Zeek 1 PZCIs Onderwijskoepel aan rand afgrond Nieuwe plek voor Anemoon Huisgenoten BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 26 en 27 Hennepresten almanak Tip? redactie@pzc.nl Zaterdag 8 januari 2011 Fruit is big business op Calvijn College Goes Goes blijft voorlopig bij strooibeleid Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl TEKORT Brabants/Reimerswaalse stichting met openbare scholen heeft structurele financiële problemen LEWEDORP - Een vuilniszak met hennepresten in de berm van de Korenweg in Lewedorp verraadde donderdagavond de recente oogst van een wietkwekerijtje. De poli tie zoekt getuigen en vraagt men sen die iets hebben zien uitladen of die een sterke wietlucht in de omgeving hebben geroken, zich te melden. Dat kan op het politiebu reau, via nummer 0900-8844, of anoniem op telefoonnummer 0800-7000. Onlangs verhuisde hij voor zijn stu die van Terneuzen naar Rotterdam. Voor het eerst is hij weg onder moe ders vleugels. Sinds zijn vertrek laat zoonlief weinig meer van zich horen. Hij heeft het vermoedelijk goed naar zijn zin in het door zijn ouders me de-ingerichte studentenflatje. Maar laatst belde hij dan toch een keer naar zijn ouderlijk huis. Hij deed uitvoerig verslag van al zijn we derwaardigheden in die grote stad Rotterdam. Ook de medebewoners van zijn eta ge passeerden de revue. Uit zijn re laas viel op te maken dat hij het wel met hen kon vinden. Behalve met één. „Hé", krijste hij plotseling. „Daar loopt-ie weer, onze muis." door Luc Oggel KRUININGEN - De Stichting Samen Onderwijs Maken (SOM), waar ook de zes Reimerswaalse openba re basisscholen onder vallen, ste vent af op een faillissement. Als er geen maatregelen worden geno men, is er in 2014 een tekort van zes ton. De SOM is twee jaar geleden ont staan uit een fusie van openbare scholen in Reimerswaal en de West-Brabantse gemeenten Ber gen op Zoom, Woensdrecht en Steenbergen. De stichting kreeg in dertijd een bruidsschat mee van de gemeenten, maar dit jaar wordt al een tekort van bijna drie ton ver wacht. Als er niet wordt ingegre pen, loopt dat op tot het dubbele in 2014. De Reimerswaalse raad uitte eind juni vorig jaar al haar bezorgdheid over de financiële situatie van SOM. De begroting 2010 werd dan ook afgekeurd. Vooral bij de loon mmmmmmmsmmmsmmmmaammmBB kosten van het stichtingsbestuur, die een opmerkelijke stijging lie ten zien, werden grote vraagtekens gezet. Het college wilde de stich ting echter nog het voordeel van de twijfel geven, hoewel de zorgen werden gedeeld. Inmiddels is duidelijk dat de pro blemen structureel zijn, omdat de SOM te veel mensen in dienst heeft. Ongeveer 85 procent van al le kosten bestaat uit personeelskos ten. Het bestuur wil maatregelen nemen om de stichting te redden, maar leerkrachten ontslaan wordt moeilijk omdat de SOM een werk- gelegenheidsgarantie biedt. De vak bonden moeten eerst instemmen met ontslagen, daarover wordt nu onderhandeld. De SOM verwacht in maart afspraken te kunnen ma ken met de bonden over een so ciaal plan, maar tot 2012 zullen er geen gedwongen ontslagen vallen. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder is geschrokken van de tekorten. „We hebben vo rig jaar al om uitleg gevraagd, toen werd gezegd dat het goed zou ko men. Dat blijkt dus niet zo te zijn. Wij zullen dit niet op zijn beloop laten en hier zeer kort op gaan zit ten." Overigens was bij de fusieplannen al bekend dat SOM een kwetsbare stichting zou blijven. Volgens de norm moet zo'n organisatie met een overkoepelend bestuur twee duizend leerlingen lellen, SOM heeft er 1300. Reimerswaal had de bruidsschat gekoppeld aan een op dracht tot schaalvergroting. GOES - Kringloopwinkel De Ane moon in Goes gaat opnieuw ver huizen. De veel te kleine loods van 275 vierkante meter aan de Dirk Dronkersweg wordt verruild voor een grotere loods even verder op. Aan de Dirk Dronkersweg 1 krijgt De Anemoon ruim 400 vier kante meter, met de mogelijkheid om er op termijn nog 150 vierkan te meter bij te huren. Initiatiefneemster en leidster van De Anemoon, Eline Bakker, is heel gelukkig met de verhuizing, die op 1 februari gaat plaatsvinden. De Anemoon is in enkele jaren tijd al een paar keer verhuisd. Eerst vanuit een veel te klein win keltje aan de Voorstad naar een tij delijke loods aan de Middelburgse straat. Daar was voldoende ruimte maar de kringloopwinkel moest er plotseling weg omdat er schot leek te komen in de ontwikkeling van het terrein. Hoewel de loods aan de Dirk Dronkersweg ook aan de krappe kant bleek, was de wan- hoop groot toen het pand aan een ander werd verhuurd. De huurprij zen voor van alternatieven leken voor de ongesubsidieerde winkel onbetaalbaar. Volgens Eline Bak ker is de nieuw gevonden oplos- sing nog net te betalen. Vanaf 1 fe- bruari is de winkel op maandag s van 13 tot 16 uur open. Van dins dag tot zaterdag is de opening van 10 tot 16.00 uur. De huidige loods van De Anemoon aan de Dirk Dronkersweg is veel te klein voor alle spullen die de kringloopwinkel verzameld heeft. De nieuwe loods aan dezelfde straat is anderhalf keer zo groot. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69