Niet alleen fikje stoken bij jarige scouts 261 zeeland Goeree-Overflakkee moet hét Aquadelta stelt plannen fietseiland van de Delta worden met Onze Hoeve bij Scouting Mr. Bakkergroep uit Zierikzee viert dit jaar haar 100-jarig bestaan. Het jubileumjaar wordt vandaag afge trapt met een Zierikzees Monopoly in de binnenstad. Monopoly, reünie en groepskampen in jubileumjaar zaterdag 8 januari 2011 S mm nmsmt msms ffimtn mmsmm "mÊmmmmmm SCOUTING door Joeri Wisse Fikkie stoken en in het bos rondrennen. Dat is volgens voorzitter Bob van Lint (30) van de Meester Bakker- groep in Zierikzee zo'n beetje het beeld dat de gemiddelde 'buiten staander' van Scouting heeft. „En dat doen we ook wel hoor", zegt hij. „Maar wat veel mensen niet weten is dat we bijvoorbeeld ook met internet bezig zijn, tij dens de jaarlijkse Jamboree on the Internet. En we spelen ook wel eens een potje voetbal, maar dan gaat het niet om prestatie. Dat is leuk, maar niet belangrijk bij ons." Ook honderd jaar na de oprich ting spreekt scouting nog tot de verbeelding. Het ledenaantal is al jarenlang stabiel. Met in totaal ne gentig jeugd- en leidingleden uit Zierikzee en omliggende dorpen behoort de groep niet alleen tot de oudste, maar ook tot de grootste groepen in Zeeland. De rijke geschiedenis kenmerkt zich door de vele omzwervingen door Zierikzee. Van Lint heeft een lijstje van de locaties waar de Mr. Bakkergroep en haar voorganger hebben gezeten. Sommige panden bestaan nog, zoals het Graven steen, de Nobelpoort en de Zuid havenpoort. Oud-voorzitter Arjo Berrevoets: „En we hebben ook ge zeten op de plek waar nu de Al- bert Heijn is en in een oude school, waar nu Zeeuwland zit." Van recenter datum is de stek bij sportcentrum Onderdak. „Daar za ten we sinds. 1976, helaas is het in 1989 afgebrand. Toch hebben we de draad goed weten op te pak ken. Het terrein aan de Van Veen- laan is ideaal voor ons", vindt Ber revoets. Bob: „Ook andere scou- tingroepen komen graag bij ons; we zitten heel vrij en tegelijkertijd dicht bij de stad." Van Lint, die 22 jaar geleden als Welp lid werd van de club, heeft Het eerste kamp van de Hopman Goettsch-afdeling in 1995 te Wiltz. De padvinders in 1946. Ze wachten prinses Juliana op bij het stadhuis. De Bevers, de jongste speltak van de Mr. Bakkergroep, komen bij elkaar op woensdagmiddag. Op de-achtergrond het Wanneer de adeling 'Waakt' van de Neder- landsche Padvin ders-Organisatie precies is opge richt, is onduidelijk. „De eerste ver melding die we tegen zijn geko men is een advertentie voor een bijeenkomst op 30 mei I9ti", zegt voorzitter Bob van Lint. Mede daarom heeft de Meester Bakkergroep het hele jaar 2011 aan gegrepen als jubileumjaar. De af trap is vandaag, met een 'levende' uitvoering van Zierikzees Monopo ly. Behalve de leden, zijn ook ande ren tussen de zeven en vijftien jaar welkom om vanaf 9.30 uur mee te doen aan het spel bij de muziektent op het Havenplein. „Begin februari gaan we met de he le groep op winterkamp in Delft. Daarna volgt van 9 tot 16 juli een groepszomerkamp in Sint Joris- weert in België", zegt de voorzit ter. Ook voor oud-leden is er een feestje en wel op 10 september. Ar jo Berrevoets: „We hebben al heel wat mensen gesproken die vroeger lid zijn geweest en hen gevraagd om die.datum vrij te houden." De Mr Bakkergroep heeft een e-mailadres aangemaakt waarop oud-leden zich kunnen melden, ioojaar@scoutingzierikzee.nl. Bel len met Arjo Berrevoets kan ook, zijn telefoonnumer is 0111-416039. dit jaar het voorzitterschap overge nomen van Berrevoets (57). Die is op zijn beurt al sinds zijn elfde lid van de groep en is 22 jaar voorzit ter geweest. „Dat was een heel an dere tijd", beaamt hij. De leden heetten nog gewoon 'padvinders' en droegen korte broeken en hoog opgetrokken kousen met kwastjes. „We hadden toen nog een militair imago." Daarna is er veel veran derd. Zo mochten meisjes, die lan ge tijd een eigen groep in Zierik zee hadden, vanaf 1976 ook lid worden van de Mr. Bakkergroep. Van Lint: „We zijn als groep eigen lijk altijd meegegaan met de lande lijke ontwikkelingen." Mr. Bakker, één van de oprichters. OUDDORP - De aandacht die Goe ree-Overflakkee kreeg tijdens de doortocht van wielerklassiekers de Giro d'Italia en de Tour de France smaakt naar meer. Goe ree-Overflakkee moet hét fietsei land van de Delta worden, vindt het Intergemeentelijk Samenwer kingsverband Goeree-Overflakkee (ISGO). Eén van de ideeën om het Zuid-Hollandse eiland te profile ren als fiets-walhalla is het op stra tegische plaatsen verspreid over het eiland neerzetten van zes gro te fietsen. Het is de bedoeling dat dan bij iedere fiets vier vlaggen masten geplaatst worden. Het initiatief wordt gezien als een goede eerste stap om Goe ree-Overflakkee op de kaart te zet ten als aantrekkelijke toeristische regio waar het goed recreëren is. „Ons regionaal fietsroutenetwerk is daar een uitstekende kapstok voor", aldus het ISGO. De kosten van het project zijn voorlopig geraamd op 40.000 eu ro. Het intergemeentelijk samen werkingsverband wil zelf maxi maal 10.000 euro bijdragen aan het project. Het regionale bedrijfs leven dient het resterende bedrag bijeen te brengen. BRUINISSE - Vakantiepark Aquadel ta in Bruinisse stelt de bouwplan nen voor de voormalige camping Onze Hoeve bij. Aquadelta wilde bungalows bouwen. Dat is nog zo, maar na een gesprek met het ge meentebestuur gisteren, worden dat bungalows die qua gebruik aan vullend zijn op de bestaande ruim 200 bungalows en 250 appartemen ten. „Dan kun je bijvoorbeeld den ken aan een zorgfimctie," zegt Aquadelta-directeur Tiny Verha ren. Kantine en woonhuis op On ze Hoeve krijgen een nieuwe func tie in het bouwplan, dat verder 70 tot 75 bungalows omvat. Aquadelta kocht de camping in 2008 van een Rotterdammer die dat jaar was veroordeeld voor het bedreigen van toenmalig burge meester lack.Asselbergs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60