'Ik durf amper meer 70% korting 281 zeeland Gemengde gevoelens over gratis parkeren in Vlissingse binnenstad 'Belgisch en Nederlands diploma zijn ongelijk' (/e fQae/a/)itie/i TOTALE LEEGVERKOOP Vakantiebeurs in Grote Kerk Goes Ruim 12 mille voor scholen in Brazilië Vrachtwagen brandt uit bij bedrijf Excelsior en Oni te gast bij Ons Genoegen ANITA EN ED Thools zangduo onder vuur door stukje op Geenstijl over 'Marineer hun stembanden in de sambal' Training kinderen gescheiden ouders restanten tot Herenstraat 5 Middelburg zaterdag 8 januari 2011 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Prachtig, dat gratis parkeren in de Vlissingse binnen stad, maar om nou te zeggen dat ondernemers de afgelopen weken zoveel meer klanten over de vloer hebben gehad: nee. „Weet je", zegt Erik Malcorps van Citybloem, „het is wat lastig verge lijken met andere jaren als je be denkt dat er de laatste zaterdag zo'n dertig centimeter sneeuw lag. Maar toch: ik heb naar tevreden heid gedraaid. Gewoon, zoals ande re jaren met de feestdagen." Het initiatief van de gemeente Vlis- singen moedigt de bloemist echter 'absoluut' aan. Net als zijn colle ga's, blijkt uit een rondgang. „Het is positief nieuws en dat kan Vlis- singen volgens mij wel gebruiken", vindt Rianne de Kraker van schoe nenwinkel O'Moda. „Eigenlijk jam mer dat het maar twee weken was. Ik had toch klanten binnen, die normaal gesproken naar Mid delburg zeiden te gaan." Diezelfde ervaring heeft Elly Hulle- gie van wijnhandel Vitanova. Hoe wel zij ook wel gemopper hoorde. „Mensen in de buurt konden niet altijd hun auto kwijt, omdat alle plaatsen bezet waren." Vooral met auto's van personeelsle den, is het vermoeden van Sandra Tramper van lunchroom La Reine. „De parkeerplaatsen waren name lijk al voor openingstijd vol." Juist om die reden haakte de ge meente Vtissingen vorig jaar na een proefjaartje gratis kerstparke- ren af Toch wilde ze nu, op ver zoek van de ondernemers, weer 'extra klantvriendelijk en gastvrij' zijn tijdens het winterfestival. Dat zou van Gerjo Polinder van fo tozaak Verschoore wel vaker mo- j gen. „Het levert de gemeente geen parkeergeld op, maar indirect profi teert ze wel mee. Drukte in de stad is altijd goed. Ook bij ons ach- ter, op de Zeemanserve, stond het goed vol." GOES In de Grote Kerk in Goes vindt van daag voor de tweede keer een gro te vakantiebeurs plaats. Die is geor ganiseerd door reisbureau Rosa. Grote en kleine reisorganisaties als Neckermann, Holland Internatio nal en Oad zijn aanwezig. De beurs duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar binnen, anderen beta len 2,50 euro. OUD-VOSSEMEER De Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar heeft het afgelopen jaar 12.495 euro opgehaald voor een scholen project in Brazilië. Dat werd gisteren bekend gemaakt tijdens de slotavond voor dona teurs en vrijwilligers. Het geld is in gezameld tijdens de talloze evene menten die in 2010 plaatsvonden in het kader van het 600-jarig be staan van Oud-Vossemeer. OOSTBURG - Het is in eerste instan tie aan de badmeester of-juffrouw om te bepalen of een kind in het diepe gedeelte van een zwembad kan. Of zo'n kind Belgische zwem- brevetten op zak heeft, speelt daar bij geen rol. Dat stelt het Sluise col lege in reactie op een brief van raadslid William Gijsel (Nieuw Ge meentebelang). Gijsel wees er eind vorig jaar op dat personeel van zwembad De Eenhoorn in Oost burg kinderen met Belgische zwembrevetten soms niet automa tisch in 'het diepe' laat. Hij verge leek dat met een Nederlander die wel een rijbewijs heeft, maar toch niet in België mag rijden. HANSWEERT Bij een bedrijf in Hans weert is don derdagavond een vrachtwagen uit gebrand. De brand werd rond 19.40 uur ontdekt aan de Tramperweg. Omdat naast de vrachtwagen een gastank stond, werd er onmiddel lijk opgeschaald naar een middel- brand. Bij aankomst van de brand weer bleek dat de gastank geen ge vaar liep en is de brand afgeschaald naar een kleine brand. KAPELLE Tijdens het nieuwjaarsconcert op zaterdag 15 januari, wordt het har monieorkest van Ons Genoegen uit Kapelle bijgestaan door mando line orkest Excelsior uit Kruinin- gen en muziekvereniging Oni uit Schiedam. Op het programma staan populaire en klassieke num mers en natuurlijk een flinke por tie Strauss. Het Nieuwjaarsconcert wordt ge houden in de hervormde kerk van Kapelle en het begint om 20.00 uur. De kerk is een half uur eerder open. Entree kost 7,50 euro. door Rob Paardekam Anita en Ed weten sinds gisteren wat een klein berichtje op Geenstijl allemaal teweeg kan brengen. De populaire website maakte ge hakt van de nieuwste single van het Thoolse duo en meteen leken alle vaderlandse media er bovenop te springen. Het gaat allemaal over de nieuwe carnavalskraker van Anita en Ed: De Chinees. Volgens website Geen stijl - uiteraard is dit van a tot z ver zonnen - staat de hele Chinese ge meenschap in ons land op z'n ach terste benen, omdat de tekst van het liedje beledigend zou zijn. Het Centraal Comité Chinezen zou zelfs opheldering hebben geëist van commissaris van de koningin Karla Peijs. Verder zouden restau rants in Terneuzen uit protest hun zaken sluiten op zondagavond en zou de kroepoek niet langer gratis zijn. Ook, zo verzint Geenstijl er op los, werden in Vlissingen de monstratief Chinese kalenders in brand gestoken. Een verbouwereerde Ed Kouwen- hoven wist niet wat hem gisteren overkwam. Zijn telefoon stond de hele dag roodgloeiend. Radio 538 berichtte over de kwestie, De Tele graaf hing aan de lijn en Ed was zelfs te gast in de populaire Coen 8c Sander Show op 3FM. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", stelt de Tholenaar. „En dat alle- MIDDELBURG Indigo Preventie begint eind janua ri in Middelburg met bijeenkom sten voor kinderen die moeite heb ben met de echtscheiding van hun ouders. De training is bedoeld voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Tijdens tien bijeenkom sten (dinsdagmiddag na schooltijd) leren de kinderen in een groepje met hun gevoelens om te gaan. Aanmelden via 0118-625113. Op het internetforum van de PZC reageerden tientallen mensen op het nieuwe nummer van Anita en Ed. Een kleine selectie: Toontje: 'Het lijkt er op dat die Ed en Anita zelf ook niet zo'n ruime kijk op de wereld hebben. Hoe achterlijk moet je zijn om dit 'leuk' te vinden? Kort zichtig en beledigend. Nu waren de zangkwaliteiten van dit duo toch al niet geweldig. Misschien moeten ze maar eens een paar dagen (vooral hun stembanden) in de sambal wor den gemarineerd.' Yochem: 'Op zo'n manier zou ik niet bekend willen worden' Rene: 'Ik snap de stampij echt niet. Er wor den volop liedjes en grappen ge maakt over Marokkanen, Turken, Belgen, Nederlanders, Duitsers en al le geloofsovertuigingen. En dan je zelf druk maken om zo'n lied?' C.H. Inees: 'Storm in een glas water noemen we dit Vroeger op school zongen we: Klein Chineesje sjing sjang sjong, waar ga je naar toe met je ding dang dong?' Vos: Wat een flauwekul. Dit moet toch ge woon kunnen? In carnavalstijd ze ker. Vrouwen met grote borsten had den toch ook geen problemen met het liedje Grote bloemkolen? In 2008 kwamen Anita en Ed in het nieuws toen een fan hun gezichten op MEEST GELEZEN THOLEN 1Anita en Ed onder vuur om lied. 2. Standhouders mijden braderie. 3. Vosmeer 600 was hoogtepunt. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72