301 sport Zeeuwse clubs en trainers plei Onbegrip over Messi Paul Telussa nieuwe trainer FC Dauwendaele Organisatie Vuelta wil weer naar Drenthe Onyewu tekent bij FC Twente Sainz loopt twee minuten in op leider De Bakker in eerste ronde uitgeschakeld Ronaldinho tekent bij Flamengo ONDERZOEK WINTERSTOP De meeste Zeeuwse amateurclubs en trainers zijn voor een langere winterstop. Ze vinden de competitie door de vele afgelastingen rommelig verlopen. Het leeuwendeel vindt dat er tot en met juni doorgevoetbald kan worden. woensdag 12 januari 2011 ASSEN De ASO, de organisatie waaronder de Vuelta valt, wil dat de Ronde van Spanje in 2015 weer in Drenthe start. In 2009 startte de Vuelta ook al in Drenthe. De provincie onder zoekt of er in Drenthe voldoende draagvlak is om de start opnieuw te organiseren. „Daarvoor nemen we twee jaar de tijd. Provinciale Staten moet het plan steunen. Ver der moet onder meer worden on derzocht of er genoeg geld voor is en of er draagvlak is bij onderne mers", aldus een woordvoerder. ENSCHEDE De Amerikaanse international Oguchi Onyewu speelt de rest van het seizoen bij FC Twente. FC Twente huurt de centrale verdedi ger van AC Milan. Onyewu speelt sinds 2002 in Europa. Hij debuteer de bij het Franse FC Metz. Daarna stapte hij over naar La Louvière in België. De Amerikaan kwam na dien ook voor Standard Luik en Ne wcastle United uit In 2009 stapte hij over naar AC Milan. Door bles sures speelde hij bij de Italiaanse club niet één competitiewedstrijd. COPIAPO Titelverdediger Carlos Sainz heeft in de negende etappe van de Dakar Rally twee minuten goedgemaakt op koploper Al-Attiyah. De Span jaard arriveerde 1.56 minuut eerder bij het Chileense 'duinoord' Copia- po. In het klassement heeft Al-At- tiyah 3.18 voorsprong op Sainz. Erik van Loon, die gisteren dertien de werd, staat net buiten de top tien als beste Nederlander. Motorrijder Frans Verhoeven fi nishte gisteren als tweede achter de Amerikaan Jonah Street AUCKLAND De Nederlandse tennisser Thiemo de Bakker is in de eerste ronde van het ATP-toernooi van Auckland uit geschakeld. Hij verloor van de Duit ser Philipp Petzschner: 6-1 6-7 (5) 7-6 (3). Robin Haase bereikte wel heeft de tweede ronde. Hij ont deed zich van de Uruguayaan Pab lo Cuevas: 3-6 7-6 (3) 7-6 (3). In Sydney verloor Caroline Woz- niackï in de tweede ronde van Do- minika Cibulkova uit Slowakije. De 20-jarige Deense, de nummer één van de wereld, ging met 3-6 3-6 on deruit RIO DE JANEIRO Ronaldinho zet zijn voetbalcar rière definitief voort bij de Brazili aanse club Flamengo. Na enkele da gen van onderhandelingen heeft de speler van AC Milan een ak koord bereikt met de topclub uit zijn vaderland. Ronaldinho kreeg van AC Milan toestemming om te zoeken naar een nieuwe club in eigen land om dat hij in Italië weinig aan spelen toekomt. De 30-jarige aanvaller wil weer regelmatig voetballen, zodat hij zich in de kijker speelt bij de Braziliaanse bondscoach. Alexander van Keulen (SSV'65): „Je bent in deze periode vaak op zoek naar alternatieve trainingsvormen, omdat velden en kunstgras niet be speelbaar zijn. Eind april, mits je geen nacompetitie hebt, ben je al weer klaar. Die periode is het aan trekkelijkst voor spelers en pu bliek." Kenny Verhoene (Zaamslag): „Er moeten minder vrije weekeinden (inhaal/beker) komen. Heel veel amateurploegen worden in een vroeg stadium uitgeschakeld en dan moet men op zoek naar alternatie ven." De sportredactie heeft onderzoek ge daan naar de winterstop in het Zeeuwse amateurvoetbalde toe komst van de bekercompetitie en tus sentijdse overschrijvingen van spe lers. Vandaag deel 1: Moet de winter stop op de schop? door Maurice Steketee MIDDELBURG - Nog drie dagen en dan zit de winterstop in het Zeeuwse amateurvoetbal er voor veel clubs al weer op. Komend weekeinde staan de eerste inhaal- duels op het programma. Clubs en trainers zijn er niet blij mee blijkt uit onderzoek van deze krant. Ze ventig procent van de verenigin gen is voorstander van een veel langere winterstop. Ze vinden dat er in de maanden december en ja nuari niet of nauwelijks gevoet bald moet worden. Bij trainers ligt dat percentage mog veel hoger. Bijna alle oefenmeesters die mee werkten aan het onderzoek willen een langere voetballoze periode in de winter dap nu het geval is. Ieder jaar barst in de wintermaan den wanneer de temperaturen da len en de velden slechter worden de discussie weer los: duurt de Michel Leonhart (RCS): „Er is sprake van een warrig verloop van het pro gramma. Trainers en spelers weten niet waar ze aan toe zijn. Gewoon stoppen in december. En aan een soort alternatieve tweede voorberei ding beginnen na de feestdagen." winterstop niet veel te kort? De ve le afgelastingen in de afgelopen maanden zorgden voor een zeer onregelmatig verloop van de com petitie. In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal zijn de ver schillen het grootst. Kruiningen heeft dit seizoen nog maar acht competitiewedstrijden afgewerkt, Chrislandia daarentegen kwam al dertien duels in actie. Ook op een hoger niveau zijn er grote verschillen. In de hoofdklas se B, waarin Kloetinge uitkomt, staat ASWH op slechts acht wed strijden en koploper XerxesDZB op twaalf. De kans is groot dat AS WH bij nog meer afgelastingen doordeweeks zal moeten gaan in halen. Voor Kruiningen gaat dat zeker gel den. In de tweede competitiehelft ZURICH - De herverkiezing van de Argentijn Lionel Messi van Barcelo na als beste speler van de wereld, maandagavond in Zürich, is niet overal goed gevallen. Vooral in de Spaanse en Italiaanse media werd de keuze voor de kleine baltoven aar bekritiseerd. „Messi? Nooo!", zo luidde de kop op de voorpagina van La Gazzetta dello Sport. De gezaghebbende sportkrant in Italië noemde de uitverkiezing van Messi onbegrijpelijk en on rechtvaardig, vooral wegens zijn te leurstellende WK in Zuid-Afrika. Ook in Spanje werd vol onbegrip gereageerd op de winnaar van de Gouden Bal. De Spanjaarden voe len zich door de Fifa in de maling genomen. „Minachting van wereld kampioen", viel in de grootste krant Marca te lezen. Naast de Spaanse spelers Xavi en Andres Iniesta, beiden eveneens van Barce lona, viel ook bondscoach Vicente del Bosque buiten de prijzen. De prijs voor de beste coach ging naar de Portugees José Mourinho. MIDDELBURG - Paul Telussa zet zijn trainerscartière volgend voetbalsei zoen voort bij FC Dauwendaele. De oefenmeester bereikte gistera vond met de Middelburgse eerste klasser een akkoord over een éénja rige verbintenis. Telussa was dit seizoen ook al in beeld bij FC Dauwendaele. Dat was op een moment dat Adriaan Nieuwenhuijse er voortijdig mee stopte bij Dauwendaele. Telussa ging uiteindelijk op advies van zijn dokter niet in op het aanbod. De arts achtte het. trainen van twee clubs - Telussa is dit seizoen ook werkzaam bij Sluiskil - niet ver standig. Telussa werd in 2008, toen hij trai ner was van Hoek, getroffen door een hersenbloeding. De Souburger is inmiddels volledig hersteld. moet de Bevelandse club nog acht tien wedstrijden afwerken, omdat ze in een klasse zitten met veer tien ploegen. Verschillende clubs laten weten dat ze zo'n competitie veel te groot vinden. Om een gestructureerder verloop van het wedstrijdprogramma te krijgen pleiten de Zeeuwse clubs en trainers massaal voor een lange re winterstop. Voetballen in de wintermaanden leidt tot veel onge mak laten ze weten. Veel verenigin gen en trainers (57 procent) vin den dat er makkelijk doorgevoet bald kan worden tot en met juni, zodat er in december en januari geen wedstrijden afgewerkt hoe ven worden. „De competitie mag best door lo pen tot twee weken voor de zo mervakantie", vindt wedstrijdse cretaris Jaap Beenakker van voet balvereniging Yerseke. Jan Jasper- se, secretaris van RCS, is het daar mee eens. „Het moet mogelijk zijn tot half mei door te gaan met de competitie met gelijk daarna de na- competitie. Die kan dan voor de sterkste ploegen door lopen tot half juni. In deze maanden is de weersgesteldheid vaak optimaal voor zowel de voetballers zelf, als de toeschouwers. Ook de velden liggen er dan prima bij. Klassen waar geen nacompetitie is, moe ten door kunnen gaan tot juni, zo als ze bij de korfbalbond ook doen." Voetbalclub RIA W. uit Westdor- pe laat weten dat op wedstrijden in de wintermaanden minder toe schouwers afkomen én dat bete kent minder entreegelden. Het is bovendien slecht voor de kantine- omzet. Ook de trainers zijn voor een lan gere voetballoze periode in de win termaanden. SSV'65-trainer Alexander van Keulen: „Bij het lek kerste weer van het jaar zijn er geen duels en wanneer het het koudst is worden met horten en stoten wedstrijden afgewerkt." Goes-coach Gérard de Nooijer on derschrijft dat. „De mooiste tijd voor voetballers, trainers en toe schouwers zijn de maanden april, mei en juni." Patrick Sutin, trainer van Hoofd plaat: „Nu is het in de winter dan weer wel en dan weer niet voetbal len. Velden worden om de haver klap gesloten, waardoor je niet mag trainen en niet veel later zijn ze weer opengesteld en mag je wél een wedstrijd voetballen." Toch is niet elke club het met de stelling eens dat de competitie best tot en met juni kan door lo pen. Voorzitter Ton Janssen van VCK ziet een aantal praktische pro- Ik ben voor een langere winterstop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30