zeeland 129 dampaal /IW FOR SUCCESS? 'Ik durf amper meer over straat te lopen' ARE YOU READY 'Kuulselpit' om dancefeest in Snowbase Concert Colden Earring uitgesteld 'Bietenloof stak soms drie meter boven muur uit' Bouwtekening meerdere keren gebruikt Enthousiasme zaterdag 8 januari 2011 In het weiland naast het huis van Kees de Jonge staan nog twee 'kuulselpitten', zoals ze in v Bruinisse zeggen. 'Kuulselpitten' zijn met beton om- muurde putten waarin vroeger bietenloof werd ingekuild. GOES - Het concert van Golden Earring, dat in maart zou plaatsvin den in de Zeelandhallen in Goes, is een halfjaar uitgesteld. George Kooimans, zanger en gita rist bij de Haagse rockformatie, heeft problemen met zijn stem. De band heeft daarom alle optre- mmmmsmmmmsmsmmmmmmmmm dens die tot en met mei geboekt stonden, afgeblazen. De nieuwe da tum voor Goes wordt 26 novem ber. Wie al een kaartje in de voorkoop had gekocht voor het concert in maart, kan het gewoon bewaren tot november. TERNEUZEN - Wie nog een kaartje wil bemachtigen voor het dan- ce-event Jazz-a-Delic zaterdag 9 april in Snowbase in Terneuzen, moet snel zijn. Inmiddels is al ruim driekwart van de kaarten, die nog geen week geleden in de verkoop gingen, verkocht. Kevin Tanghe van de stichting Jazz-a-Delic spreekt van een onge kend succes. „Dit is waanzinnig. We zijn alleen nog maar begon nen met de online verkoop via on ze website. De line-up is zelfs nog niet bekendgemaakt." Het feest biedt plaats aan zo'n 1200 feestgangers. Jazz-a-Delic is in het Scheldetheater begonnen. land heeft hij ongeveer honderd schapen die grotendeels aan de zeedijk lopen en lammeren in een schuur aan de Langeweg in Bru. Vier van die schapen lopen op een weilandje naast de Verandering. „Die trekken in het voorjaar veel bekijks wanneer en lammetjes bij lopen." Meer nog dan de halve huisnaam op de hellende dam paal. „Daar krijgen we nooit op merkingen over." Omdat de over gebleven dampaal niet zomaar scheef staat: 'daar reed ik met de tractor tegen', overweegt Kees om ook deze paal en daarmee de het laatste deel van de oorspronkelijke huisnaam te slopen. „Dat geeft wat meer ruimte bij het oprijden van het erf." foto Dirk-Jan Gjeltema Kuulselpitten' noemt hij het, op zijn Bru's. Op het weiland je naast zijn huis waar enkele scha pen vredig grazen, staan twee oude inkuilputten. Gaten in de grond, omgeven door een ronde betonnen muur. „Daar ging vroe ger het loof in van de suikerbieten die werden geoogst," weet land bouwer Kees de [onge. „Soms stak het wel drie meter boven die be- tonmuur uit." Gedurende de win termaanden zakte dat loof in el kaar en ging rotten. „Het werd ge bruikt om de koeien bij te voede ren. Ik heb hier een paar schapen lopen, maar mijn oudoom Johan nes de Jonge, die hier vroeger boer de, had koeien." De inkuilputten worden niet meer als zodanig ge bruikt. Er staan nu bomen in, die volgens Kees spontaan opkwa men. „Hoewel de lammetjes, die in het voorjaar in de wei lopen, veel mensen uit Bru trekken zijn de kuulselpitten vanwege hun his torische waarde volgens mij meer een bezienswaardigheid." Het huis aan de Bruse Molen weg, dat de huisnaam de Ver andering draagt, ziet er op het eer ste gezicht uniek uit. Maar dat is het volgens eigenaar Kees de Jonge niet. „Vroeger gebruikten aanne mers bouwtekeningen vaak meer dere keren. Daarom staat hier in Bruinisse ook zo'n huis aan de Noorddijk en nog een aan de Bur gemeester Hagelaan." Het pand aan de Molenweg, waar Kees in woont met zijn gezin, werd in de 3oer jaren van de vorige eeuw ge bouwd voor oudoom Johannes de Jonge. „Hij was de broer van mijn opa Kees de Jonge, waarnaar ik ver noemd ben." De schuur, waarvan de helft bij de Verandering hoort, is een voormalige Bruse meestoof. door Rob Paardekam THOLEN - Anita en Ed weten sinds gisteren wat een klein berichtje op Geenstijl allemaal teweeg kan brengen. De populaire website maakte gehakt van de nieuwste single van het Thoolse duo en met een leek de hele vaderlandse me dia er bovenop te springen. Het gaat allemaal over de nieuwste single van Anita en Ed: De Chi nees. Volgens Geenstijl - en uiter aard is dit van a tot z verzonnen - staat de hele Chinese gemeen schap in ons land op z'n achterste benen, omdat de tekst van het nummer racistisch zou zijn. Het Centraal Comité Chinezen zou zelfs opheldering hebben geëist van commissaris van de koningin Karla Peijs. Verder zouden restau rants in Terneuzen uit protest hun zaken sluiten op zondagavond en zou de kroepoek niet langer gratis zijn. Ook zouden in Vlissingen de monstratief Chinese kalenders in brand gestoken zijn. Een verbou wereerde Ed Kouwenhoven wist niet wat hem gisteren overkwam. Zijn telefoon stond roodgloeiend. Radio 538 berichtte over de kwes tie, De Telegraaf hing aan de lijn en Ed was zelfs te gast in de Coen 8c Sander Show op radio 3. Ed legt uit dat hij en Anita vorig jaar veel succes hadden met het liedje 'Chi nees Indisch Restaurant', waarin ze lovend waren over de Chinese keuken. 'Daar moet je een vervolg op maken', zeiden veel mensen. Dat deed het Thoolse duo door 'De Chinees' uit te brengen. „We hebben de tekst zelfs nog een beet je aangepast om het allemaal wat vriendelijker te maken. In mijn ogen is het absoluut niet racistisch of discriminerend. De Thoolse zanger is zich rotgeschrokken van de reacties van de zogeheten rea- .guurders op Geenstijl. Daar lusten de honden volgens hem geen brood van. „Je wordt gewoon dood gewenst. Ik durf amper meer over straat." Een fan liet Anita en Ed op zijn rug tatoeëren. foto Dirk-Jan Gjeltema Vraagprijs 249.000,- k.k. mmm jgBH Volkerakstraat 73 Middelburg makelaarSp Ruime halfvrijstaande woning met uitbouw, garage en een extra brede zonnige tuin. gelegen in mooie straat met veei gemeentelijk groen. Deze goed onder houden woning is door de uitbouw, gewijzigde indeling en afwerking een comforta- beler en verrassend huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63