[ca achterover 11 2i reizen HOF Als je ontspannen wilt rondreizen, pak je gewoon de bus. Bijvoorbeeld om een weekje per luxe touringcar Tirol te bezoeken. Arnoud Cornelissen liet zich rijden. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 8 januari 2011 In het restaurant van Hotel Bechlwirt in Kirchberg klinkt tevreden geroezemoes. Het driegangenmenu is net achter de rug. De gasten leunen te vreden achterover en genieten van hun kopje koffie. Vanavond nog maar even de benen strekken in Kirchberg. De temperatuur is er naar. Het is rustig in dit vooral bij win tersporters bekende Tiroler dorpje. Tijdens het winterseizoen is het ge daan met kalmpjes wandelen langs de lokkende etalages met re gionale specialiteiten en kunstig vervaardigde sieraden. Dan klinkt hier aan de tap het knalharde 'bier tje?!' in plaats van het sappige 'sei- tel, bitte'. De ongeveer vijftig va kantiegangers die voor deze 'crui se' door Tirol hebben gekozen, zal het een zorg zijn. Zij genieten van een week verzorgd reizen door de Kitzbüheler Alpen, een van de mooiste regio's van Europa. „Het is waar", geeft de 49-jarige OAD-chauffeur Wim Willemsen onmiddellijk toe. „De gemiddelde leeftijd is aan de hogere kant. Maar dat maakt het plezier voor de jongere passagiers er echt niet minder om. Zeker als na twee da gen de groep elkaar een beetje heeft leren kennen. Het is echt geen zeldzaamheid dat door zo'n reis hechte vriendschappen ont staan." Toch is reizen per bus beslist voor een bepaalde doelgroep. Vergeet de actie, verwacht geen skihutten- lol in de bus, denk niet dat de drank hier door het gangpad vloeit. Dit is rust en regelmaat. Als er al iets onverwachts gebeurt, dan proberen chauffeur en hotelstaf het normale weer zo snel mogelijk te herstellen. Daar houden deze va kantiegangers van. Dus leun rustig achterover, geniet van het overdonderend mooie landschap en weet dat je precies daarheen wordt gebracht, waar het absoluut genieten is. Of dat nu het uitzicht is op de 3.798 meter hoger Grossglockner, de nauwe kloof van de Seisenbergklamm bij Lofer, of het romantische en peper dure centrum van Salzburg. De reisbus glijdt over het perfect onderhouden Oostenrijkse asfalt. Telkens weer doemen aan de hori zon de enorme pieken op van de bergen, hier en daar met be sneeuwde toppen waarin het late zonlicht rood reflecteert. Zachtjes klinkt uit de luidsprekers Tiroler muziek. Ach ja, als je in Tirol bent, hoort dat er eigenlijk ook wel een beetje bij. Chauffeur Wim Willemsen draait de muziek langzaam uit en scha kelt zijn headset in om zijn gasten op een bijzonderheid te wijzen. Dat krijg je bij de plaatselijke VW niet te horen, dat een vierkante meter bouwgrond in Kitzbühel ruim 3.000 euro kost dankzij be roemde, parttime inwoners als Arnold Schwarzenegger en de ouders van Dodi al-Fayed. Tja, dan is het logisch dat het tennispark hier door niemand minder dan t\ Grote foto: Even stoppen voor een mooi plaatje. Kleine foto's: De Grossglockner. OAD-buschauffeur Wim Willemsen is ook de gids voor zijn passagiers. foto's Amoud Cornelissen Steffi Graf wordt geopend. En dat een Russische zakenman een ho tel heeft overgenomen om dat voor miljoenen te laten verbou wen. Willemsen grinnikt. „Je steekt in de loop der jaren heel wat op. Ik heb hier een tijdje ge woond. Dan hoor je het een en an der. En de mensen vinden het leuk om zulke details te weten." De 'buscruisers' reageren inder daad met veel plezier op de com mentaren van Willemsen. Dat soort dingen kom je niet te weten als je zelf je weg moet zoeken over de bochtige wegen van Oostenrijk. Laat staan dat je dan nog kunt ge nieten van de details in de voorbij glijdende omgeving, voor zover je die vanuit een eigen vervoermid del ooit had kunnen zien. Dat is de kracht van busreizen: het enige waar je op hoeft te letten, is je eigen plezier. Al het overige wordt je aangereikt. Zeer ervaren chauffeurs als Wim Willemsen we ten waar de leukste plekjes zijn. Dit is reizen voor mensen die het organiseren tijdens een vakantie graag helemaal aan een ander over laten. En als je alleen bent, kun je je mooie ervaringen ook nog eens met de anderen in de bus delen. Want ook dat is voor velen een be langrijke reden om voor een busva kantie te kiezen. 'r Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Oostenrijk Grossglockner: Alpentop van 3798 meter hoog. De stuwdammen van Kaprun: Twee van de drie dam men bevinden zich op 2000 meter boven zeespiegel. Rattenberg: Kleinste stadje van Oostenrijk met een schitterende, middeleeuwse binnenstad. Kitzbühel: Van oorsprong klein stadje met aardig, oud centrum maar ook veel designer outletshops. Seisenbergklamm: Prachtige wandeltocht door kloof. - Zillertal: Massaal wintersportvermaak, in de zomer een indrukwekkend natuurgebied. Salzburg en Lienz: Mozartstad, in Lienz opgravingen. 5;: www.oad.nl,www.tirol.at,www.austria.info Met dank aan OAD Reizen, het Oostenrijks Toeristenburo en Tirol Tourist Board. Salzburg i Kitzbüheler Alpen TIROL Grossglockner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 95