én de Tour de France sport 137 1 Collalbo Rentree Kiplagat op thuisstrand Egmond Vier spelers Feyenoord bij uitvaart Moulijn 'Mosquera kan gewoon koersen' Davidenko weer te sterk voor Nadal Beroep Valverde opnieuw afgewezen Blatter pleit opnieuw voor WK in de winter KNVB seponeert rode kaart Castaignos Het programma van Johnny Hoogerland zaterdag 8 januari 2011 Als het aan manager Daan Luijkx ligt, rijdt Ezequiel Mosquera bij aanvang van het nieuwe seizoen gewoon namens Vacansoleil wedstrijden op de weg. Bij een dopingcontrole tijdens de laatste editie van de ronde van Spanje werd bij Mosquera het middel hydroxyethyl (hes) aangetroffen. Een mas- keringsmiddel, maar geen doping", stelt Luijkx, die Mosquera vlak daarvoor vastlegde. „Zolang niet is bewezen dat hij fout zit, stellen wij hem op." door Koen de Vries YERSEKE - Johnny Hoogerland heeft een prachtig wielerseizoen voor de wielen. De 27-jarige Yerse- kenaar rijdt dit jaar de Tour de France én de Giro d'Italia. Hij wordt in Italië de knecht van Ric- cardo Ricco en mag in Frankrijk voor eigen kans gaan. Het is 21 jaar geleden dat de laatste Zeeuw in de Tour reed. In 1990 deden Hooger- lands plaatsgenoot Patrick Tolhoek en Middelburger Maarten Ducrot mee. Dat Hoogerland aan de Giro en de Tour mee mag doen, heeft hij aan twee dingen te danken. Allereerst omdat zijn ploeg Vacansoleil dit jaar is gepromoveerd naar de WorldTour, het hoogste niveau van het mondiale wielrennen. Maar ook omdat hij het vertrou wen krijgt van de ploegleiding. Hoogerland krijgt daarom het pro gramma dat hij wenst. „Daan Luy- ckx, de manager van de ploeg, noemde me deze week één van de zekerheden van Vacansoleil. Dat doet me goed en geeft vertrou wen", aldus Hoogerland. Het seizoen van de Yersekenaar be gint eind deze maand net als de twee voorgaande seizoenen met de GP Marseillaise en de Ster van 30 januari: GP Marseillaise 2-6 februari: Ster van Bessèges 20-24 februari: Ruta del Sol 6-13 maart Parijs-Nice 21-27 maart Ronde van Catalonië 4-9 april: Ronde van Baskenland 13 april: Brabantse Pijl 17 april: Amstel Gold Race Renz Rotteveel (zevende) er ok goed voor. Het kampioenschap is echter nog lang niet beslecht in het voordeel van de oranje brigade. „De top vier staat dicht bijelkaar en Olde Heuvel is op plaats vijf ook nog niet uitgeschakeld. „Dat is mooi", vond Gerard Kemkers. „Maar de af gelopen vier jaar vond ik ook pret tig hoor", zei hij verwijzend naar de heerschappij van Kramer. Tot dé favorieten wilde hij Verweij en Blokhuijsen nog niet rekenen. „Ze kunnen verrassen, maar Sko- brev staat er goed voor en Bokko is nog niet verslagen. Alleen heb ik de 'die titel is voor mij'-uitstraling bij hun nog niet gezien." Ivan Skobrev stak gisteren zijn te leurstelling niet onder stoelen of banken. Door een onverwachte wijziging in het dweilschema, werd zijn rit tegen Renz Rotteveel 'losgeknipt' van concurrenten Enri co Fabris en Havard Bokko, die na de laatste dweil hun vijf kilometer mochten rijden. „Maffia", zei Sko brev na afloop. Johnny Hoogerland maakt doordat hij grotere rondes mag rijden ook meer kans op een plek in de WK-ploeg. Bessèges. Via onder meer Parijs-Ni ce en de voorjaarsklassiekers de Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastena- ken-Luik komt hij dan in de Giro terecht. Daarin fungeert Hooger land als meesterknecht van Ricco. „Ik ga voor driehonderd procent in zijn dienst rijden",kondigt hij aan. „Alles draait om Ricco en dat is logisch, want hij kan de Giro winnen. Ik zie het als een grote uit daging om hem aan de eindzege te helpen. Als dat lukt zou het fantas tisch zijn." Na de Giro volgen waarschijnlijk 20 april: Waalse Pijl 24 april: Luik-Bastenaken-Luik 7-29 mei Giro d'Italia 15-19 juni: Ster Elektrotoer 22 juni: Halle-lngooigem 26 juni: NK 2-24 juli: Tour de France 30 juli: Classica San Sebastian. de Ster Elektrotoer en het NK, waarna de Tour op het program ma staat. Daarin zou Vacansoleil als een soort vrijbuitersploeg aan de start moeten staan. Een kop man is er niet. „Normaal mag ik voor eigen kans gaan", verwacht Hoogerland. „Maar je weet nooit hoe het loopt. Stel dat we iemand hoog in het klassement hebben, dan worden de plannen omge gooid." Er zijn meer voorbehou den te maken. „Mijn programma ligt nu wel vast, maar je hoeft, maar ziek te worden of te vallen en alles ziet er heel anders uit." Ploegleider Hilaire Van der Schue- ren ziet in zijn pupil een renner die in de Tour voor de bolletjes trui kan strijden. „Als ik goed ben, kan dat misschien ook wel", ver wacht Hoogerland. „En natuurlijk wil ik die trui graag hebben. Maar er zijn er misschien nog wel vijftig in het peloton die er kans op ma ken. Dus Iaat ik er niet te ver op vooruit lopen." Hoogerland heeft met de ploeglei ding ook wat rustmomenten inge bouwd. Zo gaat hij na de Ster van Bessèges niet naar de Ruta del Sol, maar heeft hij een tiendaagse trai ning in Spanje gepland. Na de Gi ro neemt hij gas terug door de Dauphiné Libéré te laten voor wat hij is. Ook de Delta Tour Zeeland staat daardoor niet op zijn pro gramma. „Na Italië plan ik wat rust in. Het is een loodzware ron de, volgens mij zwaarder dan de Tour. Volgens mij moet je in de Tour niet kilometers over onver harde weg. En de bergen zijn er minder steil. In de Giro sta je soms voor een 'muur', zo steil kun nen de bergen er zijn. Voor mij zit er meer heroïek in de Giro dan in de Tour. De Giro is ook rauwer en heeft prachtige aankomsten." door Wilko Voordouw EGMOND AAN ZEE - Lomah Kip lagat is zenuwachtig. Morgen viert de atlete in de Halve van Egmond haar rentree na ruim drie maan den blessureleed, opgelopen in de Dam-tot-Damloop van 19 septem ber. „Ik weet niet of ik goed ge noeg ben om te winnen. Maar ik ben er klaar voor, ook al is deze Halve van Egmond niet mijn hoofddoel. Alles staat in het teken van de olympische marathon van 2012", zegt de bijna 37-jarige hard loopster. Kiplagat doet niets als andere atle tes. Die uiten aan de vooravond van een wedstrijd nooit twijfels. „Ik ben gewoon eerlijk. Dat is al les", zegt de atlete die het grootste deel van het jaar in Iten (Kenia) traint en woont, maar ook regel matig in het vlakbij gelegen Groet verblijft. Egmond is haar thuis strand. In Iten bestiert ze samen met haar echtgenoot en trainer ROTTERDAM - De A-selectie van Feyenoord is vandaag toch nog met vier spelers vertegenwoordigd bij de uitvaart van clubicoon Coen Moulijn. Doelman Rob van Dijk, Jon Dahl Tomasson, Bart Schenke- veld en Ruben Schaken zullen bij de plechtigheid aanwezig zijn. Door blessures gingen zij gisteren niet met de ploeg op reis naar Oman voor een trainingskamp van een week. Tijdens de herdenkingsdienst in het Maasgebouw van De Kuip (aanvang 13.00 uur) zullen onder anderen de Rotterdamse burge meester Ahmed Aboutaleb, KN- VB-voorzitter Michael van Praag en oud-voorzitter Gerard Kerkum het woord voeren. Gerard Cox en DOHA De Russische tennisser Nikolai Da videnko heeft gisteren in Doha zijn reputatie als 'angstgegner' van Rafael Nadal wederom waarge maakt. De Rus was in de halve fina le van het ATP-toernooi met over tuigende cijfers te sterk voor de aanvoerder van de wereldranglijst: 6-3 6-2. Van de tien confrontaties met Nadal heeft Davidenko er zes gewonnen, waaronder de finale van vorig jaar in Doha. LAUSANNE Het hoogste gerechtshof in Zwit serland heeft voor de tweede keer in drie maanden tijd het beroep van wielrenner Alejandro Valverde tegen zijn schorsing van twee jaar afgewezen. De Spanjaard blijft daar door tot 1 januari 2012 geschorst. Valverde mag twee jaar niet deelne men aan wedstrijden vanwege zijn aandeel in het dopingschandaal 'Operacion Puerto'. Pieter Langerhorst het High Altitu de Training Center, waar onder meer de langeafstandslopers uit Groot-Brittannië inmiddels kind aan huis zijn. Kiplagat raakte in september ge blesseerd aan haar linkerkuit. Heel vervelend, omdat ze net terug was gekomen van een langdurige kwet suur aan haar knie. „Ik dacht eerst aan een scheurtje. Dat bleek geluk kig mee te vallen." Toen ze een maal weer haar training kon op bouwen, deed ze dat nog voorzich tiger dan anders. „Ik zit veel op de fiets, doe aan alternatieve trainin gen om de kuit niet te veel te belas ten." Het grote doel van Kiplagat is de olympische marathon van 2012. „Die titel, daar droom ik van." Om dat doel te verwezenlijken gaat ze in ieder geval vast dit jaar van start in de marathon van Londen. Maar eerst morgen de Halve van Egmond. „Dat eerste stuk over het strand is loodzwaar. Daar moet ik vreselijk oppassen met mijn kuit." Lee Towers verzorgen met het Rot terdams Operakoor en pianist Ar jan Breukhoven de muzikale om lijsting. Na de dienst zal de rouwstoet rond kwart voor drie vanaf De Kuip vertrekken. De nabestaanden van Moulijn en Feyenooré spra ken gisteren de hoop uit dat veel Rotterdammers zich op de Cool- singel in het centrum van de stad zullen verzamelen om de Feye- noorder van de Eeuw op weg naar het crematorium Hofwijk de laat ste eer te bewijzen. Twee metersgrote spandoeken met een afbeelding van Moulijn zullen aan de voorgevel van het stadhuis te zien zijn. Het eerste spandoek werd gisteren al opgehangen. DOHA Het ziet ernaar uit dat het WK voet bal van 2022 in Qatar wordt ver plaatst van de hete zomer naar de minder warme winter. Fifa-voorzit- ter Joseph Blatter sprak al eerder zijn voorkeur uit voor deze verande ring en bekrachtigde zijn woorden vrijdag. „Ik verwacht dat het WK in de winter zal worden gehouden omdat we de spelers moeten be schermen", zei hij aan de voora vond van de Azië Cup. ZEIST De rode kaart die Feyenoorder Luc Castaignos woensdag kreeg in het oefenduel met Sparta is gesepo neerd. De aanklager betaald voet bal van de KNVB zag bij het bekij ken van de televisiebeelden geen aanleiding om de achttienjarige spits te schorsen. Castaignos liet zich in het duel pro voceren en maakte een trappende beweging naar een tegenstander. Jan Blokhuijsen in actie op de 5 kilometer tijdens het EK Allround in het Ita liaanse Collalbo. De Nederlander staat na de eerste dag aan de leiding. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65