Bonnenquotum blijft Zoommeer als waterberging 21 zeeland Niet eens met de boete? Maak bezwaar. Free Record PZC woensdag De krant 5 weken voor 15 euro! De politiek heeft herhaaldelijk duidelijk gemaakt dat het afgelopen moet zijn met bonnenquota. Maar sommige politiekorpsen blijven halsstarrig. woensdag 12 januari 2011 door Ernst Jan Rozendaal Veel mensen denken dat nieuws gratis is. Maar dat het op veel plekken voor niks wordt aange boden, wil niet zeggen dat het niks kost om te maken. Dat geldt ook voor muziek. Mijn kinderen piekeren er niet over daarvoor te betalen. Toch vinden ze het wel logisch dat je bij de bakker niet zo maar een brood meeneemt. In hun strijd tegen piraterij zitten dagbladuitgevers en muziekindus trie in hetzelfde schuitje. Een zinkend schip, zullen zwartkij kers zeggen, maar de betrokkenen proberen er op inventieve manie ren een reddingsboot van te ma ken. Webshops van dagbladen ver kopen cd's, of in de krant staan kortingsbonnen voor producten van bepaalde muziekwinkels. Het AD geeft komende zaterdag zelfs het nieuwe album van Trijn tje Oosterhuis, Sundays in New York, gratis weg. De krant denkt een recordoplage van 750.000 exemplaren te slijten. Directeur Hans Breukhoven van de Free Record Shop heeft woe dend gereageerd. Hij noemt Trijn- tjes platenmaatschappij EMI laat dunkend Every Mistake Imagina ble (elke fout denkbaar) en dreigt de cd's van de zangeres uit zijn schappen te weren. „Ze hoeft bij mij niet meer aan te komen." Als hij toch graag varianten verzint op bestaande namen, heb ik er dus nog wel een voor zijn toko: No Free Record Shop. Wat niet wegneemt dat ik ook mijn twijfels heb. Hoe het AD van deze actie denkt te profiteren, is me wel duidelijk. Een spectacu lair hogere oplage en waarschijn lijk veel extra advertenties. Maar Trijntje? Ze hoopt dat de traktatie nieuw publiek naar haar concer ten trekt Ook Guus Meeuwis zegt open voor te staan voor het uitde len van zijn platen. „In deze tijd moet je verder denken dan de tra ditionele winkelverkoop." Tja, als ze het zelf willen. Van Blof verschijnt binnenkort ook een nieuwe cd. Bij EMI. Ze zijn nog po pulairder dan Trijntje. Dus één keer een zaterdag-PZC, landelijk verspreid in een oplage van een miljoen, dat moet kunnen. Ik ga die jongens eens bellen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus'162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzp.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs-stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: □een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (namj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal inah» ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ps> Stuur de bon naar. PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De F2C gaai ajrgiutóig om met persoonsgegevens, tn hel colofon treft u nadere informatie aan. BONNENQUOTA door Marcel Modde Honderdenvijftig be keuringen op jaarba sis, of anders geen periodieke salarisver hoging. Vijftig bon nen per kwartaal voor de aspi rant-agent, zoniet dan een onvol doende beoordeling. Dienders uit verschillende delen van het land geven nog steeds te kennen dat bonnenquota aan de orde van de dag zijn. Ondanks herhaaldelijke vermaningen van twee opeenvol gende ministers. De huidige verantwoordelijk be windsman Ivo Opstelten (Veilig heid en Justitie, WD) heeft voor de jaarwisseling nog benadrukt dat het klaar moet zijn met de ver plichte bonnenschrijverij. Maar gis teren werd bekend dat nu weer de korpsbeheerder van Zuid-Hol land-Zuid zijn nood heeft ge klaagd bij de minister, wanneer de bestaande werkwijze en financiëring onderuit wordt ge haald. Afspraken over een vast aan tal bekeuringen zijn volgens de korpsbeheerder nodig om het ver- keersveiligheidsbeleid handen en Korpschef Letty Demmers Het Centraal Justitie Incasso Bureau is verantwoorde lijk voor de inning van boetes. Vooral aan verkeersboetes heeft het C)IB de handen vol. Uit de laatste cijfers (Jaarbe- richt, juni 2009), blijkt dat 77 pro cent van de bijna 12 miljoen be keuringen die uitgedeeld werd, snelheidsovertredingen betreft. In 7,8 procent van de gevallen gaat het om parkeerovertredin- gcn, 2,5 procent van de bekeurden reed door rood licht en dan is er nog 12,7 procent 'overige' verkeers overtredingen. Van de 11.530.767 zaken die wer den afgedaan, is 1,4 procent achter af vernietigd en 0,4 procent ge corrigeerd of ingetrokken. 85,9 procent van de mensen be taalt direct, na ontvangst van de eerste acceptgiro. 6,6 procent wacht op de eerste aanmaning. 2,0 procent betaalt pas nadat er nóg een aanmaning in de bus is gevallen. Als een betrokkene het niet eens is met een opgelegde boete (officieel: beschikking) heeft hij zes weken om in beroep te gaan. In 2009 werd 348.636 maal be roep ingesteld bij de officier van justitie. De officier van justitie vernie tigde 42,2 procent van deze be- schikkigen. Als het beroep wordt afgewe zen, kan de betrokkene binnen zes weken na de uitspraak de zaak voorleggen aan de kantonrechter. Overigens moet de boete (plus de adminstratiekosten) wel alvast betaald worden; dit heet de zeker heidsstelling. In 2009 is 40.652 maal beroep ingesteld bij de kantonrechter. In eerste instantie moet de offi cier van justitie die eerder uit spraak gedaan heeft, de zaak weer bekijken. Blijft hij bij zijn besluit, dan komt de kantonrechter aan bod. Van de zaken die voor de kan- torechter kwamen, is 24,5 procent alsnog vernietigd door de officier van justitie en 9,1 procent alsnog door de kantonrechter. voeten te geven en de overlast in wijken en buurten te bestrijden. Daarmee is weer een knuppel ge gooid in het Haagse hoenderhok. De Zeeuwse korpschef Letty Dem- mers-van der Geest kent de in houd van de brief niet, maar ze be grijpt wel de denkwijze die daar achter schuil gaat. Politiekorpsen maken jaarlijks met het Openbaar Ministerie en het departement van Opstelten prestatie-afspraken over het aantal controles op het ge bied van verkeer en veiligheid. „Of tewel, wat zij van ons verwach ten." Op basis van dat convenant wordt bepaald hoeveel geld een re giokorps krijgt om het werk te doen, legt Demmers uit. „Wij vertalen dat niet rechtstreeks door naar onze mensen op straat. Wanneer in december blijkt dat we nog dik vierhonderd bekeurin gen achterlopen bij wat volgens de afspraken de verwachting was, dan zeggen wij niet dat daar even een inhaalslag op moet worden ge pleegd. Dat soort afspraken ken nen wij niet." Wanneer de afspra ken niet worden gehaald, volgens Demmers geên uitzondering in het dunbevolkte Zeeland, moet de politie dat verantwoorden naar het OM en het ministerie. Zijn de argumenten te dun, dan komt dat het korps op een korting te staan. Maar ook dat vooruitzicht is aller minst een reden om de dienders vriendelijk doch dwingend aan te sporen nog een tandje bij te zet ten, verzekert de korpschef Bon nen uitschrijven om de bon uit te schrijven, dat doen we hier niet!" Demmers erkent dat de grens tus sen prestatie-afspraken en bonnen quota 'een lastige' is. „Wij hebben daar in het begin ook best wel vra gen over gehad. Het verschil zit denk ik vooral in de persoonlijke afrekening. Een quotum is echt iets van: 'agent x of y jij moet van daag 50 bonnen schrijven'. Als de minister dat afschaft, vind ik dat terrecht. Met prestatie-afspraken is het anders, die zijn primair be doeld vanuit kwaliteitsoogpunt voor de samenleving. Een bon is een middel om mensen attent te maken op een fout die ze hebben gemaakt, waarvan anderen nadeel zouden kunnen ondervinden." Anders dan de gemeente met par- keerbekeuringen, ziet de politie zelf geen cent terug. Het bonnen- geld gaat naar de staatskas. MIDDELBURG - Het Volkerak-Zoom- meer wordt binnen vijf jaar ge schikt gemaakt om bij extreme om standigheden rivierwater te ber gen. Die noodzaak doet zich voor wan neer hoge waterstanden op de ri vieren worden gecombineerd met een storm op zee die de sluiting van de Haringvlietsluizen, de Maeslandtkering en de Hartelke- ring noodzakelijk maakt. Dan dreigt Dordrecht te overstromen. Die situatie kan eens in de 1400 jaar optreden en - als de zeespiegel volgens de huidige prognoses stijgt - vanaf 2050 eens in de 550 jaar. Onderzoek laten zien dat het over stromingsgevaar in het beneden rivierengebied aanmerkelijk af neemt als de waterstand op het Volkerak-Zoommeer tijdelijk met 2,30 meter wordt verhoogd. Zodra de de Haringvlietsluizen en de ke ringen weer open kunnen, wordt dit water alsnog geloosd. De dij ken langs het Volkerak-Zoommeer zijn in principe geschikt om de tij delijke hogere waterstand te weer staan. Alleen moeten hier en daar aanpassingswerken worden uitge voerd. De buitendijkse bebouwing bij Tholen is een knelpunt dat een maatregel op maat vergt. Het Rijk neemt het voortouw voor de wa terberging. Eind deze maand komt een milieueffectrapport in de in spraak. De waterberging moet in 2015 beschikbaar zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2