256.000 politie achtervolgen zeeland 13 De bonnen in de prestatie-afspraken Nieuwe burgemeester Sluis Oorzaak dood man vastgesteld Bonnenregen Bonnen zijn geen doel op zich, maar een instrument: agenten moeten de ruimte hebben om te bepalen wanneer een bon nodig is. commentaar VIDEO Hoe gezond leef jij? Test jezelf! WELKOM !N MONUMENTENSTAD middelburg ruim 1200 monumenten en gezellige sfeer K ftS|| WEEKMARKT llMTA Markt f DELÉéM^INiSHPLAATS i'-tapp» mgiro bekeuringen wil de Zeeuwse politie dit jaar uitschrijven, woensdag 12 januari 2011 Ivo Opstelten, minister van Veiligheid en Justitie De mobiele radarcontroles van de politie in Zeeland moeten dit jaar 166.100 processen-verbaal opleveren zo staat in de prestatie afspraken beschreven. archieffoto Lex de Meester de meeste bonnen zijn voor hardrijders. door René Schrier Bonnenquotum of niet, de Zeeuwse politie heeft voor dit jaar heel duidelijk op een rijtje gezet wat de score moet zijn. Dat heten dan prestatie afspraken, netjes beschreven in het jaarplan van het korps Zeeland voor 2011. De mobiele radarapparatuur moet 166.100 processen-verbaal opleve ren. Deze apparatuur zal 225 uur Vrijwilligers wassen olievogels schoon bij de Mikke. Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Meer video's van de PZC zien? Bekijk het videokanaal van de PZC. per week ingezet worden. De vaste flitskasten moeten een totaal van 75.000 processen-verbaal opleve ren. Onderweg kijken politiemen sen ook naar snelheidsovertreders. Dat gebeurt in 950 (netto) contro le uren. Bij dat werk zal 70 procent van de overtreders staande wor den gehouden en 30 procent wordt afgerekend via de kenteken herkenning. Voor het rijden door rood licht worden dit jaar 7130 processen-ver- middelburg - Jacques Suurmond (64) wordt waarnemend burge meester van de gemeente Sluis. Hij volgt Jaap Sala op, die per 1 juli met vervroegd pensioen gaat. Suur mond gaat in Sluis voor twee jaar aan de slag. Het plan voor "een waarnemer komt van commissaris van de ko ningin Karla Peijs. Die vreesde dat er geen geschikte kandidaten zou den solliciteren naar de functie van burgemeester, gezien de peni baal uitgeschreven. Het niet dra gen van de gordel moet in Zeeland in 2011 4950 processen-verbaal op leveren. Voor bromfietsers en mo torrijders die geen helm dragen worden 1300 processen verbaal uit geschreven. En voor rijden onder invloed staan in totaal 1584 proces sen-verbaal en 75 invorderingen van het rijbewijs in de boeken. Een bijzondere plaats neemt ver keersoverlast in de buurt in. Uit de veiligheidsmonitor (het onder- bele financiële situatie van die ge meente en het groot aantal vacatu res voor burgemeestersposten in den lande. Suurmond verhuisde een half jaar geleden van Schoondijke naar Vlis- singen, waar hij drie jaar geleden wethouder werd. Hij was eerder ambtenaar financiële zaken bij de gemeenten Vrouwenpolder, Veere, Schoondijke, Oostburg en Sluis tot hij in 2003 gedeputeerde werd bij de provincie Zeeland. Suurmond zoek onder de Zeeuwse bevolking) is naar voren gekomen dat deze overlast een negatief effect heeft op het veiligheidsgevoel. Daarom besteden de wijkteams en de verkeerspolitie ook veel aan dacht aan dat aspect van de ver keersveiligheid. Zichtbaarheid, ver lichting en eigen veiligheid (helm, gordel, fietsverlichting) staan daar bij centraal en dat kan los van de gerichte controles-acties ook weer processen-verbaal opleveren. zat al voor de WD sinds 1991 in Provinciale Staten, waarvan de laat ste twee periodes als fractievoorzit ter. De fractievoorzitters van de acht raadspartijen in Sluis hebben al een gesprek gehad met Suurmond. Ze zijn unaniem akkoord met zijn aanstelling. De Sluise gemeente raad geeft de nieuwe burgemeester een specifieke opdracht mee. Over de precieze aard van die opdracht overleggen de fracties binnenkort. De Nederlandse poli tiekorpsen nemen een groot risico. Ze spelen met hun ge loofwaardigheid. Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Jus titie kan nog zo hard roepen dat er geen bonnenquota gel den, en dat het geven van ver keersboetes slechts een instru ment is en geen doel, maar in de praktijk hanteert de politie toch prestatie-afspraken. Ook het Zeeuwse korps. Hier zijn dit jaar bijvoorbeeld 7130 pro cessen-verbaal voor rijden door rood begroot. De gemiddelde automobilist is hardleers. Dus boetes zullen wel nodig blijven om hem in het gareel te houden. Maar de prestatie van de politie moet ge meten worden aan de verkeers veiligheid, niet aan het aantal boetes. Nu krijgt de burger de indruk dat het de politie alleen om het geld gaat, dat het aantal boetes ook wordt uitgedeeld als de Zeeuwen minder vaak door rood rijden. Dit ondermijnt het gezag en kost uiteindelijk meer dan de boetes opleveren. middelburg - De politie heeft gis teren het lichaam vrijgegeven van de 58-jarige man uit de gemeente Goes, die zaterdagochtend op het havenhoofd bij Zierikzee werd ge vonden. Een schouwing heeft uit gewezen dat de man een natuurlij ke dood is gestorven. Aanvankelijk waren er nog ondui delijkheden over de omstandighe den waaronder de man om het le ven was gekomen en werd reke ning gehouden met zelfdoding. Hij werd door een wandelaarster gevonden aan de vloedlijn van een strandje en had geen identiteitspa pieren bij zich. Nader onderzoek bracht aan het licht dat hij vermoe delijk ter plaatse onwel is gewor den en is overleden. Een misdrijf werd direct al uitgesloten. Kijk op: www.pzc.nl/wellness

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3