Soepele afspraak boetes TURKIJE onderwijs 'Winterstop Zeeuws voetbal veel te kort' BONNENQUOTUM Politie: geen inhaalslagen, wel afspraken met Zeeuws OM Inwoners Brisbane op de vlucht voor het water Robert M. bekent 83 gevallen van misbruik Bedrijf Chemie-Pack ontdook vergunning Man zwaargewond bij brand in Kapelle 26 en 27 Bij een brand in een twee-on- der-één-kapwoning aan de Oost straat in Kapelle heeft gisteroch tend een man ernstige brandwon den opgelopen. Het slachtoffer, dat het vuur in zijn woning had willen blussen, is per ambulance richting Rotterdam vervoerd. Vanuit Rotter dam is een mobiel medisch team met een trauma-arts de ambulance tegemoet gereden. Op de A16 werd de behandeling overgenomen door het medisch team. Jaarlijks 256.000 bonnen in Zeeland is niet veel reageer op www.pzc.nl reacties: 480 Seniorenpartij is overbodig 53% 47% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 11688"555530" Zie www.kras.nl/zomer2011-turkije WALCHEREN Vandaag de bijlage; door René Schrier MIDDELBURG - De Zeeuwse politie heeft wel afspraken met het Open baar Ministerie gemaakt over de aantallen bonnen, maar die zijn niet spijkerhard, zegt de Zeeuwse korpschef Letty Demmers in reac tie op de discussie die landelijk woedt over het bonnenquotum. Als die afspraken tegen eind 2011 niet worden gehaald gaan de Zeeuwse politiemensen niet aan een inhaalslag beginnen. Minister Opstelten, die tegen bonnenquota is, vindt dat bonnen geen doel op zich zijn. Dat zei hij in reactie op een brief van korpsbeheerder bur gemeester Arno Brok van Dordrecht, die wel vaste afspraken wil over het aantal bonnen dat de politie jaarlijks uitschrijft. Daarvan kan wat Opstelten betreft geen spra- ke zijn. In het werkplan van de Zeeuwse politie staat dat dit jaar 256.000 bekeuringen uitgeschreven worden. pagina 2 en 3: bonnenquotum blijft politie achtervolgen pagina 3: commentaar AMSTERDAM Robert M., de hoofdverdachte in de grootschalige Amsterdamse zeden zaak, heeft 83 gevallen van mis bruik van kinderen bekend. Dat liet het Openbaar Ministerie in Am sterdam gisteren weten. Alle be trokken ouders zijn hierover geïn formeerd, aldus justitie. De ouders hebben een familierechercheur toe gewezen gekregen die hen zal bij staan. Eerder werd vermoed dat er 64 slachtoffers waren. pagina 4: meer kinderen misbruikt MOERDIJK Het door brand getroffen chemiebe drijf Chemie-Pack in Moerdijk is in staat van beschuldiging gesteld om dat het in strijd zou hebben gehan deld met zijn vergunning. Dat heeft burgemeester Peter van der Velden van Breda gisteren bekend gemaakt. Het Openbaar Ministerie bevestigt dit, maar doet in het be lang van het onderzoek geen verde re mededelingen over de zaak, al dus een woordvoerster. pagina 4 en 5: Chemie-Pack zat fout KAPELLE BRISBANE - Inwoners van Brisbane, hoofdstad van stad zijn ondergelopen. Queensland is al twee we- bied onder water ter grootte van Frankrijk en de Australische deelstaat Queensland, waden ken in de greep van de ergste overstromingen uit Duitsland samen. foto Tertius Pickard/AP door het water. De rivier Brisbane is buiten zijn zijn geschiedenis. oevers getreden, waardoor grote delen van de Door hevige tropische regenbuien staat een ge- AC) pagina 10 en 11de muur van water door Maurice Steketee MIDDELBURG - Zeeuwse voetbal clubs en -trainers vinden dat de winterstop in het amateurvoetbal veel te kort is. Dat blijkt uit onder zoek van deze krant. Komend weekeinde worden de eerste inhaalwedstrijden gespeeld. Veel verenigingen en oefenmees- ters (70 procent) zouden liever zien dat er in de wintermaanden niet gevoetbald wordt, omdat er door veel clubs niet of nauwelijks getraind kan worden en de velden in slechte staat verkeren. Ruim de helft van de geënquêteerden ziet de competitie het liefst doorlopen tot en met juni. AC) pagina 30 en 31: pleidooi voor langere winterstop Boek nu uw zomervakantie met de hoogste vroegboek- korting! waarom zou je meer betalen Regenachtig, 8 Vandaag de laatste kans om mee te doen aan de PZC Nieuwsquiz! www.pzc.nl/nieuwsquiz WOENSDAG 12 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 9 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 gen baas, maar mét iciale zekerheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1