zeeland 123 olieschip een wasbeurt geven Nederland zingt Kleverskerke heeft in de donkere na stemronde terug uren iets weg van een spookdorp weer even Vogels tellen in de Weihoek PANL Award voor fotograaf Van Moort Kinderopvang Koozie naar Molenwater Juliana houdt beurs kleding en boeken Dow opnieuw topper bij Fietsen Scoort woensdag 12 januari 2011 BROUWERSHAVEN - De St. Nicolaas- kerk in Brouwershaven stond be gin oktober van het afgelopen jaar op z'n kop voor de opnames van Nederland Zingt. Het televisieprogramma van de Evangelische Omroep, zond de beelden nog diezelfde maand uit. Eind deze maand is het seizoen van Nederland Zingt ten einde. Daarom kunnen kijkers via de website van de omroep aangeven welke liederen ze nog een keer wil len zien. De meest favoriete liederen ko men 5 februari weer op tv. Het publiek kan stemmen kan via eo.nl/nederlandzingt door Theo Giele KLEVERSKERKE - Het heeft 's avonds wel iets van een spook dorp, zegt Jan Helmons over zijn woonplaats Kleverskerke. Sinds het dorp twee jaar geleden nieuwe lantaarnpalen kreeg, valt de straat verlichting regelmatig uit. Klevetskerkenaren laten de buiten verlichting aan hun huis branden zodat mensen zich nog een beetje kunnen oriënteren in het donker. Helmons heeft regelmatig met de gemeente Middelburg gebeld. Monteurs zijn ook langs geweest, maar ook zij hebben het probleem niet definitief kunnen verhelpen. De straatverlichting gaat wel aan, maar na drie of soms al anderhalf uur is het weer donker. In heel Kle verskerke doven de straatlan taarns, op twee exemplaren na. En wat nog merkwaardiger is, de lan taarnpaal voor Dorpsstraat 1 en 3 blijft wel branden. Helmons heeft er begrip voor dat het probleem niet op stel en sprong kan worden opgelost, maar twee jaar... „Ik vraag me af of het ook zo lang zou duren als de verlichting op de Lan ge Delft in Middelburg dezelfde ku ren had vertoond." Het probleem is waarschijnlijk te herleiden tot een storing ergens in de kabel. Waar die storing exact zit, is lastig te traceren zolang de kabel niet compleet is doorge brand. Dan kan het defecte deel worden vervangen. De andere op lossing, de kabel voor de openbare verlichting compleet vervangen, is een bijzonder kostbare. Overigens was het niet alleen tech nische malheur die de openbare verlichting parten speelde in het dorp. Niet iedereen was twee jaar geleden blij met de nieuwe lan taarnpalen. Een aantal malen is toen moedwillig de stop van de openbare verlichting eruit ge draaid. Door het vervangen van het slot kunnen onbevoegden nu niet meer bij de zekering. SINT LAURENS De Vogelwerkgroep Walcheren houdt zaterdag een excursie in de Weihoek bij Sint Laurens. De be doeling is om die dag samen met Floor Arts alle watervogels in dit natuurgebied te tellen. De excursie begint om 9.00 uur op de kruising van de Zandvoortweg en Schotel- weg en duurt ongeveer twee uur. De excursie is gratis voor leden van de VWG. Niet-leden betalen 2,50 euro. Meer informatie en opga ve (niet verplicht) via excursie@ vwgwalcheren.nl. De excursie gaat bij zware regenval niet door. WILHELMINADORP Fotograaf Evert van Moort uit Wil- helminadorp is genomineerd voor de PANL Awards 20# in de catego rie Personal Places. Dat is gisteren bekendgemaakt. Photographers As sociation of the Netherlands is de grootste vereniging van Nederland se fotografen werkzaam op het ter rein van reclame-, mode-, redactio nele fotografie. Elk jaar verschijnt de PANL An nual, een fotoboek waarin de win nende en de genomineerde foto's zijn opgenomen. MIDDELBURG De Middelburgse kinderopvang Koozie is verhuisd naar het voor malig militair schoolgebouw gele gen aan het Molenwater. In september 2010 is begonnen met een verbouwing van de bega ne grond om deze geschikt te ma ken voor de kinderopvang. Koozie biedt plaats aan kinderen van tien weken tot dertien jaar, verdeeld over vijf groepen: baby-, dreumes-, peuter- en twee bso-groepen, een voor kinderen tot 8 jaar en een voor kinderen van 8 jaar en ouder. MIDDELBURG De Juliana Korpsen Middelburg houden op zaterdag 29 januari een kleding- en boekenbeurs in het clubgebouw van de vereniging, Mo len de Hoop aan het Vlissings Bol werk in Middelburg. De beurs begint om 9.30 uur en duurt tot 14.00 uur. Naast deze speciale beurs voor kle ding en boeken zal- zaterdag 7 mei van dit jaar ook weer de grote rom melmarkt van de Juliana Korpsen worden gehouden. TERNEUZEN Dow in Terneuzen heeft een naam hoog te houden als bedrijf waar van veel werknemers fietsen. Afge lopen jaar lukte dat weer. Het che miebedrijf staat landelijk aan top bij de campagne Fietsen Scoort, zo wel wat betreft aantal deelnemers (148) als het aantal afgelegde kilo meters (419.126). Volgens Fietsen Scoort hebben Dowfietsers samen de uitstoot van 83.825,2 kilo koolstofdioxide verme den. Dow sponsorde de actie ook, met 4.191,26 euro. Dit geld wordt besteed aan fietsprojecten in ont wikkelingslanden. Een bevrijdende douche. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23