sport 133 op rij is beker binnen I op de slip ïftde shoot-out zijn belangrijkste ingrediënten van jubileumeditie José Mourinho maandag 10 januari 2011 lamidi, Derek de Booy en Jeffrey Wuytack (van links naar rechts) hebben de soccertitel binnen. wat er gebeurde." Het incident kos- ste hem wel punten in de strijd om de titel 'beste speler van het toernooi'. De Esad Osmanovski Trofee ging uiteindelijk naar zijn ploeggenoot Hamidi. DE HOOGTEPUNTEN De jubileumeditie van het soccer- toernooi was er één van ups en downs. In de poulefase viel niet 25e Zorgsaam Soccertoernooi één echte verrassing te noteren. Toch waren er voldoende hoogte punten voor het publiek. De feno menale, Zidane-achtige assist van Vlissinger El Hattach in het poule duel met Walcheren, het scorever loop in de strijd om de derde plek tussen Zaamslag en Axel, of de pi rouette met bal van Said Bouzam- bou. Misschien wel het mooiste moment was de shoot-out van 1.RIAW. 2. Terneuzense Boys 3. Zaamslag 4. Axel 5. Terneuzen 6. Vlissingen 7. RCS 8. Aardenburg Topscorer (Arjen Oostdijk Bokaal) 1Jordy Bakker, Steven de Croock beiden 6; 2. Salim Hamidi, Mario de Fouw beiden 5;- 3. Ruud Hoogesteger, Soufian Doorns beiden 4, Beste speler (Esad Osmanovski Trofee) 1. Salim Hamidi (RIAW.) 32 pnt 2. Ali Eryürük (RIAW.) 20 3. Jordy Bakker (Zaamslag) 18 4. Dennis Rijnberg (Tern. Boys) 16 5. Ryan de Regt (RIAW.) 15 José Mourinho liet zich gisteravond weer eens van zijn slechte kant zien. Het vierde doelpunt van Real Madrid vierde hij provocerend, voor de woedende bank van tegenstander Villarreal. door Barry van der Hooft Wat gebeurde er precies? Real Madrid kwam voor rust op een 2-1-achterstand, maar boog die dankzij twee goals van Cristia- no Ronaldo om in een 3-2-voor- sprong. De Portugese vedette gaf daarna de assist bij de 4-2 van in valler Kaka. De overwinning was daarmee binnen en dat was voor Mourinho het sein om weer eens te gaan provoceren. Hij rende rich ting de bank van Villarreal en be gon overdreven te juichen richting het Madrileense publiek. Dat schreeuwt om een reactie... Die kwam er ook. De reservespe lers van Villarreal waren des dui vels en één van hen gooide een drinkbus richting Mourinho. En laat dat nu net te worden waarge nomen door de vierde official. Wisselspeler luan Carlos Garrido kreeg de rode kaart, op het mo ment dat Mourinho deed of zijn neus bloedde en weer plaats had genomen voor zijn eigen dug-out. Zijn belachelijke actie werd niet be straft door scheidsrechter Bor- balan, terwijl hij toch overduide lijk zijn coachvak had verlaten. Wat is dat toch met die man Het lijkt op een schreeuw om aan dacht. Wat het ook is: dergelijk ge drag hoort niet bij een 'Koninklij ke' topclub als Real Madrid. Dat weten ze bij Real, maar de afgelo pen jaren hebben ze al genoeg 'bra ve' trainers op de bank gehad. In Madrid willen ze resultaten zien en serieus de strijd aangaan met de eeuwige rivaal Barcelona. Dat ze daarvoor een trainer nodig heb ben die zo nu en dan de weg even kwijt is, lijken ze op de koop toe te nemen. Het gedrag van Mourinho is wel een wereld van verschil met dat van Barfa-coach Pep Guardiola. Toegegeven: Guardiola liet zich in de laatste Clasico heel even gaan door de bal twee keer achter zijn rug langs te halen terwijl Ronaldo snel een vrije trap wilde nemen. Zaterdag, op bezoek bij Deportivo La Coruna, was hij weer de rust zelve. Guardiola concentreerde zich op het voetbal en zag zijn ploeg op halve kracht met 4-0 win nen. Het verschil tussen Bar^a en Real Madrid bedraagt nog steeds slechts twee punten. Op 17 april is het Real-Barcelona. Hopelijk wordt het weer net zo'n Bari;a-show als eind november (5-0!). Dan heeft Mourinho geen praatjes en kan hij rustig op de bank blijven zitten. foto Peter Nicolai Dennis Rijnberg in de halve finale tegen Axel. De pas zeventienjarige doelman van Terneuzense Boys kwam oog in oog met Niels Mee- sen met een schitterende schijnbe weging op de proppen, die ieder een verraste en meteen de beslis sing betekende. De bejubelde Rijn berg was daarna in de finale wel drie keer kansloos tegen de terech te winnaar RIA W. mmmzsmm Tsja, dit is het land van de maffia, hè. Maar wat de Italianen niet moeten vergeten is dat wij in Rusland ook maffia hebben. Veel sterkere maffia. Dus we pakken de Italianen volgende maand wel terug bij de World Cup in Moskou." De Russische schaatser Ivan Skobrev was ziedend bij de EK allround in Italië, omdat het dweilschema - in zijn na deel - werd gewijzigd. In het AD. „Ach, zo hard was die overtreding van mij ook niet. Het veld was nat, ik gleed wat door en het leek volgens mij veel erger dan het was." De Spaanse voetballer Vicente Miera had het in 1965 op het veld aan de stok met Moulijn, die wraak nam na een harde tackle van de Madrileen. In het AD. „Je wordt geen beroepsrenner om knecht te worden. Maar ik had er geen moeite mee mijn kansen op te offeren voor een kopman. Oud-wielrenner Koos Moerenhout in de Volkskrant „De twee grootste linksbuitens van Nederland zaten in de genera tie boven mij, ik heb hun bewegingen tot in den treure uitgepro beerd." Bondscoach Bert van Marwijk van Oranje over Coen Mou lijn en Piet Keizer in het AD. „Je kan ook een keer te vaak roepen dat Gerard Kemkers er niks van kan. Misschien kan hij nog een maatje vinden voor op het bal kon van de Muppetshow." TVM-coach Geert Kuiper stoort zich aan de kritiek die Rintje Ritsma uitte aan het adres van TVM-coach Gerard Kemkers in de Volkskrant. „Coen Moulijn was een unieke persoonlijkheid, die hielp het Ne derlands voetbal op de kaart te zetten. Een type voetballer voor wie ik van jongs af aan bewondering heb gehad." Johan CruijfF in De Telegraaf. „Ik moet mijn excuses aanbieden. Aan iedereen, ik had Nederland twee keer wereldkampioen kunnen maken." Oud-voetballer Johnny Rep in VI.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73