Gesjoemel met flexwerkers ijygWjl Leraar bezit kinderporno 24 en 25 I VAKCENTRALE FNV Werknemers doen bij terugkeer na ontslag vaak hetzelfde voor minder loon Peijs zet Mijn stempel op Zeeland 48 zelfdodingen in Zeeland 2010 Resultaten RIVM-studie Moerdijk Bewolkt en regenachtig, 10° DINSDAG 11 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 8 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Lionel Messi wint weer de Gouden Bal i iBUute-nÊ v Vandaag bij uw krant als bijlage Een tuin vraagj *leven en dooa den bosch - Een 34-jarige onder wijzer van een basisschool in Vught is aangehouden wegens het bezit van kinderporno en het ma ken van seksueel getinte opnamen van minderjarigen. Het Openbaar Ministerie maakte gisteren bekend dat de inwoner van Drunen sinds 27 december is opgesloten. Dat vloeide voort uit een internatio naal onderzoek naar betaalde kin derpornosites. Op gegevensdragers bij de man thuis is kinderporno aangetroffen van jongens vanaf twaalf jaar tot jongvolwassenen. Behalve het bezit van kinderporno wordt hij verdacht van het maken van opnamen met de webcam van 'seksueel getinte contacten met minderjarigen'. Het OM denkt dat de slachtoffers moeten worden ge zocht in Oost-Europa. Er zijn nu geen aanwijzingen dat de man sek sueel contact zou hebben gehad met minderjarigen. Seniorenpartij is overbodig reageer op www.pzc.nl reacties: 464 Korting van 314 miljoen euro op ziekenhuizen is onverantwoord Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530 WALCHEREN den haag - Werkgevers gebruiken flexwerk om ontslagregels te om zeilen. Daarnaast wordt vooral uit kostenoogpunt gekozen voor flex werk. Zo'n 70 procent van de ontslagen werknemers die terugkeren bij hun oude werkgever doet als flexi bele kracht precies hetzelfde werk als voor het ontslag. Dat blijkt uit onderzoek dat vakcentrale FNV gis teren tijdens de nieuwjaarsrecep tie presenteerde. De helft van de werknemers zegt dat in hun eigen bedrijf vast werk wordt vervangen door flexwerk. Volgens de laatste cijfers van uitke ringsinstantie UWV werkt 34 pro cent van de werknemers op flexi bele basis. De FNV staat positief tegenover flexibel werken en onder voor waarden ook tegenover flexcon- tracten. „Maar wat we vandaag aan de kaak stellen zijn mensen met een vaste baan die wegge werkt worden en dan als flex- kracht terug mogen komen", zegt FNV-voorzitter Agnes Jongerius. „Dat willen we voorkomen. Zestig procent van de flexwerkers is kostwinner. Hun be staanszekerheid is in het geding. Je zult maar een gezin hebben of een huis willen kopen." Het onder zoek geeft ook aan dat zes op de tien flexwerkers niet vrijwillig voor een dergelijk contract heeft gekozen. Een derde is zelfs ronduit ontevreden over de voorwaarden waaronder zij hun werk moeten verichten. Bijna de helft heeft geen uitzicht op een vast contract na het aflopen van het flexcon- tract. Jongerius: „De keuzevrijheid van mensen is wat ons betreft es sentieel. Daarom pleiten we voor meer zeggenschap van werkne mers over plaats en tijd." Flexwerkers zeggen slechter behan deld te worden dan het vaste per soneel. De helft verdient minder dan werknemers met een vast dienstverband in dezelfde functie. MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Kar- la Peijs brengt bij het station in Middelburg het beeldmerk aan van de campagne 'Mijn stempel op Zeeland'. Die campagne moet meer Zeeuwen naar de stembus krijgen op 2 maart voor de Sta tenverkiezingen. foto Marcelle Davidse pagina 3: commentaar pagina 22 en 23: aanloop verkiezingen MIDDELBURG - In nog geen maand tijd zijn in Zeeland vijf lichamen gevonden onder dubieuze omstan digheden. Volgens de politie gaat het om een bizar toeval en heeft geen van de gevallen iets met elkaar te maken. Ook een misdrijf wordt uitgeslo ten. Op één geval na gaat het om zelfdodingen, waarbij politieonder zoek standaard is, aldus Alwin Don. In 2oro registreerde de poli tie over Zeeland 48 zelfdodingen. pagina 2 en 3: handen voi aan reeks verdachte doden rijswijk - De burgemeesters van Breda en Dordrecht geven van daag een toelichting op de resulta ten van het onderzoek van het RIVM naar de grote brand in Moerdijk. Dat hebben zij, als voor zitter van de veiligheidsregio's Mid den- en West-Brabant en Zuid- Holland-Zuid, gisteravond meege deeld. Het RIVM heeft onderzoek gedaan naar de gevolgen voor de volksgezondheid van de brand bij Chemie-Pack, woensdag 5 januari. pagina 7: brand Moerdijk was ramp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1