Btuten Sl 8 c BUuteK O Hdw^tvauwr Lovpbatid Kjcreürciuterv- Wii BulkiralKer dinsdag 11 januari 2011 De hometrainer is het meest verkochte fitnes sapparaat voor thuis. Er zijn vele merken en types op de markt. De kwaliteit loopt nogal uiteen, dus het is een goede zaak om goed rond te shoppen. Een populaire hometrai ner is de Christopeit CPS 6. Dit is een prima instapmodel hometrainer, die geschikt is voor conditie-, kracht en therapeutische training. De computer van deze hometrainer biedt vijf tien trainingsprogramma's. De hometrainer kan de polsslag meten en geeft digitaal onder meer tijd, snelheid, afstand en calorieverbruik aan. De Christopeit CPS 6 kost 224 euro bij www.fitness-import.nl. Zo pal na de feestdagen vliegen de goede voornemens je om de oren. 'Ja, die overtol lige kilootjes moeten er in 2011 maar eens af, hoor je dan. Maar wie echt eens serieus aan zijn lijf en conditie wil werken, kan eens overwegen om een fitnessapparaat in huis te halen. Je kunt dan sporten wanneer je wilt in je eigen vertrouwde omgeving. Dagelijks thuis even lopen, roeien of sit ups doen, levert je niet alleen een strakker lijf op, bewegen is ook goed om je van alle stress te ontdoen. De vraag is alleen, wat voor een apparaat schaf je aan? Er is zoveel keuze. Dennis Rijsbergen foto Lex de Meester Een loopband is een goede manier om je longcapaciteit op te bouwen en je conditie te trainen. Een erg functionele loop band is de Spazio Forma van het Italiaanse merk Technogym. Het apparaat is heel handig en snel op te klappen wanneer hij niet gebruikt hoeft te worden. Bovendien heeft de Spazio Forma trainingsprogramma's om de been- en bilspieren te versterken. De Amerikaanse president Barack Obama, een fervent sporter, liet zich tegen een Duitse journalist van de Bild ontvallen dat hij tijdens een tour door Europa onder de indruk was geraakt van Technogym. In het Witte Huis prijkt nu dus apparatuur van de Europese fabrikant. De Spazio Forma kost 3.699 euro. Motivatie is het grote struikelblok om goede voornemens uiteindelijk in actie om te zetten. De Wii Fit Plus zorgde voor een revolutie in dethuisfitness, want wat is nu leuker om met computerspelletjes je conditie op te krikken? Via de Wii spel computer, de speciale software en een balance board kun je vermakelijke oefeningen doen, waaronder yoga en krachtoefe ningen. Het programma Wii Fit Plus kost 19,99 euro. Inclusief balance board kost een pakket 98,99 euro bij bol.com. Je hebt natuurlijk wel een Wii spelcomputer nodig. Wie aan zijn conditie wil werken én arm- en buikspieren wil kweken, doet er goed aan om een roeitrainer aan te schaffen. De Kroon R-940 is een compact apparaat met een magneetweerstandssysteem in plaats van de traditionele luchtweerstand. Daardoor is de weerstand gemakkelijk en snel verstelbaar in vijftien verschillende trainingslevels. Bovendien is de Kroon R940 roeitrainer vrijwel fluisterstil. Het apparaat is eenvoudig opklapbaar en met transportwieltjes zo op te bergen. De roeitrainer heeft vier lcd-schermen waarop alle trainingsinformatie is te zien. De Kroon R-940 kost 195 euro. De goedkoopste manier om aan je lichaam te werken is om met sit ups je buikspieren te trainen. Daar heb je geen apparaat voor nodig. Toch is een buik trainer fijn om in huis te hebben. Met een buiktrainer weet je namelijk zeker dat je rug goede steun krijgt en dat je dus geen rugproblemen krijgt. De Bremshey Power Roller is zo'n buiktrainer. Deze heeft een verstelbaar hoofdkussen en zorgt voor een effectieve trainingshou ding. Hij kost 45 euro en is onder meer te koop via www.maxfitness.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68