronten aan de slag in de Braakman. Bij de Isa- bellaweg, in de Braakman-Zuid, legt Romers 32 hectare nieuwe na tuur aan. Sagro begint met de aan leg van recreatieve voorzieningen, waaronder een parkeerplaats, in de Braakman-Noord. De april vorig jaar voor verkeer naar Dow afgesloten stukken van de Braakmanweg en de Savoyaards- weg worden dan ook verwijderd, zodat een aaneengesloten natuur gebied ontstaat. Rijkswaterstaat Zeeland en de pro vincie Zeeland zijn de opdrachtge vers voor de natuurontwikkeling in de Braakman-Zuid. Van de 32 hectare nieuwe natuur dient 12 hectare als compensatie voor de vernieuwing van Rijksweg N61 tus sen Hoek en Schoondijke. De pro vincie richt de resterende 20 hecta re in vanuit de taakstelling 'bos en landschap'. Het project wordt me de gefinancierd door het Europees Fonds voor Plattelandsontwikke ling. In de Braakman-Zuid wordt aller eerst de voedselrijke bovenlaag af gegraven, waarna zich een bloem rijk grasland kan ontwikkelen. Op de laagste plekken worden poelen gegraven. De grond die vrijkomt, wordt gebruikt om een uitkijk punt te maken. Ook komen in het gebied rustpunten en wandelpa den die aansluiten op bestaande bospaden. Bomen en struiken kun nen pas in het najaar worden aan geplant. De. Braakman-Noord is enkele ja ren geleden veranderd in een 140 hectare groot natuur- en recreatie gebied, ter compensatie van be- drijfsuitbreiding bij Dow. Voor de voltooiing van het gebied was het wachten op de (gedeeltelijke) af sluiting van de Braakmanweg en Savoyaardsweg richting Dow. Dat is april vorig jaar gebeurd, tot onge noegen van veel gebruikers. Een weg terug is er nu niet meer. De afgesloten delen van de wegen worden afgebroken. Voorts staan op de planning: de aanleg van een parkeerterrein bereikbaar vanaf de Oostzeedijk, de aanleg van verhar de wandelpaden (ook voor min- dervaliden), banken, picknickplaat sen, ruiterpaden en een speelplek. Staatsbosbeheer overweegt er ook een kleinschalig informatiecen trum te openen, mede ter vervan ging van de huidige locatie in IJ- zendijke. middelburg - Een bijzonder gezel schap bracht gisteravond een even bijzonder bezoek aan de Abdij in Middelburg: één Prinses en vijf tien Prinsen Carnaval. Commissa ris van de koningin Karla Peijs had hen voor het eerst in de geschiede nis van de provincie, uitgenodigd. Haar voorganger, Amsterdammer Wim van Gelder, was er nooit op gekomen. Peijs is Brabantse. Met trots meldde ze in haar welkomst woord dat ze van origine uit Krui- kestad komt, zoals Tilburg in car- navalstijd heet. Peijs was zelf op het idee gekomen alle zestien Prinsen Carnaval en de éne Prinses Carnaval (uit Ossenis- se) uit te nodigen. Alleen de Prins van het Thoolse Oud-Vossemeer, Gróót Pesóöt, moest vanwege fami lieomstandigheden verstek laten gaan. De grootste delegatie kwam uit Zeeuws-Vlaanderen, dertien man/vrouw sterk. Peijs sprak van 'grote bestuurlijke nalatigheid' dat ze hen niet eerder had gevraagd. De Prinsen krijgen immers met carnaval de sleutel van hun plaats overhandigd en zijn als het ware tijdelijk burgemeester. „Dit knel punt is nu uit de wereld", verklaar de Peijs, waarop het speciale gezel schap in het Prinsenlogement kon genieten van een Chinees buffet. Bij kinderopvang Zandkasteel is natuur altijd in de buurt Zelfstandige zonder personeel werkt nu ook met vangnet Woensdag 12 januari 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Voor het eerst in de geschiedenis van de provincie Zeeland ontving de commissaris van de koningin, Karla Peijs, gisteravond de Zeeuwse Prinsen Carnaval en één Prinses Carnaval in de Abdij in Middelburg. Peijs was er op tijd bij. Carnaval is dit jaar pas rond het weekend van 5 en 6 maart. foto Rolf de Feijter oostburg - Verpleeghuis De Stelle in Oostburg beschikt sinds kort over een SilverFit, een apparaat dat ouderen helpt bij revalidatie of hen gewoon fit houdt. De SilverFit is een systeem voor fy siotherapie, waarbij speciale com puterspellen ouderen helpen bij re validatie. Oefeningen zijn geba seerd op groot-motorische bewe gingen die bij diverse revalidatietra- jecten aan bod komen. Ook vol doet het apparaat uitstekend om ouderen aan fitness'te laten doen. De SilverFit wordt donderdag 27 ja nuari officieel gepresenteerd. Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 ar tikelen perklanl. In januari en februari GEEN koopavond. Intratuin Koudekerke - Galgéweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: Helleborus Niger (Kerstroos/Nieskruid), bloeit n jan. t/m april, wintergroen. Van 7,99 NU PER STUK Kijk verderop in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41