In een paar stappen van 141 zeeland 'Nieuwjaarsbijeenkomst is hier voor iedereen' In een paar stappen van het winterweer de zomer in. Dat kon zaterdag tijdens de door Reisbureau Rosa ge organiseerde vakantiebeurs in de Grote Kerk in Goes. Henri Looymans nieuwe stadsdichter Politiebureautje op Piet Heinkade is verkocht Aanranding Iguana bekijkt uitbreiding met huurpand maandag 10 januari 2011 VAKANTIEBEURS door Rob Paardekam door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Terwijl de Middel burgse raadsleden zich in een ru moerig politiek café verstaanbaar proberen te maken - de meeste be langstellenden komen deze zater dagmiddag blijkbaar toch voor bier, bitterballen en een gezellig praatje - worden de jongste bezoe kers van de nieuwjaarsbijeen komst van de gemeente Middel burg vermaakt door Bob de Bou wer. In de gymzaal van wijkcentrum Palet in de Magistraatwijk, waar de nieuwjaarsbijeenkomst dit keer wordt gehouden, is het druk. Kin deren maken hier kennis met Bob de Bouwer, hun held die alles kan maken. Een dj draait kinderpop; de kleintjes spelen met de oranje ballonnen van de gemeente Mid delburg en gaan op de foto met Bob. De Bouwer is uitgenodigd omdat het thema van de nieuwjaarsbij eenkomst deze keer 'Bouwen, wo nen en het huis van de toekomst' is. In de verschillende ruimtes van Palet is heel veel te zien en te ho ren over dit thema: de gemeente presenteert haar bouwplannen; or ganisaties die met bouwen en wo nen te maken hebben, laten zich zien; de politie licht voor over in braakpreventie; Delta houdt een quiz en studenten van de Rietveld academie hebben door hen ont worpen objecten neergezet. Rond half vijf is het tijd voor de nieuwjaarstoespraak van burge meester Koos Schouwenaar. Hij is vandaag de enige die de honder den receptiebezoekers stil krijgt. In zijn, zoals gewoonlijk met grappen doorspekte speech, kijkt hij terug naar het oude jaar en vooruit naar het nieuwe. Als 'minpunten van 2010' noemt Schouwenaar de economische cri sis, de bouwput ('een vast min punt, maar het blijft moeilijk' en 'een put, maar bouwen, ho maar') en het tekort aan strooizout ('dat dreigt een vast minpunt te wor den, maar inmiddels hebben we weer zout'). 'Pluspunten' waren volgens Schouwenaar onder meer de aanleg van de nieuwe N57, de Giro, Koninginnedag en de herden king van het bombardement op Middelburg. De burgemeester verwacht dat 2011 in het teken zal staan van be zuinigen. „Het wordt minder, maar het kan ook anders. Meer met minder." Als voorbeeld noemt hij de kostenbesparende sa menwerking met de andere Wal- cherse gemeenten. Misschien bezuinigt de gemeente volgend jaar ook wel op de nieuw jaarsbijeenkomst. Alhoewel, vol gens Schouwenaar zijn de kosten hiervan, deze keer 10.000 euro, 'de moeite waard'. „Want deze nieuw jaarsbijeenkomst is niet bedoeld voor notabelen, maar voor ieder- Tevreden liep Rosa Croes zaterdagmiddag door de Grote Kerk in Goes. Het was druk, haar vakantiebeurs is een succes, zo concludeerde ze. „Als het aan mij ligt, houden we hem vanaf nu elk jaar." Het is alweer zes jaar geleden dat Rosa de beurs voor het eerst orga niseerde. „Dat was toen een uitpro- beersel", vertelt ze. „Het is altijd maar afwachten of zo'n beurs aan slaat." Dat deed hij, maar onder meer door de economische crisis kwam het er daarna niet meer van. „Gelukkig zijn we terug", stelt de eigenaresse van reisbureaus in onder meer Goes, Kapelle, Middel burg en Heinkenszand. „Zo'n va kantiebeurs is een prachtig evene ment voor Zeeland. Als het aan mij ligt, doen we het vanaf nu elk jaar. Ook wel een keer in Middel burg, misschien. Alhoewel, de Gro te Kerk in Goes is wel een heel mooie locatie, hoor." Dat vinden ook Willem en Babet- te Veerman, die in de kerk inspira tie proberen op te doen. „We heb ben al veel van de wereld gezien", stelt Babette. „Maar we twijfelen nog over waar we komende zomer naartoe gaan." Volgens Hans is dat niet helemaal waar. „We neigen sterk naar Scandinavië", vertelt hij. „Daar zijn we nog nooit geweest. Gek eigenlijk, je vliegt naar Mexi co, Indonesië en Thailand en ver geet haast dat er veel dichter bij huis ook zo veel mooie plekken zijn." Dat kan Maurits Bouwman bea men. Hij staat bij de stand van Sov jet Tours, dat reizen naar het rela tief snel aan te vliegen Rusland en Oekraïne aanbiedt. Hij merkt, ook op een beurs als deze, dat hij veel vooroordelen over de voormalige Sovjet-Unie moet wegnemen. Simpel gezegd denken men sen dat het er grauw, koud en arm is, stelt hij. „Maar het tegendeel is waar. Rusland heeft zo veel te bieden. Aan de Zwarte Zee heerst een tropisch kli maat, daar staan palmbomen. Dat weten veel mensen niet. Ik ben pas nog met een stel vrienden door Rusland gereisd. Ze vonden het allemaal geweldig en waren verrast door wat het land allemaal te bieden heeft." Ondanks het feit dat een vakantie aan de Zwarte Zee aan populari teit wint, zijn Moskou en Sint Pe MIDDELBURG - Middelburg heeft een nieuwe stadsdichter. Het is de 54-jarige Henri Looymans. Hij volgt Joop Buma op, die de afgelo pen twee jaar stadsdichter was. De nieuwe stadsdichter is zaterdag middag gepresenteerd tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de ge meente Middelburg in wijkcen trum Palet. Henri Looymans komt uit Tilburg, maar woont al 25 jaar in Middel burg. „Ik ben verliefd geworden op de stad." Looymans dicht al der tig jaar. Hij heeft in 2006 een poë ziebundel gepubliceerd. In mei komt zijn tweede bundel uit. Looymans heeft zijn debuut als stadsdichter van Middelburg met een gemaakt: tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst las hij zijn eerste stadsdichtersgedicht 'Middelburg' voor. Henri Looymans Op www.pzc.nl is bij het bericht over de nieuwe stadsdichter het gedicht 'Middelburg' te lezen. De beurs in de Grote Kerk in Goes trok veel bezoekers. «E8S9Sg8M«»«MIIMMB%S3aaaMBB3iB8SSgg£SES3g33a33ai VLISSINGEN - Het voormalige poli tiebureautje op de Piet Heinkade in Vlissingen is gekocht door beleg ger Jan van Oldeniel uit Arnhem. Van Oldeniel heeft het inmiddels omgedoopt tot Piet Heinhuys; als 'tegenhanger' van het Wooldhuis, precies aan de andere kant van de groene boulevard en de andere boulevards. De gepensioneerde makelaar heeft nog geen plannen met het hoek pand. „Zo'n mooi pand als dit, aan de poort van Vlissingen, verkoopt zichzelf Daar ga ik zelf nog geen moeite voor doen." Daarom mag fotograaf en beeldend kunstenaar Rem van den Bosch er voorlopig atelier houden. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: www.derodepilaren.nl llnfo:0113-250515 GOES - De politie heeft zaterdag een 51-jarige Goesenaar aangehou den, nadat hij in de Hema in zijn woonplaats een 16-jarig meisje on zedelijk had betast. De man is mee genomen naar het politiebureau en ingesloten. Hij moet waarschijn lijk voor de rechter komen. tersburg volgens Bouwman nog al tijd de grote trekpleisters. De ri viercruises tussen beide steden doen het ook goed. „Dan krijg je ook iets mee van het Russische platteland." In Oekraïne geldt het zelfde voor de cruises tussen Kiev en Odessa. „En ook Jalta wint aan populariteit", stelt Bouwman. „Daar heeft een belangrijk stukje geschiedenis plaatsgevonden. Dat spreek veel mensen aan." Hoe hard Bouwman ook zijn best deed, hij kon niet iedereen interesseren in een reisje naar Oost-Europa. In ge van Eekelen loopt de stand voorbij zonder en al te veel aan dacht aan te besteden. „Ik wil naar het verre oosten", zegt ze. „Indone sië of Thailand, misschien. We wa ren eigenlijk aan het winkelen, maar toen zag ik dat deze beurs aan de gang was. Nou, dan kun nen we mooi even gaan kijken, dacht ik." Vriend Bas gelooft het allemaal wel. „Ik hou hier niet zo van. Laat mij maar vlug een reisje boeken op internet." Inge: „Da's een echte mannenreac- tie. Voor mij is de voorpret van zo'n vakantie bijna net zo leuk als de reis zelf haha." Favoriete plekken Hoewel er op de beurs veel aan dacht was voor verre reizen, zoe ken de meeste Nederlanders het nog binnen Europa, zo blijkt uit de top 10 van favoriete vakantielan den buiten Nederland. Frankrijk is onverslaanbaar en voert de lijst al jaren aan. Daarna volgen Duitsland, Spanje, Oosten rijk, België en Italië. Pas op de zevende plaats volgt een land dat deels buiten Europa ligt: Turkije. De top tien wordt afgesloten met Griekenland, Tsjechië en de Vere nigde Staten. In dat laatste land is met name New York erg populair. VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen onderzoekt of het mogelijk is uit te breiden door de aankoop van het huurpand op het Bellamypark. Het gaat om het pand op de hoek met de Bree- straat, waar tot een paar maanden geleden cd-winkel De Bard haar onderkomen had. Een steden bouwkundige bekijkt momenteel of het ruimtelijk mogelijk is dit pand met Iguana te verbinden. Het pand op de hoek van het Bel lamypark en de Breestraat is eigen dom van een particulier van bui ten Zeeland, zegt Bom. Volgens hem wil de man aan Iguana verko pen. Beneden staat het nu leeg, bo ven wonen huurders. Bob de Bouwer gaat graag op de foto met de jongste bezoekers van de Mid delburgse nieuwjaarsbijeekomst. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14