zeeland 129 over straat te lopen' opruiming te FOR SUCCESS? Snel onderzoek naar verkeersproblemen ARE YOU READY hun nieuwste single met heel veel keus Bordenbos C j Concert Golden Earring uitgesteld ifs De songtekst Dance Snowbase voor driekwart uitverkocht Notenboom zaterdag 8 januari 2011 lange vorststraat - goes maal om zo'n onschuldig liedje, want dat is het in mijn ogen." Ed legt uit dat hij en Anita vo rig jaar veel succes hadden met het liedje 'Chinees In disch Restaurant', waarin ze lo vend waren over de Chinese keu ken. 'Daar moet je een vervolg op maken', zeiden veel mensen. Dat vervolg werd 'De Chinees'.. „Het is een nummer dan in 1980 al eens is gezongen door de Zingende Bus chauffeur", vertelt Ed. „We heb ben de tekst zelfs nog een beetje aangepast om het allemaal wat vriendelijker te maken. In mijn ogen is het absoluut niet racistisch of discriminerend. Tot Geenstijl er gewag van maakte, hadden we nog géén wanklank gehoord." Ed denkt dat veel Nederlanders een beetje overgevoelig zijn gewor den. „Je kunt tegenwoordig niets meer zeggen of zingen over een niet-Nederlander. Als je dat wel doet, heb je trammelant." De Thoolse zanger is zich rotge- schrokken van de reacties van de zogeheten reaguurders op Geen stijl. Daar lusten de honden vol gens hem geen brood van. „Je wordt gewoon dood gewenst. Ik durf amper meer over straat." Ed kan nog niet zeggen of hij en zijn vrouw 'De Chinees' nog zul len zingen. „We staan achter het nummer, maar ik heb geen zin om tijdens een optreden iets naar mijn hoofd geslingerd te krijgen. We moeten het eerst maar even la ten bezinken." Voorzitter Peter Klos van de Anita en Ed-fandub neemt het op voor zijn idolen. „Ik vind de kritiek op het nummer ver gezocht. Het is een leuk en vrolijk liedje. Er zijn echt veel ergere nummers, hoor, met vunzige taal enzo. Daar hoor je niemand over." zijn rug liet tatoeëren. foto Dirk-Jan Gjeltema 'Dag meneer Chinees!' GOES - Het concert van Golden Earring, dat in maart zou plaatsvin den in de Zeelandhallen in Goes, is een halfjaar uitgesteld. George Kooimans, zanger en gita rist bij de Haagse rockformatie, heeft problemen met zijn stem. De band heeft daarom alle optre dens die tot en met mei geboekt stonden, afgeblazen. De nieuwe da tum voor Goes wordt 26 novem ber. Wie al een kaartje in de voorkoop had gekocht voor het concert in maart, kan het gewoon bewaren tot november. I t Vo Ike rakstraat 73 Middelburg makelaar! Oil-. voHedirju woningaanbod; H2rnakeiaars.nl Ruime halfvrijstaande woning met uitbouw, garage en een extra brede zonnige tuin, gelegen in móóie straat met veel gemeentelijk -groen. Deze goed onder houden woning is door de uitbouw, gewijzigde indeling en afwerking een comforta beler er. verrassend huis. Vraagprijs 249.000,- k.k. Kijk op www.pzc.nl/tholen voor een stelling over het liedje. Refrein: 'Een Chinees ziet maar de helft van onze wereld, want hij heeft zijn oog jes bijna helemaal dicht. We willen hiermee helemaal niets zeggen, maar het is toch wel een heel grappig gezicht. Een Chinees, die ziet geen onder en geen boven, hij bekijkt in feite alles door een spleet. Maar 1 ding, ja dat moet je geloven: Hij ziet de meeste dingen aardig breed.' Couplet: 'Stel je toch eens voor dat er iemand voor je staat met van die lieve oogjes in zijn hoofd. En je wijst naar de bergen, naar de zon die ondergaat, dan heb jij je weer voor niets uitgesloofd.' Refrein ïx Couplet: 'Toch is er een manier dat hij in de lengte ziet, maar dan moet hij even luisteren naar mij. Meneer Chinees, misschien geloof je me niet, maar je moet gewoon gaan liggen op je zij.' Refrein 2X SEROOSKERKE - Naast de bergen oud asfalt van de wegenbouwers is een opmerkelijk bos uit de grond geschoten langs de Gapingseweg bij Seroos- kerke. Het zijn de verkeers- en omleidings- en straatnaamborden die (voor lopig) overbodig zijn geworden door de aanleg van de nieuwe N57 die van Nieuw- en Sint Joosland naar de Veersedam leidt. foto Ruben Oreel door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De provincie begint op korte termijn met een onder zoek naar de verkeersproblemen op de wegen van en naar de slui zen bij Terneuzen. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, verkeer) wil daarbij niet over één nacht ijs gaan en niet alleen naar de wegen richting Dow kijken, maar ook de openingstijden van de brug Sluis kil tegen het licht houden. De Kamer van Koophandel Zuid- west-Nederland trok deze week in een brief aan de bel bij de provin cie over de toegenomen verkeers opstoppingen bij Terneuzen. Die zouden schadelijk zijn voor de eco nomie. De actie heeft Van Beveren verrast. „De Kamer van Koophan del en de Brabants-Zeeuwse Werk gevers (BZW) hadden dit begin de cember vorig jaar al aangekaart in het provinciaal platform infrastruc tuur", vertelt hij. „Het onderzoek dat we gaan doen, is daarop in het programma verkeer en vervoer 2011 opgenomen. De Kamer van Koophandel heeft blijkbaar met de brief extra druk op de ketel willen zetten. Dat mag." De provincie wil 17 januari al een bureau selecteren om onderzoek te doen naar de verkeersbewegin gen westelijk van Terneuzen. De zaak moet in samenhang met de sluisbloktijden worden bekeken. TERNEUZEN - Wie nog een kaartje wil bemachtigen voor het dan- ce-event Jazz-a-Delic zaterdag 9 april in Snowbase in Terneuzen, moet verdraaid snel zijn. Inmid dels is al ruim driekwart van de kaarten, die nog geen week gele den in de verkoop gingen, ver kocht. Kevin Tanghe van de stichting Jazz-a-Delic spreekt van een onge kend succes. „Dit is waanzinnig. We zijn alleen nog maar begon nen met de online verkoop via on ze website. De line-up is zelfs nog niet bekend gemaakt." Het feest biedt plaats aan zo'n 1200 feestgangers. Jazz-a-Delic is in het Scheldetheater begonnen. JOUW TALENTEN KUNT BEREIKEN AANMELDEN EN TIJDEN: www.notenboom.nl institute for Business, Hotel and Leisure Management

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73