binnenland 17 Met uitkering terug naar land van herkomst Da's lachen! 249 599 599 468 249 699 499 369 699 229 469 349 599 699 399 599 599 361 379 289 167 tol Extra De grootste keuze en de hoogste kortingen voor uw zomervakantie 2011! MIGRANTEN Regeling met aantal voorwaarden geldt al sinds 1985 Al garve Mexico Aruba Italië Costa Brava Cuba Brazilië Tunesië Nu de allerhoogste.vroegboekkörting tot 500,- op uw zomervakantie 2011 P'P: Gambia Turkse Rivièra Rhodos Kenia Egypte Jamaica Sicilië Curacao \S Arke.nl Dominicaanse Republiek Kroatië Cyprus Bulgarije Berlijn ilSBlSI zaterdag 8 januari 2011 v SiSSS - De PW noemt het 'belache lijk' dat oudere migranten maandelijks een bedrag krij gen als ze naar hun thuis land terugkeren. De regeling bestaat echter al jaren. Politiek Den Haag is kri tisch over de betaalde te rugkeer van enkele Bosniërs naar hun thuis land. Volgens de PW is het 'bela chelijk' dat migranten met een zak Nederlandse belastingcenten naar huis kunnen keren. De regeling kan in de ogen van de partij van Wilders beter meteen worden stopgezet. Maar nieuw is dit ver schijnsel zeker niet. Al sinds 1985 krijgen bijna vijfduizend migran ten na terugkeer maandelijks enke le honderden euro's van de Neder landse overheid op hun rekening. Hier zijn wel regels aan verbon den. Het is niet zo dat bijvoorbeeld ie dere Turk, Algerijn, Bosniër of Ma rokkaan die op latere leeftijd last krijgt van heimwee, de zekerheid heeft om met een uitkering terug te kunnen keren. De regeling, be schreven in de Remigratiewet, is namelijk alleen van toepassing op migranten van 45 jaar en ouder die al minstens zes maanden een uitkering krijgen. Andere volwas sen migranten krijgen alleen een vergoeding voor hun reiskosten en de transportkosten van de huis raad. Daarnaast ontvangen ze een tege moetkoming voor de eerste twee maanden om hun leven in het an dere land weer op te starten. Waarom moet Nederland eigenlijk betalen aan mensen die ons land verlaten? De wet is in het leven ge roepen om migranten een uitweg te bieden, migranten die ooit naar Nederland kwamen voor werk en nu een uitkering hebben. Een groep die heimwee kreeg maar te rugkeer zelf niet kon bekostigen. Het ging veelal om personen die ondanks hun inspanningen geen goed bestaan hadden opgebouwd. De huidige tijd vraagt om een min der barmhartige regeling, meende een meerderheid in de 1\veede Ka mer in 2009. Die stelde daarom voor om de wet aan te scherpen. Het kabinet werkt nu aan een wetswijziging. Die heeft tot gevolg dat straks al leen uitkeringsgerechtigden van 55 jaar of ouder, die al een jaar lang een uitkering ontvangen, nog een maandelijkse financiële ondersteu ning krijgen. Ze moeten behoren tot de eerste generatie migranten. De leeftijdsgrens is verhoogd om dat een 45-jarige volgens de over heid nog te jong is om afgeschre ven te zijn voor de arbeidsmarkt. Bij het vaststellen van de hoogte van de uitkering wordt overigens rekening gehouden met de kosten voor levensonderhoud in het thuis land. Dit valt daarom netto vaker lager uit dan de uitkering die de migranten hier ontvangen. De overheid is dus per saldo goedko per uit als deze migranten in hun thuisland steun ontvangen. Vol gens het Nederlands Migratie Insti tuut komen vooral mensen tussen de 45 en 55 jaar op het spreekuur. Een deel van hen komt straks on der de aangepaste wet niet langer in aanmerking voor de uitkering. Zij zullen dan moeten bepalen of ze niet toch, gedwongen door hun financiële situatie en tegen hun zin, beter in Nederland kunnen blijven. Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Hotel 8 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Hotel 8 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Logies/ontbijt Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. 50, Hotel 9 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Hotel 8 dagen All Inclusive Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Halfpension Per persoon v.a. Het grootste vakantieaanbod vindt u bij de 140 Arke winkels en op Arke.nl De prijzen zijn vanafpnjzen per persoon, o b.v. 2 personen. Incl vlucht Economy Class, luchthavenbelastmg en brandstoftoeslagen, excl andere toeslagen Vertrek in april t/m oktober 2011. Prijzen zijn mei, 25,- Flitskorting op Zonbestemmingen en 50;- Flitskortmgop verre bestemmingen.*Hierop geldt/geen Flitskorting. Voor de exacte prijzen en alle voorwaarden, ook van de Flitskorlmg, verwijzen wij u naar één van de Arke winkels of naar Arke.nl. De prijzen gelden alleen ten: aanzien van boekingen die in het boekingssysteem van TUI Nederland'beschikbaar en boekbaar zijn. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. World of lit TUI Vff» s Per persoon v.a. msmwse Hotel l 8 dagen All Inclusive l Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Hotel 9 dagen Logies Per persoon v.a. Dacht 't wel 9 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. Appartement 8 dagen Logies Per persoon v.a. «aas Hotel 2 dagen Logies/ontbijt Per persoon v.a. tientallen dode, met olie besmeurde vogels uit het water gehaald. Directeur René Verhoogt verwacht de komende dagen nog meer dode vogels aan te treffen. Hij weet nog niet wat de gevolgen zijn voor de vissen in het Noordzeekanaal. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7