Aanloop verkiezingen 221 zeeland SaBeWa-fraudeur komt voor de rechter Zeeuwse Neanderthaler vanavond op televisie Fietsen Scoort goed voor 74.000 euro De campagnes van de twaalf partijen die aan de Statenverkiezingen meedoen, kunnen beginnen. Karla Peijs verrichtte gisteren de aftrap. CDA begint estafettereeks in Sluiskil Kamerfractie van WD in Zeeland dinsdag 11 januari 2011 Een exclusief interview met Go Back To The Zoo Kijk op: www.watisnouje.nl STATENVERKIEZINGEN door Luc Oggel goes - De 64-jarige inwoner van Oudenbosch die vorig jaar voor 85.000 euro fraudeerde bij belas tingkantoor SaBeWa, moet zich donderdag voor de rechter verant woorden. De voormalig SaBeWa-ambtenaar sluisde tussen 2007 en 2009 ruim 85.000 euro door van het gezamen lijke kantoor van de gemeenten Goes, Kapelle, Borsele en Tholen naar zijn eigen rekening. Dat geld besteedde hij aan reizen naar het buitenland. De man was eerder veroordeeld wegens een vermo gensdelict en werkte via een reclas- seringstraject op de afdeling finan ciën van de gemeente Goes. De kwestie leidde nog tot enige wrij ving binnen SaBeWa, omdat Goes het verleden van de man bij diens aanstelling had verzwegen. Uitein delijk hebben de gedupeerde ge meenten de pijn verdeeld. Voorzitter Jon Herselman van Sa BeWa denkt niet dat de vier gedu peerde gemeenten nog een cent te rugzien. „Van een kale kip kun je niet plukken." Wel zijn er lessen getrokken uit de zaak. „Er is nu meer controle, sommige dingen gaan nu over twee, drie bureaus." Hij weet nog niet of hij zelf naar de zitting gaat. De schade is vol gens Herselman betaald uit de post 'onvoorzien' van de gemeen ten en wordt niet afgewenteld op de belastingbetaler. middelburg - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft gisteren het startsein gegeven voor de cam pagne naar de Statenverkiezingen in maart. Bij het station in Middelburg bracht zij op het plaveisel het beeldmerk aan van de campagne waarmee de provincie de Zeeuw- en naar de stembus wil zien te krij gen: 'Mijn stempel op Zeeland'. Daarvoor maakte Peijs gebruik van de groene graffiti techniek. Dat groen slaat niet op een verf kleur maar op een milieuvriendelij ke methode: er wordt niets opge spoten maar juist weggespoten. Met een hogedrukspuit en een mal spoot Peijs het vuil van de te gels, waardoor het verkiezingslogo in schone letters te zien is. Tijde lijk, want met een week of drie heeft het vuil het weer van de boodschap gewonnen. Het beeld werk wordt de komende weken op tachtig plaatsen in Zeeland op deze manier aangebracht. middelburg - De oudste Neander thaler in Nederland was een Zeeuw. Dat zal vanavond in het wetenschapsprogramma Labyrint op Nederland 2 nog eens nadruk kelijk onder de aandacht worden gebracht. Het grootste deel van het populair wetenschappelijk programma van de NTR en VPRO gaat vanavond over de 50.000 jaar oude Neander thaler Krijn. Vorig jaar werd voor de Zeeuwse kust een stukje van zijn schedeldak opgevist. Ooit was de Noordzee land, en leefden daar de Neanderthalers. Labyrint laat zien hoe met de nieuwste techno logie het leven van Krijn kan wor den gereconstrueerd: hoe hij eruit zag, hoe hij op jacht ging, hoe hij liep en wat hij at - héél veel vlees. In het Max Planck Instituut in Leipzig krijgen we te zien hoe met de modernste onderzoekstechnie ken de menselijke evolutie wordt ontraadseld. En de Nederlandse wetenschapper Gerard'Jager op Ak kerhuis vertelt hoe de technolgie invloed zal hebben op de ontwik keling van de mensheid. Labyrint: vandaag om 21.25 uur op Nederland 2 sluiskil - Het CDA is de eerste par tij die in de aanloop naar de Sta tenverkiezingen in actie komt. De christendemocraten houden vanavond in Sluiskil de eerste van een reeks estafettebijeenkomsten. Dat gebeurt in de vorm van een politiek café met het onderwerp 'Werkgelegenheid, antwoord op de krimp?' Lijsttrekker Patricia de Milliano, Tweede Kamerlid Ad Koppejan, werkgeversvoorman Roel Adriaansen, ziekenhuisbe stuurder Arnold Schelfhout en Sta- tenkandidaat Henk Zielstra doen eraan mee. De bijeenkomst is in 't Meulegat aan de Elisabethlaan en begint om 19.30 uur. Stukje bot van de Zeeuwse Neanderthaler Krijn. middelburg - De eerste werkdag na het kerstreces maakt de TWeede Kamerfractie van de WD steevast een uitstapje naar één van de twaalf provincies. Deze keer was Zeeland aan de beurt waar de libe rale Kamerleden met hun fractie medewerkers onder aanvoering van fractievoorzitter Stef Blok het nieuwe jaar inluidden. Het gezel schap werd ontvangen door com missaris van de koningin Karla Pe ijs en vergaderde in de Statenzaal. Medewerkers van de Statengriffie voorzien alle fietsen in de stalling van informatie van het waterschap Dijkgraaf Waterschap Scheldestromen De waterschappen Zeeuws- Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden zijn per 1 januari 2011 gefuseerd tot het waterschap Scheldestromen. Voor het waterschap Scheldestromen dient de Kroon een dijkgraaf te benoemen. De benoeming door de Kroon vindt plaats op aanbeveling van de algemene vergadering van het waterschap. Tot het tijdstip van die Kroonbenoeming is er een interim dijkgraaf, die voor de algemene vergadering van het waterschap Scheldestromen een benoembare kandidaat voor dijkgraaf is. Wanneer u wilt solliciteren op de functie van dijkgraaf dient uw sollicitatie vóór 22 januari 2011 te zijn ontvangen bij het secretariaat van de vertrouwens commissie benoeming dijkgraaf, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Wilt u op de voorzijde van de envelop het woord 'vertrouwelijk' schrijven. Per e-mail kan ook: peter, visch® scheldestromennl Nadere informatie over de functie kunt u verkrijgen bij de wnd. dijkgraaf de heer ir. L. A. Mangnus, telefoon 06 - 51565803 en/of de interim secretaris-directeur, de heer mr. drs. J.A. de Visser, telefoon 06 - 53379105. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie zal niet worden gehonoreerd. waterschapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl goes - Fietsen Scoort! Met 2500 fietsers heeft Zeeland in 2010 mee gedaan aan de landelijke campag ne. De fietsers werken bij zo'n ze ventig organisaties, bedrijven en gemeenten. Dow Benelux uit Ter- neuzen leverde de meeste deelne mers. De Zeeuwse fietsers legden meer dan 2 miljoen kilometer af en be spaarden '400 ton CO2'. Boven dien trapten ze 19.000 euro bijeen. Het landelijke totaal van deze actie is 74.000 euro. Het geld is bestemd voor duurzame fietsprojecten in ontwikkelingslanden. In het hele land hebben 26.000 deelnemers aan de fiets-stimule- ringscampagne meegedaan. Voor Fietsen Scoort zijn 13 miljoen fiets- kilometers genoteerd. Elke fietski- lometer wordt omgerekend naar een bijdrage aan het terugdringen van het broeikasgas CO2. In Neder land is door de actie 2,6 miljoen ki lo CO2 minder in de lucht geko men. Fietsen Scoort werkt samen met de organisaties Interface for Cy cling Expertise en Oxfam-Novib. Fietsen Scoort kan werkgevers bij staan om het fietsen naar werk tes timuleren. Fietsen Scoort is een ini tiatief van COS Zeeland (Centrum Internationale Samenwerking) dat gevestigd is in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40