Halve huisnaam staat op hellende 70 korting 28|zee:aïfw,ü Onderzoek naar verkeer bij sluizen TOTALE LEEGVERKOOP HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. Ongelukje Uitbreiding van Hanse Staalbouw begonnen SNS-bank als winkel verder bij de Action Nieuwe reeks lessen Biodanza in Driehoek (/e restanten tot Herenstraat 5 Middelburg STELLING Liever huizen dan leegstaande bedrijven reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland zaterdag 8 januari 2011 S Huisnaam de Veran staat met kleine rode letter's op de enig overgebleven dampaal op het erf van Kees de jon ge. Een scheve dampaal, omdat De Jonge er per onge luk tegenaan reed met een kiepwagen met aardap pels. NIEUWERKERK Met het slaan van de eerste paal is de uitbreiding van Hanse Staal bouw aan De Weel in Nieuwerkerk begonnen. Het nieuwe gedeelte wordt bijna 3000 vierkante meter groot. De uitbreiding zal vooral worden gebruikt door de afdeling 'klein staal'. Ook komt er een nieuwe spuiterij, die volgens Hanse Staal bouw ruimschoots voldoet aan de huidige, strenge milieunormen. Hanse verwacht dat de nieuw bouw omstreeks de bouwvakantie klaar is. ZIERIKZEE Het SNS-bankfïliaal aan het Haven plein in Zierikzee sluit vrijdagmid dag 18 februari voorgoed de deu ren. De week daarna, op woensdag 23 februari gaat de SNS als winkel voor particuliere klanten verder aan de Lange Nobelstraat. De bank vestigt zich in het voormalige ho tel Huis van Nassau dat momenteel wordt gerenoveerd voor prijsvech ter Action. Eerder al sloot SNS de pinautomaat aan het Havenplein. De automaat staat nu in de Hema. ZIERIKZEE In gebouw De Driehoek in Zierik zee gaat weer een cursus Biodanza van start. Uiteenlopende soorten muziek (van Beatles tot Pink Floyd en Bach) spelen een belangrijke rol in de lessen. Een Biodanza-les be gint met actieve bewegingen en wordt later wat rustiger. Volgens de organisatoren van Biodanza Zee land voelen de meeste deelnemers zich vitaler en vrijer na afloop. Dinsdag beginnen weer nieuwe les sen. Info op biodanza-zeeland.nl door Marijke Vael Het is even zoeken. De huisnaam blijkt met kleine, rode letters op de witte, hellende dam paal bij de oprit te staan. Dan wordt het serieus puzzelen vóór de argeloze voorbijganger. Want wat betekent 'de Veran'? „Dat vroeg ik me als klein kind ook al af Dan stond ik voor de dampalen en probeerde de woor den die er op stonden te ontcijfe ren. Ze waren bijna niet te lezen," herinnert Kees de jonge uit Brui- nisse uit zich. Daarom schilderde de 44-jarige landbouwer de dampalen wit en de letters van de huisnaam rood toen hij indertijd in het pand trok, waar hij sinds 2006 woont met echtgenote Trisha de Jonge-Akpor- ugo en hun kinderen Michelle (13) en Corné (10). „Toen stonden er nog twee dampalen, waar voor heen een hek aan vast zat. Maar ik heb er per ongeluk een kapot gere den toen ik in het najaar met de kiepwagen aardappelen naar de schuur reed. Dat gebeurt wel eens wanneer je moe bent aan het eind van de dag." Op de rechterpaal, die toen verlo ren ging, stond 'dering' 'weet Kees. „Beide dampalen vormden samen het woord 'de Verandering'. Een huisnaam, die Kees zijn oudoom Johannes de Jonge aan het pand gaf toen dat in de 3oer jaren van de vorige eeuw werd gebouwd. „Waarschijnlijk als symbool voor de verandering in zijn persoonlijk leven." Johannes ging namelijk zelfstandig boeren, evenals zijn broer Kees, de opa en naamgenoot van de huidi ge Kees de Jonge. Daarom liet hij aan de Molenweg een huis bou wen nadat hij in 1931 samen met zijn broer de voormalige meestoof kocht die daar vlakbij stond. „Ze boerden en woonden apart maar gebruikten ieder de helft van de schuur," weet Kees. „Daardoor weet in Bruinisse bijna niemand dat dit huis de Verande terneuzen - De provincie begint op korte termijn met een onder zoek naar de verkeersproblemen op de wegen van en naar de slui zen bij Terneuzen. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, verkeer) wil daarbij ook de openingstijden van de brug Sluiskil tegen het licht houden. De Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland trok deze week in een brief aan de bel bij de provin cie over de toegenomen verkeers opstoppingen bij Terneuzen. Die zouden schadelijk zijn voor de eco nomie. De actie heeft Van Beveren verrast. „De Kamer van Koophan del en de Brabants-Zeeuwse Werk gevers (BZW) hadden dit begin de cember vorig jaar al aangekaart in het provinciaal platform infrastruc tuur", vertelt hij. „Het onderzoek dat we gaan doen, is in het pro gramma verkeer en vervoer 2011 opgenomen. De Kamer van Koop handel heeft met de brief extra druk op de ketel willen zetten. Dat mag." De provincie wil 17 januari een bureau selecteren om onder zoek te doen naar de verkeersbe wegingen westelijk van Terneu zen. De problemen op wegen wes telijk van Terneuzen zijn gegroeid sinds april 2010 de sluiproute Braakmanweg naar Dow is afgeslo ten. ring heet. Iedereen heeft het over 'de Stove'. Dat zeggen wij ook al tijd wa'nneer we naar huis gaan: 'We gaan terug naar de Stove'. Kees nam op 18-jarige leeftijd, sa men met zijn vader, ook een Jo hannes de Jonge, zijn intrek in 'de Verandering' ofWel 'de Stove'. „Het pand stond toen leeg, nadat het een tijd verhuurd was. Mijn oudoom, overleed namelijk kinder loos. Via vererving was mijn vader deels eigenaar van de Verandering. Hij kocht het andere deel van de familie De Koning, waaruit de echtgenote van mijn oudoom af komstig was." Ook voor Kees en zijn vader bete kende de aankoop van de Verande ring een nieuwe start, 't Hoefje, hun boerderij aan de Molenweg, moest namelijk plaats maken voor een nieuwe woonwijk en niet lang daarna overleed Riet de Jon- ge-Oree; Kees zijn moeder. Vele jaren runden vader en zoon samen het boerenbedrijf de Veran dering en dat doet Kees, sinds het overlijden van zijn vader in 1983 nog steeds. Behalve akkerbouw- Kees de Jonge met zijn vrouw Trisha. gBSass88BSBssse88xaBaaBBKBUKBUBBKBBBBBgBts&8B&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62