Met stip op één op het ver langlijstje van de jarige scoutinggroep: een nieuw clubgebouw. Het huidige clubhuis aan de Van Veenlaan is te klein en bovendien nodig aan ver vanging toe. Arjo Berrevoets: „Voor zo'n houten gebouw staat een levensduur van tien jaar, ter wijl het er al staat sinds 1992." De plannen voor nieuwbouw be vinden zich in een vergevorderd stadium. De Zierikzeese scouts wil len een milieuvriendelijk gebouw neerzetten dat gemaakt is van eco-panelen. „Die gaan langer mee dan hout en isoleren erg goed", zegt voorzitter Bob van Lint. De Bakkergroep is bezig met fond senwerving en hoopt in 2012 te kunnen bouwen. „We hopen dat er dan ook een hek om ons terrein komt. Er is meerdere malen brand gesticht, van de zomer is er een paar keer ingebroken, de hemelwa- terafvoer is gesloopt en de muren worden beklad met grafitti", zegt Van Lint. Goes past strooibeleid na klachten niet aan Jan Stins ll Rijk geeft vijf miljoen uit voor realisatie van cruisekade M^jgE. Jubileum Jongens van 12—18 Jaar, die zich wenscben ua te «luiten bQ een ie Ziertkzee op te richten afdeeltng der Nederlandsche P*dv!ndere-OrginUitle, worden verzocht zteb op te «ven aan den beer O. J. JANSEN, op Dinsdag 30 Mei e.fc, tuischen 12.15 en 1245 uur dea namiddag», in het Oymnaitiek-locaal, Poat- atraat, Zierikzee. Mr. Bakkergroep wil ecologisch clubhuis bouwen Kunst en Eer luidt nieuwe jaar in met concert SNERT- in VEERE Goochelen en feest met ballonnen Bruse band Chimney in de Dorpstienden Workshops lingerie bij school Cathy de Vos Dieven aan de haal met een buitenkeuken zaterdag 8 januari 2011 De Mr. Bakkergroep bestaat in 2011 honderd jaar. Vijfentwintig jaar geleden, in 1986, is ook al uitgebreid stilgestaan bij het 75-jarig jubi leum van de Zierikzeese scoutinggroep. Een bord in het clubhuis herinnert hier aan. clubgebouw, dat dringend aan vervanging toe is. Explorers (14-17 jaar) op de Nationale Jamboree van Denemarken. foto Dirk-Jan Gjeltema BsmsBmsmasBamxaassgsssssaiaasBga MEEST GELEZEN 1 Nieuwe fitnessmethode slaat aan 2 Onderzoek naar bedrijventerreinen 3 Dijkwerk in stormseizoen (foto) Kijk voor video's op www.pzc.nl/video Tips? Mail naar de redactie. Het adres is schouwen-duiveland@pzc.nl GOES - Goes past het strooibeleid niet aan, ook al wensen de ouders van de 14-jarige Jorian van der Hoek uit Wilhelminadorp dat. Hij brak 7 december zijn been bij een val in de spekgladde Violenstraat. Een twintigtal bewoners van de Violenstraat ondersteunt het plei dooi van de ouders van Jorian. Ze hebben een petitie getekend om de straat op te nemen in de strooi- ZIERIKZEE - Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee luidt zondag 16 januari het nieuwe jaar in met een Nieuwjaarsconcert in gebouw de Harmonie aan de Kaer- semakerstraat in Zierikzee. Het harmonieorkest speelt samen met het leerlingenorkest onder lei ding van Cathy Kotoun onder meer: Jupiter Hymn, Admiral Spi rit, Irish Dancemaster en Canon in Beat. Ook gespeeld worden de Lyric Waltz en de klassieker Bad, bad Leroy Brown. Het concert is voor'iedereen gratis toegankelijk. Na afloop volgt een gezellig samen zijn onder het genot van een hap je en een drankje. Wie meer wil weten kan bellen: 06-52362184. Het concert begint om 14.45 uur. uurwerkmaker/ instrumentmaker Si"?**:./ Voor al uw uurwerk restauraties CURATOREN NEDBRLAND" ENSEN DIE VAKV KUNNEN WAARDEREf damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl VANDAAG EN MORGEN Zie advertentie in PZC van gisteren of www.pzc.nl ZIERIKZEE De eerste woensdagmiddagchib van het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland gaat woensdag 12 januari van start met goochelen en een ballonnenfeest. De woensdag middagclub staat in het teken van Circus. In de planning onder meer een middagje diaboloën en jongle ren, theater en Chinese bordjes en schminken. Dit alles moet resulte ren in een heuse circusvoorstelling op 23 maart. De workshops begin nen steeds om 14.00 uur. OUDDORP In multifunctioneel gebouw De Dorpstienden in Ouddorp wordt het nieuwe jaar zaterdag 15 januari ingeluid met een concert van de Bruse band The Chimney. De in 2009 opgerichte vijfkoppige band was support-act van Go Back to the Zoo in de finale van regionale ta lentenjachten als de Zeeuwse Belof te. The Chimney speelt een mix van Doors, Oasis en Kasabian. Het optreden van de Bruse band in de Dorpstienden begint om 21.30 uur. VLISSINGEN KERKWERVE Bij school voor Modevormgeving Cathy de vos in Kerkwerve gaat vol gende maand een workshop linge rie van start. Tijdens deze work shop kan een hemdje met cup en slip, een tankini of een bustier wor den gemaakt Deze modellen wor den op eigen maat getekend en ge naaid. De workshop neemt 4 vrij dagavonden in beslag: 4, 11, 18, en 25 februari van 19.00 tot 22.00 uur. Wie meer wil weten kan bellen: 0111-415792 of 0111-402256. STAVENISSE Üit de tuin van een woning aan de Dokter Zoetemanstraat in Stavenis- se is in de nacht van donderdag op vrijdag een complete buitenkeu ken gestolen. Om de apparatuur onbeschadigd mee te kunnen nemen vernielden de dieven een deel van het tuin hek. De waarde van de keuken is bij de politie onbekend. Wel is dui delijk dat de totale schade aan de installatie en het hekwerk aanzien lijk is. De nieuwe aanlegkade voor onder meer cruiseschepen in de Buitenha ven van Vlissingen moet over twee jaar klaar zijn. De gemeente heeft 4,9 miljoen euro gekregen van het Rijk voor het project Stadshavens - met name de grootscheepse recon structie van de Buitenhaven. In de definitieve toewijzing van het geld die onlangs is binnengekomen, stelt het Rijk de eis dat eerst begon nen moet worden met de aanleg van de 'multipurpose-kade', zegt Wethouder Piet Polderman. De ka de komt vlakbij het NS-station te liggen. Vlissingen krijgt het geld niet rechtstreeks van het Rijk. Dat gaat via de provincie. De gemeente en de provincie verdubbelen sa men de subsidie. Daardoor is in to taal 9,8 miljoen euro beschikbaar voor het project routes. Wethouder Meeuwisse her haalde gisteren dat de gemeente raad het strooibeleid heeft vastge steld. Daarbij is besloten hoofdwe gen en buurtontsluitingswegen al tijd.te strooien. Het is volgens haar fysiek en financieel ondoenlijk alle straten ijs- en sneeuwvrij te ma ken. Meeuwisse verwacht niet dat de gemeenteraad meer geld zal uit trekken voor het strooibeleid. mode interieur accessoires servies I and more NIEUWE COLLECTIE ZUSSS! Nieuwe Burg 39 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61