Drie loopings en een schroef ÊÊaÊÊÊÈÊÊBimÊSSÊm MÊKÊmm:: Met drie kinderen een paar dagen naar Disneyland Paris. Of je nou wilt of niet, ook ouders worden betoverd door de Amerikaanse, sprookjesachtige sfeer, ondervond Moniek Hüsken. m reizen@wegener.nl reizen fggggl 024-3650360 ISIS! Zaterdag 8 januari 2011 Aan het einde van het driedaagse uitstapje naar Disneyland Paris, zijn de grenzen ver legd. Ik ben met de jongste (8) in de Space Mountain de ruimte ingeschoten, terwijl ik op de kermis in nog geen duizend jaar in een achtbaan durf. „Drie loopings en een schroef!" We, vader, moeder en drie kinde ren tussen de 8 en 13, zijn in Dis neyland Paris. Om de onvermijde lijke conflicten op de achterbank te voorkomen, hebben we in plaats van de auto de Thalys van Amsterdam naar Parijs gepakt. Net als de verveling dreigt toe te slaan, komt het karretje met eten en drin ken langs voor een gezonde lunch. In Parijs pakken we de metro en aan het einde van de middag zijn we in Disneyland. De kinderen kij ken hun ogen uit bij de pracht en praal van het Disneyland Hotel dat de entree vormt van het park. Everilater is het 'ooh' en 'aah' als in de verte het roze kasteel van Doornroosje opdoemt. Op het park zelf vallen we pardoes in de Once upon a dream parade, de dage lijkse parade van Disney figuren. Magisch voor de kids. Zelfs ouders worden betoverd door de sfeer. De kinderen hebben zich thuis achter de computer flink verdiept in alle attracties, blijkt nu. En dus weten zij beter dan de ouders wat er alle maal te doen is en nemen zij het initiatief. De kids gaan voorop, wij mogen achteraan. Leuk, maar ook vermoeiend. Aan het einde van de tweede dag, als we ook het tweede park, The Walt Disney Studios, hebben bezocht, zijn de ouders doodop en de kinderen helemaal hyper. Het hotelzwembad blijkt een geschenk uit de hemel. Fris, ontspannen. Een stuk minder op gefokt komt de jeugd na een paar uur terug. Gedurende het 'evalueren' van on ze avonturen is er één terugko mend onderwerp: The Tower of Terror. Een lift in een oud hotel die naar beneden valt. Durven we er in of niet? Onze ervaring tot nu toe is dat Disneyland Paris een echt familiepark is en dat de attrac ties nooit echt over de top zijn. Dat zal hier vast ook het geval zijn, ho pen we. Vier van de vijf gezinsleden dur ven en sluiten aan in de rij wach tenden. Voor wie zich bedenkt, is er een 'watjesuitgang'. Maar zo ver komt het niet. Bij het vastmaken van de veiligheidsgordels staat de spanning op het gezicht van de benjamin te lezen, maar hij blijft zitten. Krijsend laten we ons in de lift een paar keer naar benéden val len. Hier mag je gillen, thuis niet. Alleen dat is al leuk. De laatste dag gebruiken we voor de attracties waar we nog niet aan toe waren gekomen of waar we nog een keer van willen genieten. De gesimuleerde ruimtereis Star Tours heeft indruk gemaakt. We kennen het van de tv-serie Star Wars. Ie krijgt het idee dat je door het heelal vliegt. De middelste wil SMt In Disneyland Paris is vorig jaar een nieuw thema gedeelte geopend: Toy Story Playland. In Toy Story Playland zie je het leven vanuit het perspectief van de speelgoedbeesten van Andy, de hoofdpersoon in de film Toy Story Playland 3. Het nieuwe themagedeelte is vrolijk en kleurig aangekleed. De hekken zijn van K'Nex en er hangen uitvergrote feestlampen. Langs de paden staan Tinkertoys bouwstenen. Een meters hoge Buzz Lightyear heet de bezoekers welkom. De RC Racer is de heftigste attractie, Slinky Dog Zig Zag Spin het rustigst. Toy Soldiers Parachute Drop, waarin je aan een parachute naar beneden valt, zit daar tussenin. Tips voor een geslaagd bezoek Eén dag is eigenlijk te kort voor Disneyland Paris. In en rond het park liggen hotels in alle prijsklassen. Buiten het park ligt Disneyland Village met souvenirwinkels en eetgelegenheden. De TGV stopt bij het park. Vanaf Brussel-Zuid naar Marne-la Vallee-Chessy. Of met de Thalys naar Paris Gare du Nord. Dan de metro naar Chatelet Les Halles en de RER A-trein naar Disneyland. Meer informatie (ook over prijzen en accommodaties) op www.disneylandparis.nl Deze reis werd mogelijk gemaakt door Disneyland Paris. Grote foto: Buzz Lightyear begroet de bezoekers in Toy Story Playland. Kleine foto's: De RC Racer. In Toy Soldiers Parachute Drop val je met een parachute naar beneden. foto's Disneyland Paris in Slinky Dog in het pas geopende nieuwe themagedeelte Toy Story Playland. Voordat Slinky Dog vér- trekt, blaft hij ontzettend lief Pu berdochter wil nog graag naar een film met Michael Jackson. Enigs zins schor van het gillen, maar ook - zoals dat heet - moe en vol daan, staan we aan het einde van de middag weer op Gare du Nord. Gauw werpen we een blik op de straat die voor het treinstation loopt, om de sfeer van de Franse hoofdstad even op te snuiven. Als we nog een keer naar Disneyland gaan, plakken we er een dagje Pa rijs aan vast. 's Avonds in de trein van Amster dam naar huis, zijn de kinderen nog niet uitgepraat over hun bele venissen. Ze weten niet wat ze het leukst vonden. „Alles is mooi, ik kan niet kiezen", zegt de jongste. Big Thunder Mountain en Pirates of the Caribbean scoren hoge ogen vanwege de fantasie, spanning en sensatie. Peter Pan en het interac tieve Buzz Lightyear vonden ze een 'beetje saai'. Logisch in een omgeving waar zo'n aanbod is. Een reiziger in onze coupé zit stil letje mee te luisteren naar al het kinderlijk enthousiasme. Maar dat merken we pas, als we de tassen uit de bagagerekken pakken en hij het drietal goedmoedig toelacht. Dankzij onze avonturen heeft hij van de treinreis genoten. Reageren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99