Vacansoleil kan niet wachten Messi treedt in de voetsporen van Ma 241 sport PLOECPRESENTATIE Johnny Hoogerland is dit jaar één van de kopstukken van wielerploeg Vacansoleil. Van de ploegleiding mag hij net zo aanvallend blijven rijden als de afgelopen seizoenen. Willeboordse naar World Masters Babel aangeklaagd wegens wangedrag NAC neemt afscheid van Kolkka en Fehér Dartster De Priester in selectie Oranje ADO Den Haag verslaat Club Brugge Overzicht winnaars De formatie van Vacansoleil bestaat uit 28 wielrenners en drie ploegleiders dinsdag 11 januari 2011 MIDDELBURG Judoka Elisabeth Willeboordse is komend weekeinde één van de tien Nederlandse deelnemers aan de World Masters in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidjan. De uit Middelburg afkomstige sportster is één van de twee Oranje-afgevaar digden in de klasse -63 kilo. Aan de World Masters mogen per gewichtsklasse alleen de beste zes tien judoka's van de wereld mee doen. De 32-jarige Willeboordse, die zaterdag in actie komt, staat in haar categorie tweede op de mondi ale ranglijst. LONDEN De Engelse voetbalfederatie (FA) heeft aanvaller Ryan Babel van Li verpool aangeklaagd wegens wan gedrag. De voormalige Ajacied plaatste zondag na de verloren be kerwedstrijd tegen Manchester United (1-0) een bewerkte foto van scheidsrechter Howard Webb op zijn twittersïte. Daarop was de En gelse arbiter afgebeeld in een shirt van Manchester United. Babel bood snel daarna zijn excuses aan voor zijn emotionele reactie op twitter. Hij moet voor donderdaga vond uitleg geven bij de FA. BREDA Joonas Kolkka, Tyrone Loran en Csaba Fehér vertrekken aan het ein de van het seizoen bij NAC. De club uit Breda heeft besloten de af lopende verbintenissen van het drietal niet te verlengen. Technisch directeur Jeffrey van As heeft de voetballers in een persoonlijk ge sprek van het besluit op de hoogte gebracht. NAC verblijft op dit mo ment in Turkije voor een trainings kamp. Fehér keert naar eigen zeggen te-- rug naar zijn vaderland Hongarije. MIDDELBURG Dartster Kaylee de Priester zit in de selectie van het Nederlands team. De 17-jarige Middelburgse kreeg het nieuws zondag te horen na een wedstrijd in Nieuwegein. De Priester is geselecteerd op basis van haar derde plaats overall in de ranking dit seizoen. Hoogtepunt was haar plaatsing voor de Win- mau Worldmasters in Engeland. De dartster strijdt met vier vrou wen om twee plekken in het team dat deze zomer in actie komt op het EK in Schotland. MARBELLA ADO Den Haag heeft gisteren in Marbella de oefenwedstrijd tegen Club Brugge met 3-2 gewonnen. Bij de rust leidde de Belgische ploeg van de Nederlandse trainer Adrie Koster nog met 2-0. Na de pauze kwamen de Hagenaars sterk terug. Dankzij treffers van Jens Tooms- tra, Santy Hulst en Lex Immers be haalde het team van coach John van den Brom een knappe zege. Bij Club Brugge kwam de Neder landse verdediger Ryan Donk door een blessure niet in actie. ZURICH - Lionel Messi is in de voet sporen van Marco van Basten ge treden. De Nederlandse spits was de laatste die twee jaar achter el kaar de Gouden Bal had gewon nen. Messi kreeg gisteren in Zürich voor de tweede keer op rij de Gouden Bal, al was dat nu voor beste voetballer ter wereld. Tot 2010 ging de prestigieuze onder scheiding altijd naar de beste voet baller in Europa. Van Basten won de Gouden Bal in 1988 en 1989. De voormalige spits van AC Milan kreeg het kleinood in 1992 voor de derde keer. Overi gens is Messi nu twee jaar achter elkaar gekozen tot beste voetballer ter wereld. De Braziliaan Ronaldin- ho overkwam dat in 2004 en 2005. De Gouden Bal-verkiezing was vooral een feestje van FC Barcelo na, want de Spaanse club leverde naast Messi ook de twee andere ge nomineerden: Andrés Iniesta en Xavi. AC Milan domineerde de ver kiezing op dezelfde wijze in 1988 en 1989. Ook toen bestond het po dium volledig uit spelers van één club. De Gouden Bal spreekt nogal aan onder voetballers, zoals recent ook bleek uit de teleurstelling bij We sley Sneijder toen die geen plek bij de laatste drie kandidaten bemach tigde. De Nederlander werd wél in het wereldelftal van het jaar opge nomen, een team dat in Zürich werd gepresenteerd door Marco van Basten. Coach van het jaar werd José Mourinho. The 'Special One', zoals hij zich ooit zelf noem de, won vorig jaar met Internazio- nale de Champions League, de Ita liaanse beker en de landstitel alvo rens hij vertrok naar zijn huidige club Real Madrid. Anders dan Xavi en Iniesta, die af gelopen zomer ook nog eens we reldkampioen werden met Spanje ten koste van Nederland, won Mes si vorig seizoen 'slechts' de natio nale Supercup en de Spaanse titel. Wel waren er wedstrijden bij Bar celona die hij, vrijwel in zijn een tje, in winst omzette. Soms leek het dan alsof Messi toverde. Op het WK in Zuid-Afrika viel hij met Argentinië tegen, zelf ver wachtte hij de prijs gisteravond dan ook niet. „Ik vond het al mooi dat ik hier met mijn teamgenoten mag zijn. Nu ik hem tóch win, maakt dat het alleen maar mooier", reageerde Messi. Vorig jaar was Messi ook al tot de wereldwijd beste speler verkozen. Het nog maar 23-jarige Argentijnse voetbalmirakel kan er dus nog wel een paar op zijn naam schrijven als hij zo blijft presteren. Zijn even tuele derde uitverkiezing zal hem op gelijke hoogte brengen met de grootheden Johan Cruijff ('71, '73 en '74) en Michel Platini ('83, '84 en '85) en Marco van Basten ('88, '89 en '92) die dat allen ook al eens presteerden. 2010: Lionel Messi (Arg, FC Barce lona). 2009: Lionel Messi (Barcelona). 2008: Cristiano Ronaldo (Por, Man chester United). 2007: Kaka (Bra, AC Milan). 2006: Fabio Cannavaro (Ita, Real Madrid). 2005: Ronaldinho (Bra, FC Barcelo na). 2004: Andrei Sjevtsjenko (Oek, AC Milan). 2003: Pavel Nedved (Tsj, Juventus). 2002: Ronaldo (Bra, Real Madrid). 2001: Michael Owen (Eng, Liver pool). Zeven keer ging de Gouden Bal naar een Nederlander: Johan Cruijff (1971,1973 en 1974), Mar co van Basten (1988,1989 en 1992) en Ruud Gullit (1987). Twee Nederlandse Vacansoleil-renners van wie dit jaar veel wordt verwacht: links Johnny Hoogerland, rechts Wout Poels. foto Marco de Swart/ANP maéémmb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24