5 spectrum Wat zit er in de burka? RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE oud nieuws Marjan Berk Zaterdag 8 januari 2011 Dank dierbare postbodes van Vlissin- gen, voor het hartelijke nieuwjaars kaartje dat ik ontving. Ik wens jullie ook heel veel post, pakjes, ansichtkaar ten en alles wat een postbode lekker vindt om in brievenbussen te stoppen! Inmiddels ben ik zelf druk bezig de Michelinrol- len die zich door het te veel eten van kerststol len en oliebollen rond mijn flanken hebben vast gezet, door het nuttigen van een hoog katabool en laag calorisch dieet weer te doen smelten. Maar wat rekt de maag van de mens toch makke lijk uit van al dat feestelijk smullen! De-conditio neren, dat is de boodschap. En het valt niet mee. Gelukkig heb ik heerlijke boeken onder handen, zodat ik mijn knagende gulzigheid en behoefte aan deeg daarmee in culturele richting kan bij stellen. Zoals door het lezen van 'Tony and Susan', een opnieuw opgedoken Amerikaans meesterwerk van ene mijnheer Wright. Het is een thriller, die je na het lezen van de eerste twintig bladzijden doet denken: even kijken of de voordeur wel goed op slot zit! En dan zit ik hu midden in een wellustig boek, dat mijn oude-dames-hart goed doet: 'Loflied op de rijpe vrouw, amoureuze herinneringen van Andras Vajda', van de Hongaarse schrijver Stephen Vi- zinczey. Dit is ook een vergeten bestseller uit de jaren zestig, die een tweede jeugd beleeft En wanneer ik mij laat meevoeren door mijn lees honger, vergeet ik de rest van de heerlijke kerst stol, die door mij wil worden verorberd, be smeerd met een royale lik roomboter.... Ik werd ook getroffen door het interview dat Jeroen Pauw met de Amsterdamse opperdien- der had, waarbij deze verklaarde niet direct tot arrestatie te zullen overgaan wanneer hij een vrouw gehuld in deze exotische burka-dracht zou tegenkomen. De volgende dag hoorde ik op Radio I een mevrouw vertellen over haar per soonlijke burka-ervaring. „Het was zondagochtend, het plein waaraan ik woon, was leeg en doodstil. Ik zat voor het raam en zag daar plotseling vijf grote personen ver schijnen, gehuld in burka's. Ik zag, dat ze enorm grote schoenen droegen en ook de manier waar op ze liepen, deed buitengewoon mannelijk aan! Ik vond het een griezelige vertoning." Waarop de verslaggever suggereerde, dat het hier misschien ongure elementen betrof, die de burka's van hun vrouwen droegen om hun sno de plannen te verbergen. Dat is natuurlijk ook het probleem met die burka's, je weet niet wie erin zit! Tussen Sinterklaas en Kerstmis had ik een week endje Londen gepland, op bezoek bij een goeie vriend. Op 17 december vervoegde ik mij om half elf op Schiphol. Om half twee bleek de vlucht vertraagd en om vier uur werden wij naar huis gestuurd, want Schiphol ging dicht. Bo vendien was Heathrow ook dichtgesneeuwd, zo dat ik wegens lang wachten op een taxi in gure wind kou vatte en pas om acht uur 's avonds met klimmende koorts in mijn eigen bed rolde. Maar de koffer was al door de douane en om een lang verhaal kort te maken: vanochtend hoorde ik, dat mijn koffertje geheel op eigen kracht naar Londen is gevlogen! Morgen is het drie weken geleden dat ik probeerde te vertrekken. Ik denk vol weemoed aan de chocolaatjes, die in die kof fer zitten, cadeautje voor mijn vriend. Hoe zijn zij er aan toe?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79